Музичні інструменти з магічними силами

  1. Танбур або тамбур
  2. конх
  3. окарина
  4. Калімба
  5. варган
  6. Гонг
  7. діджеріду
  8. Скрипка
  9. барабани
  10. свисток смерті

Музичні інструменти давно вважаються способом донести до людини щось невимовне і надприродне. Даний далеко не повний список кидає побіжний погляд на вірування людей по всьому світу і на деякі таємничі обряди, що здійснюються через музику.

Танбур або тамбур

Музичні інструменти давно вважаються способом донести до людини щось невимовне і надприродне

Звуки танбур допоможуть повернути втрачене духовну рівновагу

Танбур - це різновид струнних дерев'яних інструментів з довгим грифом і грушоподібним корпусом-резонатором, відома під назвами тамбір, тар і сетар. Цей предок сучасних гітар з'явився в Месопотамії, а також Південної та Центральної Азії кілька тисяч років тому.

Різновиди танбур можна виявити в різних культурах. Даний інструмент використовувався для різних цілей, однією з яких було душевне заспокоєння, зцілення і створення внутрішньої рівноваги. Відомо, що танбур існував в стародавньому культі Зар, ​​поширеному в Північній Африці і на Близькому Сході. Ритуал заснований на подвійності добра і зла і оволодінні людською душею духами темряви.

Ритуали Зар часто пов'язані з силами природи. Гудячі тягучі звуки повільно валять одержимих в шаленство, очищаючи дух такою музикою і піснею. Як правило, головним інструментом тут є танбур, йому акомпанують бубон і ритмічні барабани.

конх

Конх - символ життя і родючості

Конх - це вид духового інструменту, створеного з великих раковин. Він присутній в різних культурах від Карибського басейну до Мезоамерики, Індії, Тибету, а також Нової Зеландії і островів Тихого океану. Принципом гри на конхе є вдування повітря в спеціально випиляні отвір раковини, що створює незвичайний трубний звук.

У індуїстської традиції конх вважається священним атрибутом бога Вішну, що символізує родючість, процвітання і життя. Однак священними визнаються не всі раковини, а тільки ті, чиї обороти розташовані за годинниковою стрілкою, так як вважається, що напрямок їх закручування відображає круговий рух Сонця, Місяця і зірок по небу.

У Мезоамериці і на території Карибського басейну конх використовується в мисливських, військових і молитовних ритуалах. Особливо він був поширений в Теотиуакане, нині мертвому місті недалеко від Мехіко. Конх зображували на малюнках і використовували в обрядах як символ водного потоку і чоловічого сім'я. Форма цього інструменту нагадувала людям про водному достатку, насиченні всього живого і створення нового людського життя. Так як конх вважався знаком мужності і сексуальності, дуже часто воїнів і знатних людей ховали з подібними раковинами в головних уборах або пов'язках на стегнах.

Крім того, в різних культурах Тихоокеанських островів (наприклад, на Фіджі) конх використовувався для оповіщення про прибуття гостей в поселення або на церемоніях поховання, коли протяжний трубний звук супроводжував тіло спочилого до місця його останнього спочинку.

окарина

Небичний звук окарини символізує єднання духовного і природного світу

Цей невеличкий духовий інструмент виник, імовірно, близько 10 000 років до нашої ери. Традиційно виготовлявся з кістки або глини, також зустрічаються зразки з каменю, дерева, пластика і навіть металу. Окарина складається з порожнистої камери і отворів, які при грі затискаються пальцями. Кількість таких отворів варіюється від 4 до 12. Зазвичай окарина має яйцеподібну форму, але зустрічаються також зроблені у вигляді тварин, людей, богів або монстрів, в основному в Центральній і Південній Америці.

Історично окарина використовувалася в ритуалах культур Мезоамерики. Незвичайний, майже сюрреалістичний звук цього інструменту використовувався в момент звернення до богів, для зображення світу тварин і птахів і навіть для введення в транс. У Росії аналогом окарини можна вважати різні глиняні, дерев'яні або пластмасові свистульки.

Калімба

За допомогою Калімба викликалися духи померлих

Калімба - невеликий інструмент, створений народом Шона (нині Зімбабве) близько 1000 років тому. Він складається з декількох металевих пластин, закріплених на дерев'яній резонаторі. Зустрічається безліч варіантів розмірів і пристрої Калімба.

Калімба широко використовувалася в магічних ритуалах Шона для тісного спілкування з потойбічним світом. Це була своєрідна «телефонний зв'язок з душами»: калімба дозволяла жерцям говорити з духами племені і просити у них ради; це завжди супроводжувалося піснями, молитвами і навіть віршами. Найважливішим ритуалом, де звучала калімба, був обряд Біра, коли духи викликалися для єднання з народом, підтримки мудрості і традицій. Шона також використовували музику для управління дощами і посухою, зцілення хворих і відлякували їй злих духів.

варган

Протяжний звук струни варгана може вилікувати депресію

Варган, відомий також як єврейська арфа або кубиз - це щипковий інструмент, що складається з рами з вібруючим язичком. Варгани виготовлялися з металу, очерету або бамбука. Інструмент утримується зубами музиканта, звук витягується защипування язичка. Зміна артикуляції рота і дихання дозволяють варіювати тембр інструменту. Історія походження варгана простежується до четвертого століття н.е., проте сучасний його вид, поширений в багатьох європейських і азіатських культурах, сформувався приблизно близько XIII століття.

Протягом багатьох століть варган брав участь в шаманських ритуалах і заклинаннях монгольських і сибірських племен як засіб введення в транс і зцілення хворих. У Малайзії та Індонезії він використовувався для духовного заспокоєння, лікування меланхолії і смутку, а також зв'язку зі світом природи, імітуючи звуки птахів, комах, жаб і рослин тропічних лісів.

Гонг

Гонг - священний інструмент удачі

Гонг являє собою металевий ударний інструмент, створений в Китаї близько 3500 року до н.е. і перейнятий різними культурами всієї Південно-Східної Азії і Африки. Це великий підвішений диск, як правило, з бронзи або латуні, в який б'ють молотом, відтворюючи різкий або низький гучний звук, який і дав назву цьому інструменту.

Традіціоннно гонг використовувався на святах, під час молитов і священних обрядів, його гучний характерний звук також ідеально підходив для оповіщення. Наприклад, в прибережній провінції Чжецзян гонги на причалах вітали гостей, а також служили орієнтиром для кораблів під час сильного туману або поганої видимості. У стародавньому буддизмі гра в гонг пов'язувалася з ритуалами зцілення, молитви і медитації. Протягом всієї історії Китаю гонг вважався настільки священним інструментом, що одне тільки дотик до нього могло обдарувати людину щастям, удачею і добрим здоров'ям.

діджеріду

Голосом діджеріду говорить сама Земля

Аборигени північній Австралії придумали цей дивний духовий інструмент більше 1500 років тому. Різні племена дають йому свої назви і грають на ньому до цього дня. Діджеріду - це довга дерев'яна трубка, що нагадує ріг, з мундштуком з воску на одному з її кінців. Повітря проходить через порожнину трубки, створюючи низький гармонійний гул. Найдосвідченіші музиканти за допомогою особливої ​​техніки дихання можуть тримати такий звук більше 45 хвилин.

Званий втіленням голосу самої Землі діджеріду багато століть супроводжує пісенні і танцювальні обряди аборигенів, символізуючи їх зв'язок з природою і невидимим духовним світом. У традиціях різних народів діджеріду, наслідуючи свого гуде мелодією звуків природи і тварин, створює єднання і взаємопроникнення людей і Землі.

Скрипка

Деякі легенди визнають скрипку справжнім інструментом диявола

Міфологія скрипки, дерев'яного струнного інструменту, знаходить своє відображення навіть у Старому Завіті Біблії. Древнє релігійне знання стверджує, що голоси ангелів представляють зв'язок з Богом, в той час як голос диявола звучить через рукотворні інструменти, і в першу чергу через скрипку. Цей міф отримав достатній розвиток в західній культурі останніх століть у зв'язку з протестантської і католицької Реформацією.

Образ диявола як «злого скрипаля» з часом розвинувся і отримав визнання. Цьому чимало поспособоствовалі легенди про Ніколло Паганіні і його договорі з дияволом. Також існує думка, що звуки скрипки здатні ввести людину в транс, подібний до сп'яніння, а все, що заважає чистоті і ясності свідомості, не може бути даром від Бога.

барабани

Барабани були засобом передачі людської мови на відстань

Серед найстаріших і найрізноманітніших музичних інструментів барабани присутні практично у всіх найдавніших людських культурах. Ці прості предмети, виготовлені з дерева, металу або шкіри, на яких грали палицями або просто руками, використовувалися протягом десятків тисяч років в різних молитовних ритуалах і танцях, в війнах і для передачі повідомлень.

Більше 8000 років тому в древній Месопотамії барабани використовувалися для створення священних звуків під час зустрічей, племінних обрядів або битв. Крім того, в різних районах Африки існували так звані «говорять барабани», які могли передавати умовні сигнали на великі відстані між поселеннями. Ті, хто грав на таких барабанах, своєю грою наслідували людського голосу, створюючи звуки мови, слова і навіть цілі фрази. Подібна техніка гри була присутня і в хвалебних ритуалах, де барабани висловлювали мова різних божеств, причому так, що все плем'я могло легко їх розпізнати.

свисток смерті

Свисток смерті - неодмінний атрибут обрядів, пов'язаних з загробним світом

Цей лякаючий присвячених музичний інструмент з'явився в культурі стародавніх ацтеків, де він використовувався, коли потрібно було когось або щось відлякати. Робили такі свистки, як правило, з глини, кістки, каменю або нефриту. Неодмінна форма черепа повинна була привести слухача в страх і трепет. Голос цього свистка, неймовірно страхітливий, схожий на звук сильного і швидкого пориву вітру.

Свисток смерті широко використовувався в обрядах, присвячених богу вітру Еекатлю і володарю загробного світу Міктлантекухтлі. Нахуатль жерці також використовували ці свистки під час жертвоприношень: вважалося, що їх голос допомагає направити душу жертви в загробний світ і задобрити богів. Крім цього, свистки смерті могли використовуватися в обрядах зцілення або в битвах для залякування і деморалізації ворога.

Музика, як і мистецтво танцю, завжди вважалася чимось священним, духовним, який відкриває двері в інші світи. І багато музичні інструменти не втратили свого сакрального значення і понині, варто тільки на кілька хвилин заплющити очі, залишити всі турботи і зануритися в чарівні звуки природи і вічності.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация