Музей-заповідник «Петергоф»

  1. Петергоф - унікальний водний парк
  2. Корисна інформація:
  3. Історія будівництва

ДЕРЖАВНИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК «Петергоф»
Адреса: Росія, Санкт-Петербург, м Петергоф, вул. Розлучна, д. 2
Довідки за телефоном: +7 (812) 450-52-87; +7 (812) 450-56-52; +7 (921) 922-14-79
Режим роботи:

  • Великий каскад: 11: 00-19: 00
  • Великий петергофский палац: вт-нд 10:30 - 21:00. Для індивідуальних відвідувачів Палац працює до 19:00. Вхід до Палацу до 18:00. Для організованих груп Палац працює до 21:00 за попередніми заявками. У високий сезон продаж квитків і вхід у Палац для індивідуальних туристів по сеансах: вт-нд 12: 00-14: 00 та 16: 15-18: 00; вихідний день - понеділок
  • Верхній сад: вхід безкоштовний: 8: 00-21: 30, щодня
  • Нижній парк: пн-пт, нд 9:00 - 20:00, субота 9:00 - 21:00. Каси закриваються на півгодини раніше.
  • Палац «Монплезир»: пн-нд 10:30 - 18:00, каси закриваються на годину раніше. Санітарний день - останній понеділок місяця
  • Павільйон «Ермітаж»: пн, ср-нд 10:30 - 18:00, каси закриваються на годину раніше
  • Фонтани: в період з 1 по 31 серпня 2018 фонтани Нижнього парку і Верхнього саду працюють щодня за наступним графіком:
    - з 10:00 до 19:00 працюють фонтани Східної частини Нижнього парку
    - 11:00 - Урочистий пуск фонтанів Великого каскаду і фонтану «Самсон» під музику гімну Великому місту
    - з 11:00 до 19:00 працюють фонтани Верхнього саду, центральної та західної частин Нижнього парку

Музей-заповідник Петергоф

Карта завантажується. Будь ласка зачекайте.

Музей-заповідник Петергоф 59.885535, 29.909420

Як дістатися?

  • Від метро «Автово»
    Маршрутки: Т-224, Т-300, Т-424 Автобуси: №200, №210
  • Від метро «Ленінський проспект»
    Маршрутки: Т-103, Т-420
  • Від метро «Проспект Ветеранів»
    Маршрутки: Т-343, Т-639Б
  • Від ж / д Балтійський вокзал
    Електричка до станції Новий Петергоф або Ораниенбаум
  • Від вокзалу в Новому Петергофі
    10 хвилин на автобусах: №344, №348, №350, №351, №352, №355, №356

Петергоф - унікальний водний парк

Звичайно кожному з нас добре відомо, що таке Петергоф ... Але, одна справа знати, і скоєно інше-бачити! Коли ви в поспіху минете верхній парк, то не підозрюєте, яке приголомшуюче пишність чекає вас попереду. Я вже була готова до того, що ні потраплю до палацу (занадто великий наплив організованих іноземців), тому весь час було вирішено відвести на знайомство з парковою територією. Як тільки я пройшла через турнікет, то тут же опинилася в різнобарвною багатомовної натовпі туристів. На верхній терасі люди були всюди, центральний каскад був буквально обліплений по периметру «людською масою». Архітектурні фото «без людей» в кадрі абсолютно не про це місце, або не в цю пору року ... Гул людських голосів, човгання по піщаних доріжках, гучний плескіт фонтанів - тиша і спокій в літні місяці тут точно не живуть ...

Корисна інформація:

  • У Петергофі 2 групи кас, традиційно народ стікається до кас з боку вул. Правління. У високий сезон тут можна простояти під палючим сонцем в довгих чергах понад годину, в той час як в касах з боку Разводной вулиці людей набагато менше. Придбання квитків через інтернет, дає право їх обміну в касі позачергово (за наявності документів, що підтверджують громадянство РФ і пільги).
  • Для придбання квитків і в т.ч. пільгових при собі необхідно мати документи, що засвідчують особу і громадянство РФ (паспорт, водійське посвідчення, довідку з навчального закладу, студентський квиток, пенсійне посвідчення тощо).
  • Верхній парк - відвідування безкоштовно, нижній парк - вхід за квитками.
  • У високий сезон експозиції палацу можливо оглянути тільки в складі туристичної групи, індивідуальні туристи і нечисленні групи не обслуговуються. Експозиції павільйонів і малих палаців мають свої каси.
  • На території музею є кафе, ціни високі, тому можна прихопити з собою бутерброди і напої. В експозиції вхід з їжею заборонено.

План палацово-паркового ансамблю Петергоф

План палацово-паркового ансамблю Петергоф

1.

Палац Марлі
2. Менажерние фонтани і Тритони-дзвони
3. Ермітаж
4. Левиний каскад
5. Марлинский каскад (Золота гора)
6. Фонтан «Єва»
7. Фонтан «Адам»
8. Фонтан «Фаворитка»
9. Фонтан «Самсон»
10. Великі фонтани
11. Великий палац
12. Фонтани квадратних ставків
13. Фонтан «Дубовий»
14. Фонтан «Нептун»
15. Фонтан «Межеумний» 16. Палац Монплезир
17. Фонтани «Сніп» і «Дзвони»
18. Вольєри
19. Фонтан «Сонце»
20. Фонтан «Дубок»
21. Пам'ятник Петру I
22. Фонтан «Парасолька»
23. «Римські» фонтани
24. Фонтан «Тритон»
25. Каскад «Шахматнаягора»
26. Фонтан «Піраміда»
27. Готична капела
28. Фермерський палац
29. Палац Котедж

Історія будівництва

При будівництві Санкт-Петербурга землі південного узбережжя Фінської затоки були роздані сподвижникам Петра I, частина угідь залишилася у власності палацового відомства і була відведена під царську резиденцію «Питергоф» (Петров двір). Перша згадка про неї датована 1705 роком. У 1710- 1711 рр. збудований дерев'яний палац, а з 1714 року починається планомірне облаштування володінь. На початковому етапі проводилася розбивка парків, проритий Великий канал, споруджені і оброблені Верхні палати, середня частина палацу Монплезир і т.д.
Наступний етап, пов'язаний з ім'ям видатного архітектора і паркобудівника Жана-Батіста Леблона, характеризується подальшим облаштуванням резиденції, виправленням помилок попередників, декоруванням будівель і розробкою грандіозного «Водяного плану», який був представлений на затвердження государеві в лютому 1717 р

Великий палац і Великий каскад - композиційна домінанти всього петергофского комплексу. Разом з тим вони є планувальним ядром і основними архітектурними спорудами центрального ансамблю Нижнього парку. Цей ансамбль включає тераси з фонтанами, великі фонтани (Італійський і Французький), Воронихинские колонади, фонтани Мармурових лав, партери з квітниками, Великий (Самсоновский) канал, Алею фонтанів, фонтан «Фаворитка», а також боскети з фонтанами «Адам» і « Єва ».

Центральний ансамбль ув'язнений у системі променевих алей із західним і східним ансамблями Нижнього парку. Алея, прокладена по сторонам ковша, пов'язує центр непостредственно з морським берегом. Парні променеві алеї спрямовані до Монплезиру і Ермітажу, до фонтанів «Адам» і «Єва». Пятилучье радіальних алей, орієнтованих від берега до моря, перетинається віялом трьох перспектив - Марлинской, Березовій і Малібанской (Морський), що прорізають парк із заходу на схід. Ці дві системи і утворюють основу всієї планування.

«План» передбачав проект водопостачання Великого каскаду і всіляких паркових витівок-фонтанів. Обводнення масштабної і розгалуженої гідросистеми виявилася непростою справою. Ця складна задача була вирішена за допомогою самопливного водопроводу, що живиться Ропшинских джерелами. Знайдені ресурси дозволили створити єдиний у своєму роді по багатоводні і самобутності форм фонтанний ансамбль, який прославив Петергоф на весь світ. Після смерті Леблона його наступником став зодчий М. Микетти.
Не дивлячись на офіційне відкриття резиденції 15 серпня 1723 року, роботи по її благоустрою були ще далекі від завершення. Тепер будівництво перебувало у віданні архітектора М.Г. Земцова, що йому Петро I особисто передав робочі креслення.
Смерть імператора перешкодила втіленню в життя намічених планів, а й те, що було зроблено за десятиліття, вражало уяву.


Настав було затишшя на південному узбережжі, в зв'язку з переїздом двору в Першопрестольну, було перервано в 1730 р Петров двір знову підтвердив статус государевої резиденції, і зупинені роботи поновилися. З додаванням нових алей і доріжок дещо змінюється планувальна мережа, ландшафти збагачуються все новими фонтанами, отримують ошатне скульптурне і декоративне оздоблення. Працею тисяч трудівників парки перетворюються, поступово набуваючи виразність і художню завершеність.
З 1745 по 1755 р. в Петергофі працює Бартоломео Франческо Растреллі. Він зміг надати масштабність і монументальність Петровському ансамблю, вносячи свою лепту в обробку Верхніх палат (перетворивши їх в імпозантна споруда палацового типу), він також створив комплекс будівель по сторонам Монплезира, проекти деяких фонтанів, трельяжів і павільйонів.

Класицизм, який увійшов в архітектурну моду, знайшов своє відображення в будівлях, споруджених в 1760-1770-х рр. В цей час в Петергофі працюють Ж.-Б. Валлєн деламот і Ю.М. Фельтен. У 1779- 1783 рр. до робіт залучається Д. Кваренги, що займалася плануванням живописного Англійського парку. Новий інтенсивний період 1799- 1806 рр. в будівництві ансамблю пов'язаний з ім'ям архітектора А.Н. Вороніхіна.
Після Вітчизняної війни 1812 року, межі парків змінюються, вони відсуваються далеко на захід, а на знову увійшла території створюється великий пейзажний парк «Олександрія» (1826-1832 рр.) - літня резиденція імператора Миколи I. Будівництво головної споруди - палацу котеджу, руїни мосту і павільйону неподалік від Ферми здійснив Адам Менелас.

панорами

Як дістатися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация