Музей Сталіна в Москві на порталі Паблік Тревел Томськ

Музей Сталіна в Москві

Музейний комплекс, побудований на базі запасного командного пункту Червоної армії, по-іншому, званий бункер Сталіна, відкрився для відвідувачів в 1996 році в Ізмайлово після тривалої реставрації.

З ім'ям Сталіна пов'язано безліч легенд і таємниць, багато з яких є нерозкритими і зараз. Одне з секретних сховищ, створених при його владі, розташоване в столичному районі Ізмайлово, за адресою: вулиця Радянська, 80. Саме тут, в 1930-х роках був споруджений секретний військовий бункер.

Створення «Бункер Сталіна» входило в план держпрограми по забезпеченню обороноздатності країни. У цей період не тільки в Москві, але і в багатьох інших населених пунктах стали поспішно будуватися об'єкти подвійного призначення: метро - бомбосховища, макаронні фабрики - підприємства для виробництва пороху, тракторні заводи - заводи, що виробляють танки. Що стосується секретного бункера Сталіна, то він був замаскований спортивним комплексом, для спорудження якого було виділено земельну ділянку на території Ізмайловського звіринця.

Після того, як в 1939 р будівництво підземного бункера було завершено, всі роботи по зведенню Всесоюзного фізкультурного комплексу також призупинилося на невизначений час.

Від нальотів авіації бункер Сталіна захищений 6-ти метровим перекриттям із залізобетону. Ці плити укладені на кам'яні міжстінні перегородки, товщиною до 4 метрів.

Відомо, що листопаді-грудні 1941 р (в самі важче дні для Москви) Сталін працював в цьому бункері. А 5 грудня коли Червона армія перейшла в контрнаступ, Йосип Віссаріонович повернувся в Кремль по 17-ти кілометровому підземному тунелю, по якому спокійно міг проїхати будь-який легковий автомобіль.

У цьому бункері збиралися радянські воєначальники в важкий для країни 1941 рік, коли ворог стояв поруч зі столицею.

У цьому бункері збиралися радянські воєначальники в важкий для країни 1941 рік, коли ворог стояв поруч зі столицею

Музей Сталіна в Москві

Там вирішувалася в ті дні доля Москви, і, вирішено було, «триматися» до останнього.

Музей Сталіна в Москві

Споруду бункера почали в 1930 році, коли стало зрозуміло, що зародився фашизм став реальною загрозою.

Музей Сталіна в Москві

Для маскування зверху був побудований величезний стадіон на 120000 місць.

Музей Сталіна в Москві

Була передбачена можливість евакуації, бункер був пов'язаний з Кремлем 17-кілометрової дорогою, що проходить під землею.

Експонати, які виставлені на території музею охоплюють період від останнього публічного виступу І. В. Сталіна до рішення уряду про винесення його тіла з Мавзолею, і початку процесу десталінізації, тобто змін методів управління державою.
Архів матеріалів, вагомою частиною якого є друковані матеріали, покликаний відобразити складну і суперечливу реакцію населення на смерть вождя 5 березня 1953 року.
Тисячі людей пройшли повз саркофага, в якому покоїлося тіло І. В. Сталіна, тисячі щирих сліз виплакали ті, хто вірив, що на світі існує людина, здатна заслонити собою багатомільйонну країну від будь-якої напасті.
Важливим символом виставки є вправлена в підлогу засклена ніша з колючим дротом, яка змушує задумати про справжню підгрунтя змін, що відбулися в країні після смерті вождя.

Екскурсія починається з великого круглого залу, над яким знаходиться купол для посилення мови виступали людей.

Музей Сталіна в Москві

Тут можна також подивитися особистий кабінет генсека, на стіні якого досі висить карта боїв за Москву. Крім цього, в бункері є їдальня, виконана в грузинських традиціях.

Музей Сталіна в Москві

Хлопцям буде цікаво подивитися на особисті речі вождя і побачити телефонну трубку, відому за фільмами про війну. Просто вражає, як прекрасно було облаштовано і захищений цей бункер - німий свідок кипіли там пристрастей!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация