Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Приміщення музею, 1887 рік, архітектор - Мельцер

Приміщення музею, 1887 рік, архітектор - Мельцер Приміщення музею, 1887 рік, архітектор - Мельцер

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Д.Веласкес, "Портрет інфанти Маргарити", колекція Музею мистецтв Богдана та Варвари Ханенків

Д.Веласкес, "Портрет інфанти Маргарити", колекція Музею мистецтв Богдана та Варвари Ханенків Д

Дж.Белліні, "Мадонна з немовлям", колекція Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Дж.Белліні, "Мадонна з немовлям", колекція Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Дж

Експозиція східного мистецтва

Експозиція східного мистецтва

В одному з центральних кварталів Києва, на вул. Терещенківській, розташований Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, довгий час відомий як Київський музей західного і східного мистецтва. Він є найбільшою скарбницею світового мистецтва в Україні, а унікальні зібрання та окремі пам'ятки забезпечили музею визнання далеко за межами країни.

Основою колекції стали приватні зібрання видатних українських меценатів кінця XIX - початку ХХ ст. Богдана і Варвари Ханенків, які також передали у власність Києва спеціально побудований будинок - 1887 роки, архітектор Мельцер. Кілька десятиліть вони формували свою колекцію, яка, без сумніву, стала проявом особистого смаку власників. Богдан Іванович і Варвара Николівни належали до тієї когорти збирачів, які були захищені від сторонніх впливів. Збирали те, що відповідало їхнім поглядам і відчуттям, але ніколи - з снобізму. Вже на початку ХХ ст. колекція була високо оцінена в середовищі знавців і визнана кращою серед нових приватних збірок того часу. Періодичні видання початку ХХ ст. засвідчують участь творів з колекції Ханенків на виставках в Києві, Петрограді та Москві, переважно благодійних. І нині Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків є свідченням видатних заслуг його засновників в колекціонерська та музейну справу.

Назавжди увійшло в історію музею та ім'я Таїсії Жаспер - киянки, яка вийшла заміж за французького посла, що служив в посольстві в Пекіні. Таїсія Жаспер піднесла в дарунок музею рідкісні зразки образотворчого мистецтва Китаю XVI-ХХ ст. Цінителі східного мистецтва високо оцінюють унікальні стародавні китайські вироби з бронзи, багату колекцію китайської порцеляни, японські гравюри укий-е.

Центром музейного зібрання є колекція творів мистецтва країн Західної Європи. В експозиції представлені всі періоди - середньовічне мистецтво, Ренесанс, бароко, рококо, класицизм. Перлинами колекції є єдині в Україні твори Дієго Веласкеса ( «Портрет інфанти Маргарити"), Джентіле Белліні ( "Портрет патриція"), "Мадонна з немовлям" Джованні Белліні - брата попереднього, і картина з такою ж назвою, що належить іншому італійцю - П'єро Перуджино. Є в музеї і легендарні графічні серії Гойї - «Лиха війни» і «Капрічос».

Більше про колекції і виставках, а також час роботи музею - на його сайті .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация