Музей Барона Унгерна. Багахангай Сомон. Центральний аймак Монголії.

  1. Багахангай Сомон МУЗЕЙ барона Унгерна
  2. БІБЛІОГРАФІЯ

Багахангай Сомон

МУЗЕЙ барона Унгерна

Прихильники традиціоналістського погляду на історію вважають такий 26 листопада 1924 року - день проголошення Монгольської Народної Республіки, в той час як їхні опоненти небезпідставно називають іншу дату - 4 лютого 1921 року
Прихильники традиціоналістського погляду на історію вважають такий 26 листопада 1924 року - день проголошення Монгольської Народної Республіки, в той час як їхні опоненти небезпідставно називають іншу дату - 4 лютого 1921 року. Саме тоді в ході чотириденного штурму добровольча Азіатська кінна дивізія завершила розгром багаторазово перевершував її за чисельністю і озброєнням китайського гарнізону Урги (так до 1924 р називався Улан-Батор), вигнала окупантів, звільнила з-під арешту правителя Богдо-гегена УШ, який в 1919 році був відсторонений від влади китайськими військами. Богдо-геген 22 лютого 1924 року відновлено на троні білогвардійських генералом бароном Романом Федоровичем фон Унгерн-Штернбергом, однією з найбільш суперечливих постатей вітчизняної військової історії періоду Громадянської війни.

Увічнити пам'ять одіозного воєначальника і його внесок у відновлення монгольської державності вирішив хурал цивільних представників монгольської сомона Баянхангай. Місце для створення музею обрано невипадково: саме там, в 106 км на захід від Улан-Батора відбулася вирішальна битва між китайцями і наступаючими частинами Азіатської кінної дивізії, в складі якої були як російські, так і представники багатьох азіатських народностей, включаючи монголів, бурятів, татар, тибетців, японців і башкирів. З боку китайців близько 5000 бійців з боку унгерновцев близько 3000 людей брали участь в цій битві. Воно тривало три дні. Китайці були повністю розбиті.

Місце боїв при Улан-Хаде до недавнього часу було точно невідомо дослідникам. Через багато років, в 1977 р, там був заснований держгоспи Атар. Тепер це територія сомона Баянхангай Центрального аймака Монголії, в 106 км на захід від Улан-Батора.
В ході досліджень останніх років, проведених російськими і монгольськими істориками, було встановлено точне місце, відновлений хід боїв і численні артефакти. Це привернуло широку увагу, і хурал цивільних представників сомона Баянхангай вирішив оголосити це місце пам'ятним, і створити турбазу.

Церемонія відкриття унікального музею відбулася 5 листопада 2015 року, за участю керівництва Інституту археології та історії Академії наук Монголії, глави місцевої адміністрації, а також вчителів і співробітників загальноосвітніх навчальних закладів.

Експозиція досить обширна і включає в себе кілька стендів з фотографіями Унгерна і описом його життєвого шляху. Особливе місце, звичайно ж, відведено розгрому китайських окупантів. Відвідувачі можуть ознайомитися з докладними картами бойових дій і літературою, присвяченій генералу. Не менший інтерес представляють численні артефакти, знайдені спільної російсько-монгольської археологічною експедицією в ході розкопок на місцях колишніх боїв.

Районна влада мають намір перетворити відкрився музей в одну з визначних пам'яток центрального аймака (провінції) Туве, благо знаходиться він відносно недалеко від столиці.

БІБЛІОГРАФІЯ
  • Використовувалися матеріали сайту інформаційного агентства FlashSiberia
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
  • Баянхангай - Сомон Центрального аймака. Територія 1,0 тис. Кв.км, населення 2 тис. Центр Улаанхад розташований в 120 км від г.Зуунмод. Гори Хустай / 1843м /, Улаанхад / 1435м /, широкі долини Аргал, Улаанхад. 37 тис.голів худоби. Школа, лікарня, центри торгівлі.
  • Унгерн Фон Штернберг Роман Федорович (1886-1921)
    Один з керівників боротьби проти радянської влади в Забайкаллі і Монголії, в 1917-1920 командир Кінно-азіатської дивізії у військах Г.М. Семенова, генерал-лейтенант (1919). Народився в Австрії, німецький барон, російський білий генерал, монгольський князь, чоловік китайської принцеси, прозваний монголами "Богом Війни". У жовтні 1920 р очолювані генерал-лейтенантом Р.Ф. Унгерн-Штернбергом чотири полки забайкальських козаків, після падіння режиму А.В. Колчака, переходять російсько-монгольську кордон за наказом отамана Григорія Семенова, який планує відродити державу Чингісхана і створити "Велику Монголію" на території від Китаю до Забайкалля. Війська входять в Монголію і після двох спроб штурму і тривалої облоги в лютому 1921 р звільняють Ургу від китайських окупантів, Богдо-геген знову зведений на ханський трон. У 1921 р Р.Ф. Унгерн-Штернберг - фактичний диктатор Монголії, його загони вторглися на територію Далекосхідної республіки і були розгромлені. У липні 1921 р експедиційний корпус 5-ої Червоної Армії вступає в Монголію і завдає поразки дивізії Унгерна. У 1921 р він потрапляє в полон. За вироком Сибірського ревтрібунала заарештований Унгерн за вироком революційного трибуналу розстріляний в Новоніколаєвську 15 вересня 1921 р
ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
СТОРІНКИ ФОТОАЛЬБОМУ
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация