Музей Володимира Висоцького в Москві на порталі Паблік Тревел Набережні Челни

Музей Володимира Висоцького в Москві

Ідея створення музею Володимира Висоцького виникла практично відразу ж після смерті поета. Причому ініціаторами створення експозиції, присвяченій його життя і творчості, виступили самі звичайні люди, які буквально завалили театр на Таганці листами. Тоді ж з'явилася ініціативна група, учасники якої, переважно, діячі мистецтва, вирішили увічнити пам'ять про Висоцького.

Музей Володимира Висоцького в Москві

У 1987 році Радянським фондом культури був відкритий благодійний рахунок, гроші на який надходили з концертів і вечорів пам'яті поета, що проходили в різних містах країни, а також від шанувальників творчості Висоцького. Нарешті, в червні 1992 року був відкритий Державний культурний центр-музей В. С. Висоцького, який з 1996 року очолює син поета Микита Висоцький.

Варто вийти зі станції Таганська-кільцева і, дійшовши до тротуару, повернути голову ліворуч, як стає видно покажчик до Будинку-музею Володимира Висоцького. Дійти туди - рівно п'ять хвилин повільним кроком.

Сьогодні музей Володимира Висоцького, що виріс за минуле десятиліття в досить великий науково -дослідний та культурний центр, представляє постійну експозицію, цікаво і яскраво розповідає про життя і творчість Висоцького - поета, актора і барда.

Музей Володимира Висоцького в Москві

Крім того, в музеї регулярно проводяться різні тематичні виставки, присвячені часу, в якому жив поет.

Музей Володимира Висоцького в Москві

Постійна експозиція займає два поверхи. У ній представлені унікальні документи, сторінки сценаріїв, фотографії, афіші, предмети реквізиту, елементи декорацій, особисті речі і рукописи Висоцького.

Музей Володимира Висоцького в Москві

Тут же можна знайти інформацію про родовід поета, його сім'ю, друзів і коханих жінок. Частина експозиції присвячена творчим задумам Висоцького, які він не встиг втілити в життя.

Будинок-музей Висоцького на Таганці існує більше сімнадцяти років і є, мабуть, самим відвідуваним місцем шанувальників його творчості. Ідея створення будинку-музею з'явилася відразу після смерті Володимира Семеновича. До створення музею всі експонати прямували в театр на Таганці, де сімнадцять років плідно працював Висоцький. Лише шістнадцятого січня тисяча дев'ятсот вісімдесят дев'ятого року було прийнято урядове рішення про створення музею. Відразу ж народилася назва музею «Будинок Висоцького на Таганці». Досліджуючи творчість Висоцького, близькі та друзі знайшли саме той будинок і те місце на Таганці, яке поет оспівував у своїх віршах, саме в цьому будинку було вирішено розмістити музей. Директором музею став син Висоцького Микита, з його приходом в дев'яносто шостому році в адміністрацію музею почалася масштабна реконструкція. В даний час Будинок Висоцького на Таганці перетворився в науково-практичний і культурний центр, який займається вивченням творчості Володимира Семеновича, вивчає і ту епоху, в якій він жив і творив.

Експозиція культурного центру-музею Володимира Висоцького побудована таким чином, що супровід екскурсовода необов'язково. Люди часто приходять сюди не як до музею, а як в гості до коханої барду і поету. І хоча Висоцький ніколи не сидів у храмі в Нижньо - Таганському тупику, працівники музею переконані, що дух поета тут, безсумнівно, присутній.

Музей Володимира Висоцького в Москві

Цікаво, що не так давно дослідники творчості Висоцького знайшли фотографію, на якій він рукою вказує на під'їзд того самого будинку, де сьогодні розміщується музей. Виходить, що Висоцький як би сам вибрав будинок, в якому буде жити після смерті.

Музей Володимира Висоцького в Москві

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация