На думку канадського професора, США контролюють постачання наркотиків з Афганістану

Нещодавно в Москві відбулася нарада за участю президента, прем'єр-міністра і іншого великого начальства, присвячене загрозі поширення наркотиків в Росії. Наводилися моторошні дані про наркотизації нашої молоді. Для боротьби з цим злом створено державне відомство чисельність в 40 тисяч співробітників. Оголошено, що Госнаркоконтроль буде займатися не просто затриманням дрібних розповсюджувачів наркотиків, а перш за все "великою рибою", тобто оптовими торговцями, а також виявленням каналів збуту наркотиків.

Справа хороша. Тільки ось немає впевненості, що Госнаркоконтроль буде займатися по-справжньому "великою рибою". Справа в тому, що, на думку деяких експертів, oдним з найбільших моторів наркоторгівлі в світі є ... уряд США в особі його спецслужб, а oдним з найважливіших джерел героїну є Афганістан, який нині знаходиться під повним контролем США і НАТО.

Нагадаємо трохи історії. До 2001 року нам втовкмачували, що режим талібів в Афганістані несе загрозу безпеці Росії, що хвилі ісламського екстремізму ось-ось перехлестнуть Середню Азію і поглинуть Росію. Під цією маркою російська верхівка після 11 вересня 2001 року із головою пірнула в "антитерористичну коаліцію". У поваленні режиму талібів Росія зіграла чималу роль. Посипалися заяви, що тепер південні кордони Росії в безпеці. На ділі головна небезпека - у вигляді потоку наркотиків з Афганістану - чекала нас попереду. І таліби тут були ні при чому.

В Інтернеті нещодавно з'явилася стаття на цю тему професора Університету Оттави Майкла Хоссудовскі. Публікуємо її зі скороченнями. Повний текст статті можна прочитати в Інтернеті на сайті .

* * *

ПІСЛЯ ВТОРГНЕННЯ США до Афганістану в жовтні 2001 року торгівля наркотиками різко збільшилася. За оцінкою ООН, виробництво опіуму в Афганістані в 2003 році склало 3600 тонн, а площа під посадками опіумного маку досягла 80 тис. Гектарів. У 2004 році обсяг виробництва опіуму буде ще вище. За оцінкою Госдепарамента США, площі під опіумним маком зростуть до 120 тис. Гектарів.

Американська преса стверджує, що за цією прибутковою контрабандою стоять Усама бен Ладен і таліби і що все це робиться всупереч інтересам "світової спільноти". У різних доповідях і заявах, зрозуміло, міститься звичайна "збалансована" самокритика, що "міжнародне співтовариство робить недостатньо багато" для припинення наркоторгівлі. Однак замовчується, що в 2000 році режим талібів у співпраці з ООН ввів дуже жорстка заборона на вирощування опіумного маку. У 2001 році виробництво опіуму впало на 90%.

Успіхи Афганістану в боротьбі з наркотиками при правлінні талібів були визнані в жовтні 2001 року Генеральною Асамблеєю ООН. Жодна інша країна не домоглася таких успіхів. За оцінкою ООН, у 2001 році в Афганістані було вироблено тільки 185 тонн опіуму в порівнянні з 3300 тоннами в попередній гол. Ще більшим (на 97%) було падіння в порівнянні з рекордним (4700 тонн) урожаєм в 1998 році.

А ось бурхливий ріст площ під опіумним маком збігся з очолюваної США військовою операцією і падінням режиму талібів. Однак після вторгнення США до Афганістану ООН стала поводитися так, як ніби заборони на виробництво наркотиків у 2000 році не було. Вашингтон і ООН почали стверджувати, що метою талібів у 2000 році було не знищення наркотиків, а зловісне прагнення викликати їх штучну недостачу, що підняло б світові ціни на героїн. Однак ця збочена логіка була відкинута в доповіді представництва ООН в Пакистані, в якому зазначалося, що таліби не займалися накопиченням запасів наркотиків.

Таємна мета США: відновити наркоторгівлю

Після бомбардувань Афганістану в 2001 році група восьми найбільш розвинених націй доручила британському уряду здійснити програму ліквідації наркотиків. Було намічено сприяти переключенню афганських селян з вирощування опійного маку на інші культури.

Однак ця програма явно була димовою завісою. Присутність окупаційних військ в Афганістані не привело до скорочення посівів маку. Виробництво опіуму різко зросло.

Героїн є багатомільярдним бізнесом, за яким стоять інтереси могутніх кіл. Однією з таємних цілей війни в Афганістані було відновлення контрольованої ПРУ наркоторгівлі до колишнього рівня і отримання повного контролю над маршрутами поставок наркотиків. У 2001 році, за талібів, було вироблено 185 тонн опіуму. У 2002 році, при маріонетковому режимі грубіянила Карзая, підтримуваному США, виробництво опіуму зросла до 3400 тонн.

Підкреслюючи заслуги Карзая в боротьбі з талібами, преса забуває згадати, що Карзай співпрацював з талібами. Він був на утриманні американського нафтового гіганта ЮН І КАЛ і з середини 90-х рр. виступив як консультант і лобіст цієї компанії в переговорах з талібами. За твердженням саудівської газети "Аль-Ватан": "Карзай був таємним агентом ЦРУ з 80-х років. У 1994 голу він взаємодіяв з ЦРУ в переправленні американської допомоги талібам". Тоді американці таємно і за посередництва Міжвідомчої розвідки Пакистану підтримували прагнення талібів до влади.

Історія наркоторгівлі в "Золотому трикутнику"

Корисно пригадати історію наркоторгівлі в "Золотому трикутнику". Вона тісно пов'язана з операціями ЦРУ в регіоні під час радянського вторгнення і після цього. Перед радянсько-афганської війною 1979-89 рр. виробництво опіуму в Афганістані і Пакистані було орієнтоване на невеликі регіональні ринки. Героїн там не проводився. Афганська наркоекономіка стала ретельно розробленим проектом ЦРУ як частини зовнішньої політики США. Як це було раніше в справі "Іранконтрас", підтримка афганських моджахедів фінансувалася за рахунок наркодоларів.

"Брудні гроші" конвертувалися через банки на Близькому Сході і через підставні компанії ЦРУ в "таємні гроші", за рахунок яких містилися повстанські групи під час радянсько-афганської війни. "Оскільки США хотіли постачати моджахедам в Афганістані ракети" Стінгер "і іншу зброю, вони потребували допомоги Пакистану. До середини 80-х років представництво ЦРУ в Ісламабаді було одним з найбільших в світі ... США закривали очі на наркоторгівлю в Пакистані" , - повідомив офіцер розвідки США "(журнал" Тайм "29 липня 1991 року).

Дослідник Альфред Макклой підтверджує, що через два роки після початку операції ЦРУ в Афганістані в 1979 році "район афгано-пакистанського кордону став найбільшим в світі виробником героїну, звідки покривалося до 60% потреб США. У самому Пакистані число наркоманів зросла майже з нуля в 1979 році до 1,2 мільйона в 1985 році. Це було набагато більш швидке зростання, ніж в будь-якій іншій країні.

Наркоторгівлю контролювали люди, пов'язані з ЦРУ. Коли моджахеди захоплювали якусь територію в Афганістані, вони змушували селян сіяти опіумний мак в якості "революційного податку". На іншій стороні кордону, в Пакистані, афганські лідери і місцеві синдикати під заступництвом пакистанської розвідки контролювали сотні лабораторій з виробництва героїну. За десятиліття активного наркобізнесу в Пакистані представництво американського Бюро по боротьбі з наркотиками нема захопило жодної великої партії героїну і не справило жодного арешту ".

За оцінкою А.Макклоя, "американські офіційні особи відмовлялися розслідувати звинувачення їх афганських союзників в наркоторгівлі, оскільки політика США по наркотикам в Афганістані була підпорядкована інтересам війни проти радянського сяйва там. У 1995 році колишній керівник операцій ЦРУ в Афганістані Чарльз Коган визнав, що ЦРУ пожертвувано війною проти наркотиків в інтересах "холодної війни". За його словами, "нашим основним завданням було завдати якомога більше шкоди Радам". Роль ЦРУ, хоча і відображена в численних документах, які не упоми нается в матеріалах ООН, в яких акцент робиться на внутрішніх чинниках. Відмиті "наркодоларів" використовувалися для фінансування повстанців в Середній Азії і на Балканах ".

Наступні за прибутковістю після нафти і зброї

За оцінкою ООН, щорічний світовий оборот наркотиків сягає 500-600 мільярдів доларів. Торгівля опіумом з Афганістану становить значну частину цього обороту. Ясно, що основна частина доходів від наркоторгівлі не може бути поглинена терористичними групами, як це стверджують в ООН. За наркотиками стоять великі ділові та фінансові інтереси. У цьому сенсі геополітичний і військовий контроль над каналами збуту наркотиків представляє таку ж важливість, як і контроль над нафтовими родовищами і нафтопроводами.

Відмінність наркотиків від легальних товарів, проте, в тому, що наркоторгівля - важливе джерело доходів не тільки для організованої злочинності, а й для спецслужб США, які стають все більш важливим гравцем в області банків і фінансів. Таким чином, спецслужби і потужні синдикати, пов'язані з організованою злочинністю, конкурують за стратегічний контроль над шляхами збуту наркотиків. Багатомільярдні доходи від наркоторгівлі вкладаються в західну банківську систему. Більшість великих міжнародних банків через свої офшорні філії відмивають значний обсяг наркогрошей. Ця торгівля може процвітати, тільки якщо основні гравці мають високопоставлених політичних друзів.

Прикінцеві оцінки: криміналізація зовнішньої політики США

Американська зовнішня політика підтримує функціонування процвітаючого кримінального сектора, в якому лінія розділу між організованим капіталом і організованою злочинністю все більше стирається. "Героїновий гроші» не поповнюють "скрині талібів", як стверджують уряд США і світове співтовариство. Все насправді йде навпаки. Доходи від цієї незаконної торгівлі є одним із джерел формування капіталів для ділових злочинних кіл у США. Рішення, що приймаються в Держдепартаменті, ЦРУ і Пентагоні, сприяють підтримці надзвичайно вигідного, багатомільярдного наркобізнесу, третього за прибутковістю після торгівлі нафтою і зброєю. Афганська наркоекономіка є "захищеною".

коментар редакції

Все це - до відома тих, хто завзято підтримував "відновлення демократії" в Афганістані силою американської зброї. Різко збільшився потік наркотиків в Росію - ось ціна, яку нашій країні доводиться платити за підтримку "антитерористичної операції" в Афганістані. Уряд Росії робить правильний акцент на посиленні боротьби з наркобізнесом. Як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи. Але чималі витрати на протиборство з цим злом - це теж плата за підтримку політики США в Афганістані. І ця історія ще не закінчилася. Чи не є присутність американських баз у Середній Азії частиною зусиль США з управління шляхами наркоторгівлі?

Днями по телебаченню показували художній фільм "Ер Америка". Стосовно дій фальшивої авіакомпанії, створеної ЦРУ в Лаосі за часів війни в сусідньому В'єтнамі для прикриття операцій ЦРУ і одночасно для забезпечення наркоторгівлі. Можна не шукати в Інтернеті статтю М.Хоссудовскі. Досить подивитися цей фільм ...

Чи не є присутність американських баз у Середній Азії частиною зусиль США з управління шляхами наркоторгівлі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация