Музика Ісламу, заборона музики в Ісламі, дозволена музика, ставлення Ісламу до музики - портал «Іслам Сегодня»

Музика в Ісламі: ставлення Ісламу до музики   Музика - один з тих спірних питань, яке хвилює безліч мусульман

Музика в Ісламі: ставлення Ісламу до музики

Музика - один з тих спірних питань, яке хвилює безліч мусульман. Дійсно, становище музики в Ісламі досить спірне: одні кажуть, що будь-яка музика, крім ад-Даффа (маленького барабана) на весіллях, вважається харамом, інші ж налаштовані менш категорично - на їхню думку, ставлення Ісламу до музики в цілому позитивне і вся та музика, яка не містить хибні мотиви або підтекст, може вважатися дозволеною.

В принципі, з тим, що музика, що включає язичницькі, вульгарні і закликають до гріхів тексти, є неприпустимою, згодні абсолютно все. Однак деякі вважають, що заборона музики в Ісламі не вписується в проголошений гармонійний підхід Ісламу до життя і навіть склали звід правил, дотримуючись яких музика в Ісламі стає нібито дозволеної: на їхню думку, досить того, щоб музика відповідала вченню релігії, виконувалася належним чином і не дозволяла відволікати себе від реального життя. Свого доказ прихильники цього погляду посилаються на те, що всі чотири імама вважали музику і пісні дозволеними, і наводять як приклад цитати з «Правових постанов» Аль-Каді Абу Бакра і інших учених.

Однак вже це є наклепом і величезним помилкою! По-перше, імами не вважали, що музика в Ісламі дозволена: «Це брехня, що зводиться на чотирьох імамів, бо вони були одностайні в заборонності музичних інструментів!» (Міхаджу-Ссунна, 3/439). А по-друге, не тільки серед перших імамів, а й взагалі серед вчених перших трьох поколінь не було розбіжностей про особливості культової музики в Ісламі. Так, Хафіз Ібн Касир передав: «Імами передали одностайна думка вчених про заборону музичних інструментів» (Масалов ас-сама ', 472), а Імам Ібн аль-Джаузі сказав так: «Перші покоління вчених-шафиитов вважали пісні забороненим, а що стосується їх дозволу, то це стали говорити їх більш пізні послідовники через відсутність знання і слідування за своїми пристрастями! »(Тальбісу Ібліс, 245)

прихильникам своїх пристрастей не варто забувати, що Коран прямо говорить: музика в Ісламі - харам. У приклад можна привести слова Всевишнього: «Серед людей є такий, який підкуповує пусті промови, щоб збивати інших зі шляху Аллаха без жодного знання, і знущається над цим. Таким уготовані принизливі муки »(Лукман, 31: 6). Також можна додати і інший аят: «А почувши пусті промови, вони відвертаються від них і кажуть:« Нам дістануться наші діяння, а вам - ваші. Мир вам! Ми не бажаємо слідувати шляхом невігласів »(Коран, 28:55).

Вчені Ісламу говорили, що під «дозвільними промовами» мається на увазі музика.

Також не слід забувати і про такі слова Пророка (хай благословить його Аллах і вітає): «В моїй громаді з'являться люди, що п'ють вино, але називають його іншим словом, і при ньому вони будуть грати на музичних інструментах. Аллах покарає їх, і земля їх поглине і перетворить деяких з них в мавп і свиней ». В іншому хадисі сказали ще простіше і переконливіше: «Воістину, спів породжує лицемірство в серці».

Це означає, що Аллах зраджує забуттю і позбавляє божественної допомоги всіх, хто витрачає відведений їм час на пусті промови, що відволікають людину від його важливої ​​мети. Під дозвільними промовами при цьому маються на увазі всі порожні розмови, наклеп, лайка, проповіді, які штовхають людей до зневіри. Сюди ж можна віднести і музику, що займає серця людей і не приносить користі для віри. Погодьтеся, музику дійсно можна прирівняти до інструментів диявола: їй під силу контролювати емоції і почуття людей, зрадити їх забуттю, змусити відволіктися від поклоніння і забути про реальність, створеної Аллахом.

Єдине, що в певному сенсі може вважатися дозволеним і що по-справжньому не викликало суперечок - це спів без участі музичних інструментів. Так, імам аш-Шатибі говорив: «Ніколи в арабів не було музики в звичаях, але у них були вірші, які читалися без будь-яких музичних інструментів». Відомо також, що Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) сам слухав спів дівчат. Один з хадисів свідчить про те, як Посланник Аллаха прийшов до Айше додому. У неї знаходилося двоє дівчат, які співали Бу'ас. «Потім увійшов Абу Бакр і, звертаючись до неї, то закричав:« Дудка шайтана в будинку Пророка? ». Тоді Посланник Аллаха обернувся до нього і сказав: «Залиш їх» (Сахих Аль-Бухарі).

Таким чином, можна сказати наступне: одна справа - молитви і інше - співи та музика в Ісламі. І якщо спів (без інструментального супроводу) можна вважати незаборонених, то ось використання музичного супроводу однозначно є харамом. На'фі передав від ібну Умара, що одного разу той почув звук флейти одного з пастухів і заткнув вуха, змінив напрямок коні і відійшов так далеко, поки цього звуку не стало чути. Після чого він сказав: «Воістину, я бачив, що так само зробив Пророк, коли почув флейту одного з пастухів!» І якщо ви йдете по шляху Пророка, хіба ви не зробите так само?

» І якщо ви йдете по шляху Пророка, хіба ви не зробите так само

«Потім увійшов Абу Бакр і, звертаючись до неї, то закричав:« Дудка шайтана в будинку Пророка?
» І якщо ви йдете по шляху Пророка, хіба ви не зробите так само?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация