На Плутоні плескаються океани рідкого алмазу


Група фізиків з Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса, Каліфорнійського університету в Берклі і Рочестерського університету (всі - США) провела перші виміри температури плавлення алмазу.

«Особливість експерименту полягає в тому, що простим підвищенням температури переходу в рідкий стан добитися неможливо, - пояснює провідний автор дослідження Джон Еггерт. - Доводиться створювати високий тиск, що різко ускладнює процес виміру ». Збільшувати тиск необхідно для того, щоб алмаз в процесі нагрівання не перетворювався на графіт.

Як повідомляє «Компьюлента», в своїх дослідах вчені використовували невеликий природний алмаз масою близько однієї десятої частки карата. Плавлення матеріалу проходило в ударній хвилі, створеної за допомогою наносекундних лазерних імпульсів; рідкий алмаз був отриманий при тиску, в 40 мільйонів разів перевищує атмосферний на рівні моря.

В ході поступового зниження тиску до 11 млн атмосфер і температури до 50 000 К на поверхні рідини з'явилися тверді утворення, які, на подив фізиків, не тонули, а залишалися на плаву. Тиск падав ще деякий час при незмінній температурі, а на поверхні накопичувалось все більше твердих «шматочків» алмазу.

Приблизно такі ж умови створюються в надрах газових гігантів - Урану і Нептуна. Існування «океанів» рідкого алмазу, як стверджується, могло б дати пояснення властивостям магнітного поля цих планет, у яких географічний і магнітний полюси рознесені в просторі.

Нагадаємо, у вересні в Південній Африці був знайдений білий алмаз вагою 507,55 карата. Знахідка зроблена гірничодобувною компанією Petra Diamonds на знаменитій шахті "Куллінан" недалеко від Преторії.

Особливість знахідки в тому, що камінь бездоганною прозорості. Він не має дефектів і вкраплень. Такі алмази зустрічаються в природі дуже рідко. В основному, їх використовують для виробництва ювелірних прикрас. Алмаз, вагою понад 100 грамів, вже потрапив в список 20-ти найбільш якісних дорогоцінних каменів, коли-небудь знайдених в світі.

джерело: rosbalt

Коментарі користувачів:


Інші новини розділу:

Телескоп, встановлений на зонді Cassini, що обертається навколо Сатурна, минулого тижня передав на Землю вкрай важливу інформацію. На одному зі знімків, зроблених космічним апаратом, можна розгледіти яскравий відблиск, який свідчить про те, що на сфотографованому небесному тілі присутня рідина. На ..

Австралійські вчені допомогли виявити, що запаси вуглецю "ховають" в Південному океані потужні підводні течії. Якщо раніше вважалося, що океани поглинають СО2 рівномірно, то зараз вчені з CSIRO і Науково-дослідного центру вивчення клімату і екосистеми Антарктики спільними зусиллями завдали ..

Метеорит, який впав у Фінляндії, порадував учених двома новими видами вуглецю, які до цього не зустрічалися в природі, хоча, один з видів був до цього передбачений. Про це відкриття повідомив журнал Earth and Planetary Science Letters. У 1971 році в Фінляндії впав ..

Фотографії, які були отримані за допомогою американського орбітального телескопа Hubble, показують, що планета Плутон, яка знаходиться на самому краю Сонячної системи, змінює колір і поступово стає більш червоною. В наші дні планета стала на 20% красно, ніж в минулі роки. ..

При будівництві Великого адронного коллайдера були допущені помилки, які перешкодять вивести прискорювач на проектну потужність протягом найближчих двох років. Про це в інтерв'ю BBC News заявив представник Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН) .Проте, як сказав директор ..

Вчені запропонували, що причиною вимирання живих істот сто мільйонів років тому став викид сульфатів в океан, який стався при масовому виверженні вулканів. Протягом крейдяного періоду (від 145 до 65 мільйонів років тому) вміст кисню в земних океанах кілька разів падав до критично малих значень. ..

Вчені з Інституту Альфреда Вегенера разом з британськими та чилійськими колегами виявили, що пластик, забруднює океани, створює величезну масу мікрочастинок, які є новою, поки ще маловивченою загрозою для морських екосистем і людини. Зростання глобального виробництва пластмас, які ..

НАСА опублікувало зображення фаз обертання Плутона і його супутника Харона. На знімках показано, як змінюється вигляд небесних тіл за один повний «плутоніанскій день». Інформація представлена ​​на сайті проекту New Horizons.Прі наближенні до Плутона камери автоматичної міжпланетної станції New Horizons відобразили обертання ..

Астрономи виявили саму щільну екзопланету. Об'єкт, володіючи масою Юпітера, в поперечнику налічує всього лише 55 тисяч кілометрів. Щільність нового світу - 23 грами на кубічний сантиметр, тобто в два рази більше щільності свинцю. Це наводить на думку, що вся екзопланета ..

НАСА опублікувало зображення фаз обертання Плутона і його супутника Харона. На знімках показано, як змінюється вигляд небесних тіл за один повний «плутоніанскій день». Інформація представлена ​​на сайті проекту New Horizons. При наближенні до Плутона камери автоматичної міжпланетної станції New Horizons відобразили обертання ..

Геологи встановили, що швидкість переміщення магнітного поля Землі досягла рекордних за весь час значень - 64 кілометри на рік, повідомляє National Geographic. При цьому полюс рухається в напрямку Сібірі.Учение вперше змогли виявити магнітний полюс на початку XIX століття: як виявилося, він розташовується ..

Астрономи, займаються місією інфрачервоного телескопа WISE, остаточно вимкнули його. За час своєї роботи телескоп отримав близько 1,8 мільйона знімків астероїдів, комет, далеких галактик і інших "холодних" об'єктів. Про завершення місії WISE повідомляється на сторінці телескопа. ..

Експеримент на Великому адронному колайдері в понеділок був зупинений через неполадки в системі охолодження надпровідних магнітів. Показання, які свідчать про відсутність пучка, з'явилися на сторінці CERN, де виводиться інформація про стан прискорювача (її скріншот дан на ілюстрації до цієї новини). Збій виник в точці ..

Геологи з Румунії та Німеччини запропонували пояснення відомим парадоксів, пов'язаних з різними швидкостями руху сейсмічних хвиль усередині планети в різних регіонах. Стаття вчених поки не прийнята до публікації, проте її препринт доступний на сайті arXiv.org.Ізвестно, що в західному і східному півкулі ..

Інфрачервоний телескоп WISE почав нову - "теплу" - частину своєї місії, так як у апарату закінчився рідкий водень, який охолоджував детектори. Детальніше "будні" телескопа описані в прес-релізі Лабораторії реактивного руху (JPL) при NASA. Назва телескопа розшифровується як Wide-field ..

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация