Муженко заговорив про зацікавленість в штурмі Іловайська "певних політиків і бізнесменів"

Глава Генштабу розповів, що в 2014 році військові були слабо обізнані про об'єкти інфраструктури Донбасу. Глава Генштабу розповів, що в 2014 році військові були слабо обізнані про об'єкти інфраструктури Донбасу

Муженко не виключає впливу політиків і бізнесменів на події 2014 года / УНІАН

Глава Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко не виключає, що деякі політики і бізнесмени були зацікавлені в штурмі Іловайська в 2014 році.

Читайте також В Україні починаються масштабні зйомки фільму про звільнення Іловайська від бойовиків

Відповідну заяву він зробив в своєму інтерв'ю для документального фільму про Іловайських боях 2014 року. Уривки інтерв'ю Муженко оприлюднив у своєму Facebook.

"Я думаю, що такий вплив [з боку певних політиків і бізнесменів] було. Я не можу навести якусь фактуру Вам, я думаю, що є досить компетентних органів, які повинні займатися і мати певну інформацію. Це одне, а друге те, що я знаю про цю нараду, яке було у Корбана. Така інформація у нас була », - зазначив він.

Муженко також розповів і про інформацію про нараду в Курахово.

«Там теж питання розглядалися щодо важливості критичних об'єктів на території Донецької області. Були і там, я так розумію, і певні плани взяття під контроль Іловайська. Це був просто проміжний етап до володіння якимись серйозними об'єктами. Можливо ТЕС, можливо якийсь інший об'єкт на території Донецької області », - зазначив глава Генштабу.

Муженко розповів, що в 2014 році військові були слабо поінформовані про об'єкти інфраструктури, які впливали на життєдіяльність у всьому регіоні. У тому числі - про бази державного резерву (наприклад, база в Докучаєвську). За його словами, штаб робив запити в міністерства і в Кабінет міністрів, але повного переліку таких об'єктів військові не отримали.

«На скільки вони мали вплив, я зараз не можу пояснити, краще запитати у тих командирів батальйонів і у тих людей, [які] як Ви говорите, мали або могли мати вплив. Я такий варіант не виключаю », - підсумував глава Генштабу.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура Україні 14 серпня 2017 року обнародувала результати розслідування подій під Іловайськ в серпні 2014 року. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Иловайской трагедії, в результаті якої, тільки за офіційними даними, загинули 366 українських бійців, є військове командування РФ.

Генпрокуратура повідомила, що матеріали розслідування військових злочинів в ході подій під Іловайськ передані в офіс Міжнародного кримінального суду в Гаазі. У ГПУ заявили, що в день самого масштабного вторгнення в Україну в ніч на 24 серпня 2014 року під час Иловайской трагедії окупаційні сили збройних сил РФ становили 3,5 тис. Осіб.

Також, на думку слідчих, серед інших чинників трагедії - дезертирство, розвал армії за часів екс-президента Віктора Януковича і окремі помилки українського військового керівництва. Генштаб ЗСУ запевняє, що докладе всіх зусиль для покарання організаторів і виконавців Иловайской трагедії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация