Музей Фаберже в Баден-Бадені на порталі Паблік Тревел Тольятті

Музей Фаберже в Баден-Бадені

Музей Фаберже знайомить відвідувачів з життям і роботами знаменитого майстра ювелірного мистецтва. Його колекція налічує понад 700 експонатів. Центральне місце займає ретроспектива робіт Карла Густавовича Фаберже, в тому числі три так званих «імператорських яйця» і яйце, виготовлене ювеліром до заручини барона Едуарда де Ротшильда. Тут же демонструються і архівні фотоматеріали, які розповідають про історію цієї династії.

Крім робіт самого Фаберже в музеї можна побачити і інші раритетні речі. Це колекція речей повсякденного вжитку, прикрашених дорогоцінними каменями, одне з найбільших у світі зібрань портсигарів, 50 старовинних автомобілів і мотоциклів, виставка мініатюр тварин, виготовлених з дорогоцінних каменів. Також в музеї Фаберже демонструються гідні роботи менш відомих ювелірів: Павла Овчинникова, Генрика Болина, Павла Сазикова.

Також в музеї Фаберже демонструються гідні роботи менш відомих ювелірів: Павла Овчинникова, Генрика Болина, Павла Сазикова

Музей Фаберже в Баден-Бадені

При музеї відкрито магазин, де можна придбати альбоми робіт Фаберже і копії найбільш відомих його творінь. У музейному кафе відвідувачам запропонують гарячі, холодні та алкогольні напої торти, тістечка. У гарну погоду доступна відкритий майданчик перед музеєм, тут же знаходиться і знаменита скульптура зайця, з яким люблять фотографуватися туристи.

Fabergé Museum існує з 2009 року. Ініціатива його створення належить художнику А.Н. Іванову, збирав вироби майстерні Фаберже багато років. Музей був відкритий за підтримки місцевого уряду. Відкриття відбулося 9 травня. Разом з російським художником в церемонії брав участь Вольфганг Герстнер - обер-бургомістр Баден-Бадена.

Разом з російським художником в церемонії брав участь Вольфганг Герстнер - обер-бургомістр Баден-Бадена

Музей Фаберже в Баден-Бадені

У момент відкриття Іванов надав музею сімсот предметів зі своєї приватної колекції і пообіцяв щорічно поповнювати збори новими експонатами. Центральними об'єктами виставки стали «Ротшильдівське» яйце-годинник (подарунок на честь заручин Барона Едуарда де Ротшильда) і унікальне імперське пасхальне яйце, інкрустоване діамантами, виконане з карельської берези (воно було виготовлено в майстерні знаменитого ювеліра для сім'ї Миколи II в 1917 році).

Музей Фаберже в Баден-Бадені

На Великій Морській вулиці, в будинку, де сьогодні працює легендарний (легендарний спочатку в Ленінграді, потім - в Санкт-Петербурзі) ювелірний магазин «Яхонт», дещо збереглося і від дореволюційного «Фаберже». Саме в цьому будинку, перебудованому знаменитим архітектором Карлом Шмідтом, сином двоюрідної сестри Карла Густавовича Фаберже, в 1900 році з шиком і толком влаштувався сам майстер. Його ювелірний магазин з великою тематичної бібліотекою був на першому поверсі (планування тут майже повністю збереглася). Майстерні і салон для «особливих» клієнтів (сюди часто навідувався міністр двору, щоб оголосити побажання найяснішої прізвища) розміщувалися на другому і третьому поверхах. На четвертому була квартира творця і господаря будинку.

Два роки тому мені вдалося вблагати нинішню гуком володарку «Яхонт» показати мені «підсобні» приміщення її магазину. Власне, від обстановки епохи Карла Фаберже на Великій Морській вулиці залишився тільки ліфт-сейф - у спеціальній шахті, оббитих зеленим, наскільки я пам'ятаю, шпалерами, розташованої зліва від входу на задки магазину, можна побачити важкий сейф. У ньому з другого поверху, де були майстерні, на перший спускали найдорожчі коштовності, а також золотий наручний годинник і «цибулини».

Крім них у флагманському, як ми сказали б сьогодні, магазині можна було купити все, чим славилася російська марка. Чудові каменерізні вироби - мініатюрні настільні фігурки, вирізані здебільшого з сибірських каменів виробів, самоцвітів, яшми, сердоліку, малахіту, ляпіс-лазурі, нефриту. Плюс золоті, срібні та мідні, як тоді говорили, «падлюка» - посуд переважно в російській стилі, предмети для письмового столу, настільний годинник, цукерниці, баночки для клею і пігулок, флакони для парфумів, підноси, портсигари, табакерки.

Музей Фаберже в Баден-Бадені

Музей в Баден-Бадені, в одному (поряд з Сан-Ремо і Біарріц) з найбільш російських історичних курортних міст Європи, був відкритий російським колекціонером виробів Faberge Олександром Івановим (багато хто називає цей музей найдорожчим приватним музеєм в світі; вартість всієї колекції оцінюється в $ 1,5 млрд). Кошти в підприємство було вкладено чималі - це € 17 млн. З них, як стверджує колекціонер, € 1 млн було витрачено на створення системи безпеки.

Спочатку створити музей мистецтва Фаберже пан Іванов планував в Москві, але потім раптом чомусь передумав. Баден-Баден з його старовинним казино і цілющими термальними водами, з прогулянками Гоголя, програшами «в пух і прах» Достоєвського, який подарував нам потім «Гравця», і любовними драмами Тургенєва, як ми вже сказали вище, підходить для такого російського музею. Щорічно Баден-Баден відвідують 35 тис. Російських туристів, але експозиція розрахована не тільки на співвітчизників.

Музей Фаберже ставить своїм завданням і пропаганду російського національного декоративно-прикладного мистецтва серед інших мандрівників: збори доповнено роботами колег Карла Фаберже по цеху - Болина, Хлєбнікова, Овчинникова.

Музей Фаберже в Баден-Бадені

Представлена в Німеччині колекція Faberge з 3 тис. Експонатів (до слова, в Ермітажі є 90 виробів «Фаберже») немов щойно з того самого магазину на Великій Морській вулиці. Єдине, але принципово важливий виняток - це крашанки, яких ніколи не було в вітринах на Великій Морській. Вони виготовлялися тільки на замовлення і не були серійними виробами. До речі, серійність ювелірних предметів, а значить, і доступність товарів (наприклад, зі срібла або навіть з міді) не тільки найвищим, а й іншим верствам суспільства також була винаходом «Фаберже».

Музей Фаберже в Баден-Бадені

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация