музей Булгакова

13-й будинок: містично і цікаво

Андріївський узвіз - просто справжнє джерело Києва в плані цікавих і гарних місць, які зосереджені на відрізку в 600 метрів цієї знаменитої вулиці.

Крім літературно-меморіального музею імені Михайла Булгакова (його ще називають Будинок Турбіних), поруч знаходиться Музей однієї вулиці , Меморіальний будинок-музей Кавалерідзе, пам'ятник Проні Прокопівні та Голохвастову (Фільм «За двома зайцями»), Кокоревська альтанка і замок «Річарда Левове Серце» (Будинок привидів) . До речі, а ви знаєте чому музей Булгакова називають Будинком Турбіних? Все дуже просто. Він отримав свою назву на честь прізвища «жили» там героїв з книги письменника «Біла гвардія». Булгаков «використовував» будинок і територію поруч з ним під час написання своєї книги, так що внутрішнє планування будівлі повністю збігається з тією, що описана в його романі.

Будівля це було побудовано в 1890 році і насправді, воно дерев'яне, але обкладена цеглою, а дах - покрита листами заліза. Знаменитий письменник прожив тут 13 років з 1909 по 1919 рік, орендуючи квартиру на другому поверсі. Вона обходилася йому в 720 рублів на рік. Щоб зрозуміти те, наскільки величезною була ця сума, то її можна порівняти з вартістю всього будинку, а він на той час коштував 13 000 рублів. У 1919 році власника будинку заарештували «чекісти» і відправили в табір, він загинув намагаючись втекти з пароплава на якому його перевозили. Самого ж Булгакова через місяць мобілізували в Червону Армію з якої він, в 1921 році, повернувся, але вже в Москву.

У музеї повністю збережена атмосфера і обстановка тих часів, в кожній кімнаті знаходяться особисті речі письменника, але основна частина експозиції розташована безпосередньо на другому поверсі, де проживав Булгаков. Екскурсовод розповість вам про історію проживання Михайла в Києві, які і де саме літературні твори він написав в цьому будинку, а також запропонує взяти участь у таких проектах як «Чаювання на булгаковської веранді», «Журфікси у Булгакових» (музичні вечори, які проводяться 13- го числа кожного місяця) і «Ніч в музеї». У дворику будинку є пам'ятник письменнику - він сидить на лавочці, закинувши нога на ногу і більшість людей сідають поруч з ним щоб сфотографуватися.


подивитись збільшену карту

До речі, а ви знаєте чому музей Булгакова називають Будинком Турбіних?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация