На пам'ятнику Олександру III, відкритому Путіним, виявлені неточності

Відкриття пам'ятника Олександру III в Криму, 18 листопада 2017

джерело: радіо Свобода

Відкритий 18 листопада в включеному Росією Криму пам'ятник імператору Олександру III відразу ж зазнав критики за спотворення історичних фактів. Головний об'єкт критики - горизонтальна стела, на рельєфі якої зображені досягнення епохи російського самодержця. Пам'ятник царю привернув до себе особливу увагу в зв'язку з виступом на його відкритті президента Володимира Путіна.

В ході дискусії в «Живому журналі» користувачі зібрали ті «увічнені в камені» досягнення російської держави, до яких сам Олександр III мав або мале відношення, або ніякого. Багато з символів на стелі пов'язані з віхами, датованими періодом царювання його батька - Олександра II.

Агентство ТАСС так описувало зображення на стелі пам'ятника: «Створення літака Можайського і гвинтівки Мосіна, будівництво заводів і фабрик, а також Транссиб, храм Христа Спасителя, Третьяковська галерея, Історичний музей. Тут же показані і видатні діячі того часу: Федір Достоєвський, Лев Толстой, Микола Пржевальський, Петро Чайковський, Дмитро Менделєєв та інші ».

Автори «Живого журналу» вказують, що письменник Федір Достоєвський помер за три місяці до того, як Олександр III зійшов на престол, в грудні 1881 року. Третьяковська галерея була заснована ще в 1856 році - це загальновідомий факт, зазначений на офіційному сайті «Третьяковки». Офіційна дата заснування Історичного музею - 1872 рік. Користувачі вказують, що літак Можайського розроблявся ще з 1870-х, а при Олександрі III так і не злетів. Відкриття самого знаменитого періодичного закону хіміком Дмитром Менделєєвим датується 1869 роком. Користувачі також відзначають брак свідчень про те, що відому фразу про «двох союзників» Росії - «армії і флоті» - імператор дійсно вимовляв. Саме ці слова викарбувані на постаменті пам'ятника: «У Росії є тільки два союзника - її армія і флот».

Пам'ятник Олександру III, встановлений в Ялті, створив народний художник Росії Андрій Ковальчук.

Ляпи на пам'ятках через недбале ставлення до роботи і перевірки фактів - не рідкість в сучасній Росії, йдеться в публікації на порталі Newsru.com. У вересні довелося коригувати нещодавно відкритий пам'ятник конструктору Михайлу Калашникову в Москві. На частині плити був зображений креслення німецького автомата StG 44, а не найвідомішою розробки радянського зброяра AK-47.

джерело: радіо Свобода

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация