Музей-заповідник Коломенське в Москві ➔ Фотографії, відгуки ✮ Росія 2019

  1. ПОЧАТОК ШЛЯХУ
  2. ХРАМ ВОЗНЕСІННЯ
  3. государя двір
  4. ХРАМ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ
  5. ПАМ'ЯТНИКИ РОСІЙСЬКОЇ ЗОДЧЕСТВА
  6. АНСАМБЛЬ ВОЗНЕСЕНСЬКОЇ ПЛОЩІ
  7. ЦЕРКВА Усікновення глави Іоанна Предтечі
  8. Цікавий МІСЦЯ Коломенський
  9. БУДИНОЧКИ ПЕТРА I
  10. АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК
  • Історико-архітектурний та природно-ландшафтний музей-заповідник «Коломенське» - це унікальні колекції скарбів, предметів мистецтва та побуту.
  • Колишня резиденція російських великих князів і царів зберегла атмосферу XVI-XVII століть.
  • У музеї регулярно проводяться виставки, ярмарки, фестивалі, музичні шоу, концерти під відкритим небом і історичні реконструкції.
  • Храм Вознесіння, перлина давньоруської архітектури, пропонує виставку «Таємниці церкви Вознесіння».
  • Створена вся необхідна інфраструктура для відпочинку, як влітку, так і взимку.
  • По всій території встановлені довідкові таблички російською та англійською мовами і шрифті Брайля.
  • Коломенське - це місцевість на півдні Москви, яка протягом багатьох століть була великокнязівської і царської резиденцією. В наші дні тут працює історико-архітектурний та природно-ландшафтний музей-заповідник «Коломенське». Його унікальні колекції скарбів, творів мистецтва та справжніх предметів побуту щорічно приваблюють сюди тисячі відвідувачів. Площа парку становить близько 390 га. На його території регулярно проводяться виставки, історичні реконструкції, ярмарки та фестивалі. Як музею Коломенське відкрилося ще в 1923 р, коли тут проходили виставки російського прикладного мистецтва.

    У Коломенському можна просто відпочити від міського шуму і суєти; алеї парку і частково збереглися царські сади переносять відвідувача в часи XVI або XVII ст і допомагають багато чого зрозуміти про свою історію.

    ПОЧАТОК ШЛЯХУ

    За найбільш відомою версією, засновниками села Коломенське в XIII в За найбільш відомою версією, засновниками села Коломенське в XIII в. були жителі старовинного підмосковного міста Коломна , Які переселилися сюди під час навали татарського війська Батия на Русь. Але історія цієї місцевості набагато давніше: на початку першого тисячоліття нашої ери тут жили Дяківці - плем'я, яке імовірно мало фінно-угорське походження. Від них залишилося давнє городище на березі Москви-ріки і інші археологічні пам'ятники. Загадкові Дяківці покинули ці краї приблизно в VII столітті н.е., але в честь їхнього поселення ціла археологічна культура отримала назву «дьяковской».

    Протягом останніх п'ятисот років Коломенське було палацовим селом, його вперше згадав у своєму заповіті засновник династії московських князів, онук святого князя Олександра Невського князь Іван Данилович (на прізвисько Калита). З тих пір аж до початку XX ст. Коломенське належало царям і імператорам Росії.

    Майже кожен новий правитель залишав про себе пам'ять у Коломенському зведенням одного або декількох будівель. Тут любили проводити час цар Іван Грозний і цар Олексій Михайлович, бували московські князі Дмитро Донський та Іван Калита. Навіть Кримський хан Девлет-Гірей під час набігу на Москву розмістив свою ставку в Коломенському. На великому Кожуховського поле за часів юності Петра I проводилися «потішні баталії» зі штурмами фортець; фактично, тут в кінці XVII ст. було покладено початок створенню російської петровської гвардії нового зразка. У новий час в Коломенському жили імператриця Катерина II і її онук - імператор Олександр I.

    ХРАМ ВОЗНЕСІННЯ

    ХРАМ ВОЗНЕСІННЯ

    На великій території парку розташовуються унікальні архітектурні та історичні пам'ятки різних епох. Почати знайомство з музеєм-заповідником краще з боку ст. м. «Коломенське». Невелика прогулянка від метро по алеї призведе відвідувача до невисокого пагорба, на вершині якого стоїть величний храм Вознесіння - чудо давньоруської архітектури, внесений до списку ЮНЕСКО як пам'ятник всесвітньої спадщини.

    Цю церкву збудував в 1533 р італійський зодчий Петро Франческо Анібалом , Який приїхав в Москву в числі інших майстрів від двору папи Климента VII Медічі і в Росії відомий як Петрок Фрязіно. Церква побудована на честь народження в 1530 році в селі Коломенському сина великого князя Василя Івановича. Дитину назвали Іваном. Згодом він прославився в історії як Іван Грозний. Незвичайна архітектура храму з його шатровим завершенням вразила сучасників. Висота храму - 62 метри, проте площа всередині невелика, так як стіни храму складають близько 3 м в товщину. Храм оперезаний критою галереєю на арках, оснащений декількома сходами-гульбища і прикрашений різноманітними деталями в стилі XVI в. На галереї - білокам'яний трон царя з двоголовим орлом. Оформлення трону також дуже незвично - це напівциркульна конха-раковина. Всередині можна побачити іконостас XVI ст. (Реконструкція). У церкві проводяться богослужіння, відкрита постійно діюча виставка «Таємниці церкви Вознесіння». У 1917 році в підвалі храму була знайдена одна з найбільш шанованих ікон - «Державна Богоматір», яка вважається покровителькою Росії. Зараз її можна побачити в храмі Казанської Божої в Коломенському.

    государя двір

    Центром музею-заповідника є так званий «Государев двір» - прямокутний простір, яке обмежене «палацових (Передніми) воротами» (1673 г Центром музею-заповідника є так званий «Государев двір» - прямокутний простір, яке обмежене «палацових (Передніми) воротами» (1673 г.) із заходу і «Спаським воротами» зі сходу, а також кам'яною стіною і господарськими будівлями. Саме через Палацові ворота в'їжджали в садибу гості і сам цар. Вважається, що на цих воротах були колись не тільки годинник, але і механічні леви роботи Петра Висоцького. Вони зустрічали гостей царського палацу грізним гарчанням.

    До Палацовим (Переднім) воротам Коломенського з півночі примикають приказні палати (царська канцелярія), просторі будівлі яких тепер використовуються для проведення експозиції «Віхи історії Коломенського». На ній представлені цікаві зразки декоративно-прикладного мистецтва, іконопису, начиння, господарських предметів і архітектурні деталі, що відбуваються з царської садиби і сусідніх сіл.

    З півдня до Палацовим воріт примикають полковницькими палати, в них постійно знаходилася сторожа, а поруч був Ситний двір - палацова кухня і комора З півдня до Палацовим воріт примикають полковницькими палати, в них постійно знаходилася сторожа, а поруч був Ситний двір - палацова кухня і комора. Будівля Ситного двору - одне з основних середньовічних приміщень Коломенської садиби царя. У складі двору в старовину були Куховарська палата (відтворена в 2006-2008 рр.), «Фряжскими» льох з Комори палатою, льодовики і сушила (для ягід і фруктів).

    Прекрасно зберігся фряжскими льох. У цьому унікальному пам'ятнику архітектури XVII ст. проходять костюмовані екскурсії-прийоми, що показують побут і традиції царської резиденції. Також неподалік від Передніх воріт можна побачити будівлю дерев'яної Медоварні XVII ст., Яка була перевезена з території колишнього села Преображенського.

    ХРАМ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

    Храм Казанської ікони Божої Матері   був побудований в середині XVII ст Храм Казанської ікони Божої Матері був побудований в середині XVII ст. як домовий храм царя в пам'ять звільнення Москви від поляків і був символом нової династії - царів Романових. У XVII ст. храм був з'єднаний дерев'яними переходами з палацом. Храм діючий. Щоб в нього потрапити, відвідувачі піднімаються за старовинною високих сходах, накритою шатровим ганком. У цьому древньому храмі можна поклонитися знаменитої чудотворної ікони «Державна Богоматір». Відразу після будівництва церква була багато прикрашена, але, на жаль, її оздоблення не збереглося. Підлоги в царські часи вистилає в холодну пору року повстю; ікони в основному зберігалися в різьблених киотах.
    Сучасна розпис виникла п'ятнадцять років тому і зовсім змінила сприйняття внутрішнього простору. Спочатку на стінах не було ніякої живопису. П'ятиярусний іконостас також з'явився порівняно недавно. У головному храмі звертає на себе увагу дерев'яна скульптура «Христос в темниці». Перш вона перебувала в прибудові. Вона надзвичайно виразна.

    У 60-х роках XVIII ст. царський двір перенесли на нове місце, і церква стала парафіяльним храмом Коломенського.

    ПАМ'ЯТНИКИ РОСІЙСЬКОЇ ЗОДЧЕСТВА

    На зарослому деревами просторі поруч з Казанським собором у XVII ст На зарослому деревами просторі поруч з Казанським собором у XVII ст. стояв знаменитий Коломенський дерев'яний палац - «восьме чудо світу», за відгуками сучасників. Його побудували за царя Олексія Михайловича в 1668 р, в ньому було 270 приміщень! У цьому палаці народилася внучка Олексія Михайловича - дочка Петра Першого імператриця Єлизавета Петрівна. Однак до кінця XVIII ст. дерев'яний палац занепав і був розібраний за наказом імператриці Катерини II.

    У наш час можна побачити відтворений палац в південно-східній частині музею-заповідника в складі виставки пам'ятників давньоруського зодчества. Це унікальна історико-художньою реконструкцією; одне і небагатьох місць, в яких можна побачити вдалий приклад рідкісного поєднання традицій дерев'яного зодчества допетрівською Русі і канонів західноєвропейської архітектури. У його оформленні дивним чином переплелися найрізноманітніші матеріали, техніки, стилі - їх гармонійне поєднання і високий рівень виконання стали самі по собі самостійним явищем в культурі. Інтер'єри палацу ретельно відтворювали по численних мемуарів і описами в документах тих років.

    Всього в експозиції представлено 24 інтер'єру Хором Государя царя, цариці і царевичів Всього в експозиції представлено 24 інтер'єру Хором Государя царя, цариці і царевичів. Всі приміщення вражають уяву розкішшю і різноманітністю: вигадлива різьблення по дереву, палаюча емаль, барвиста живопис, багаті тканини і килими та ін. В розписах використовуються традиційні для Русі фарби і орнаменти; в сюжетах задіяні міфологічні персонажі - знаки Ходика, біблійні царі і навіть Олександр Македонський. Простір музею оживляють справжні автентичні предмети побуту і декоративно-прикладного мистецтва XVII -XVIII ст.

    В районі невеликої річки Жужі розгорнута виставка пам'яток давньоруського дерев'яного зодчества. Серед її шедеврів відвідувач побачить дерев'яний храм св. Георгія (1685 г.), Моховою вежу Сумського острогу, ворота Ніколо-Корельского монастиря XVII ст., Вежу Братського острогу, перевезену з Сибіру, ​​- найстаріші дерев'яні споруди Росії. Їх зміг врятувати від руйнування і вивезти в Коломенське в 1923 р засновник музею Петро Дмитрович Барановський.

    Подивитися стаєнний двір, садибу пасічника, аптекарський город, водяний млин, комплекс Соколиного двору і спробувати себе в ролі ремісника на майстер-класі можна в Етнографічному центрі, експозиція «Садиба коломенського селянина» (будинок, господарські будівлі традиційного селянського двору) і «Садиба коваля » Подивитися стаєнний двір, садибу пасічника, аптекарський город, водяний млин, комплекс Соколиного двору і спробувати себе в ролі ремісника на майстер-класі можна в Етнографічному центрі, експозиція «Садиба коломенського селянина» (будинок, господарські будівлі традиційного селянського двору) і «Садиба коваля ». Постійна експозиція реліквій Коломенського відкрита в «Атріум» - масивному будівлі, яке зустрічає відвідувача при вході в музей-заповідник з боку ст. м. Коломенське ». На виставці «Майстра. Техніка і мистецтво російського будівельника XIV - XIX століть »представлена ​​продукція майстрів Давньої Русі: каменярів, теслярів, столярів і т.д.

    АНСАМБЛЬ ВОЗНЕСЕНСЬКОЇ ПЛОЩІ

    Вийшовши з Передніх воріт, відвідувач потрапляє на Вознесенську площа, де стоять Водовзводная вежа, храм Георгія Побідоносця і Георгіївська дзвіниця Вийшовши з Передніх воріт, відвідувач потрапляє на Вознесенську площа, де стоять Водовзводная вежа, храм Георгія Побідоносця і Георгіївська дзвіниця.

    Водовзводная вежа - це унікальна споруда XVII ст .: єдина збережена до наших часів давньоруська водонапірна вежа, з якої був колись з'єднаний водопровід, який постачав водою царський палац і кухні. Вежа також служила воротами, провідними в Вознесенський сад і село Дякове. В наші дні тут розгорнута виставка «Государеве Водовзводную справа».

    Храм Георгія Побідоносця за переказами побудував в XIV в. московський князь Дмитро Донський в честь святого покровителя в пам'ять про битву на Куликовому полі. У XVI ст. поруч побудували Георгіївську дзвіницю, а в XVII ст. - дерев'яну трапезну. Так виникла Георгіївська церква, яку освятили в 1678 р XIX столітті стара будівля трапезної перебудовують вже в камені. У 2005-2006 рр. була проведена масштабна реставрація, в ході якої церкви Св. Георгія повернули її історичну зовнішність.

    ЦЕРКВА Усікновення глави Іоанна Предтечі

    Ще одним важливим храмом Коломенського є церква Усікновення глави Іоанна Предтечі Ще одним важливим храмом Коломенського є церква Усікновення глави Іоанна Предтечі. Це одна з найбільших загадок це древнього місця. Вважається, що вона була побудована в 1540-і рр. в честь небесного покровителя царя Івана Грозного, і в цьому храмі цар відзначав свої іменини. Ця затишна церква пам'ятає ще кроки великого царя. Кожен боковий вівтар храму присвячений небесним покровителям царської сім'ї. Храм, можливо, став прообразом побудованого трохи пізніше храму Василя Блаженного (Покровського собору) на Червоній площі.

    Церква трохи віддалена від основних об'єктів Коломенського, потопає в зелені і тиші. Але найбільше вона вражає своїми розмірами. До центрального восьмигранний стовп висотою 34 метра примикають чотири восьмигранних башнеобразних бокового вівтаря, 17 метрів заввишки. Поєднує всю композицію крита обхідна галерея.

    Храм кілька разів реставрувався для відтворення первісного вигляду. І кожна наступна реставрація залишала ще більше питань, ніж попередня. Наприклад, в центральному стовпі розчищені початкові розпису, значення яких до цих пір не розкрито.

    Цікавий МІСЦЯ Коломенський

    У Коломенському збереглися старовинні дуби, які пам'ятають ще російських царів Олексія Михайловича і його сина Петра I У Коломенському збереглися старовинні дуби, які пам'ятають ще російських царів Олексія Михайловича і його сина Петра I. Біля набережної річки розташовані ставки, в яких, за переказами, розводили рибу для царського столу.

    Поруч зі старовинними дубами розташовані «половецька баба» - антропоморфна фігура з каменю, виконана в XI - XII ст., І величезний валун - Борисов камінь, що вирізняв в XIII в. кордону одного з западнорусских князівств, і інші історичні раритети.

    У музеї-заповіднику є і особливі священні місця, традиційно пов'язані з народними віруваннями та прикметами. Так, в глибині Голосова яру можна побачити два величезних кварцитових валуна - Девій камінь і Гусь-камінь. Вважається, що вони протегують відповідно жінкам і чоловікам. Відомо, що в середні століття до Девьему каменю приходили жінки, які бажали завагітніти і довгий час не могли цього зробити. З-під каменя і з схилів глибокого яру б'ють ключі підземних джерел. З цим місцем пов'язано безліч переказів про дивних і містичні події, що відбувалися в Коломенському.

    БУДИНОЧКИ ПЕТРА I

    Неподалік від государева двору знаходиться будиночок царя Петра I Неподалік від государева двору знаходиться будиночок царя Петра I. Це справжній будиночок, в якому цар прожив майже два місяці в Архангельську, спостерігаючи за будівництвом кораблів на Північній Двіні і створенням новодвинск фортеці. У 1930-і рр. будиночок був перевезений до Москви. У ньому відтворено інтер'єр часу життя царя Петра I. У експозиції представлені портрети царської сім'ї, твори графіки, карти, книги та інші речі.

    У 2013 р в Коломенському в складі виставки з'явився «Голландський будиночок царя Петра I» - відтворений у натуральну величину оригінальний будиночок XVII в. в Зааандаме, в якому цар жив під час перебування в Нідерландах в 1697 р, де навчався кораблебудування на місцевій верфі. Тут представлені дві кімнати з відтвореними інтер'єрами, портретами царя і його дружини, графікою, а так же іконою Спаса Нерукотворного, яку Петро I завжди брав із собою у військові походи. У 2013 р в Коломенському в складі виставки з'явився «Голландський будиночок царя Петра I» - відтворений у натуральну величину оригінальний будиночок XVII в Інтерактивна програма розповідає про Великий посольстві - дипломатичної місії царя в Західну Європу. Відвідувачі можуть відслідковувати весь шлях по карті.

    АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК

    Крім незліченних архітектурних та історичних пам'яток, в Коломенському доступний для відвідування дуже доглянутий парк, прекрасна набережна для прогулянок, де є вся необхідна інфраструктура для відпочинку як влітку, так і взимку: кафе і кіоски з їжею та сувенірами, безкоштовні туалети. Всюди встановлені довідкові таблички, де інформація дубльована англійською мовою, а також шрифтом Брайля.

    На території Коломенського є річкова пристань На території Коломенського є річкова пристань. У літню пору по нижній течії Москви-ріки курсують річкові трамвайчики, і є можливість зробити невелику річкову прогулянку, піднявшись на борт річкового судна з пристані в музеї-заповіднику.

    У Коломенському можна кататися взимку на лижах і ковзанах, а влітку крутий схил яру використовується для польотів з парашутом початківців планеристів. У парку працює безліч атракціонів для дітей, а ще в літню пору в Коломенському проходять фестивалі історичних реконструкцій, музичні шоу, ярмарки меду і концерти на відкритому повітрі.

    © 2016-2019 moscovery.com Оцініть наскільки корисною для Вас була ця стаття.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация