На Рождественке відреставрували фасади старовинних храмів і княжого склепу

  1. Собор з п'ятивікової історією
  2. Церква Іоанна Златоуста
  3. княжа усипальниця
  4. Різдвяний монастир

Фасади двох старовинних храмів і князівської усипальниці на території Різдвяного монастиря відреставрували. Будинки входять в єдиний архітектурний ансамбль і побудовані в стилі посадських церков і раннемосковского зодчества. Роботи на вулиці Рождественке (будинок 20/8, будови 14, 15 і 17) велися з 2017 року під контролем фахівців Мосгорнаследія. Храми мають статус об'єктів культурної спадщини федерального значення, склеп - регіонального значення. Всі будівлі знаходяться під захистом держави - заборонено змінювати їхній вигляд, перебудовувати або зносити.

«Різдвяний монастир дав назву вулиці і бульвару, на перетині яких він розташований. Його звели на високому березі річки Неглинної. Це, безумовно, один з найкрасивіших архітектурних ансамблів району, який потребував термінової реставрації: стан фасадів історичних будівель було жалюгідним. Найдавніша з них - собор XVI століття, який був закладений в 1501 році за наказом Івана Великого (Івана Васильовича III). А сама '' молода '' - церква Іоанна Златоуста, збудована в 1677 році і відновлена ​​після пожежі в 70-х роках XVIII століття », -розповів керівник Департаменту культурної спадщини міста Москви Олексій Ємельянов.

Собор з п'ятивікової історією

Собор XVI століття складається з центрального храму і бокового вівтаря в ім'я Зішестя Святого Духа, а також критої паперті. Будівля за його історію не раз добудовували та доповнювали новими частинами. Наприклад, збереглася до наших днів паперть створили за проектом російського архітектора і живописця межі XIX-XX століть Федора Шехтеля (1859-1926 роки).

За радянських часів, з 1923 року, собор був переданий під клуб міліції. Відродження пам'ятника російської архітектури почалося з кінця 50-х - початку 60-х років минулого століття. Тоді провели часткову реставрацію будівлі. А з кінця 1980-х років робили лише локальні ремонтно-реставраційні роботи.

Глава Мосгорнаследія додав, що масштабне відновлення фасадів собору було розпочато в 2017 році. Тоді роботи торкнулися тільки перший ярус. Білокам'яну і цегляну кладку розчистили від забруднень і старої фарби. Втрачені фрагменти відновили і зміцнили з'єднують шви. Потім поверхні обробили складом, що захищає від впливу вологи. На завершальному етапі фасади першого ярусу загрунтували і пофарбували. У 2018 році роботи були продовжені на верхньому ярусі. Там теж зміцнили і відновили цегляну кладку, розчистили та позолотили хрести і подкрестной яблука собору, відремонтували водостічну систему. Були наведені в порядок обидва гранітних ганку будівлі, металеві решітки на вікнах.

Церква Іоанна Златоуста

А для фасадів церкви Іоанна Златоуста в цьому році завершився перший етап реставрації. Була відновлена ​​і укріплена цегляна кладка фасадів і барабанів розділів церкви. Їх також обштукатурити і пофарбували, захистили від впливу зовнішнього середовища за допомогою спеціальних складів.

Цей храм відомий з XVII століття. Спочатку це була дерев'яна споруда, на місці якої пізніше звели кам'яний будинок з п'ятьма главами в стилі посадських церков. У XVIII столітті воно сильно постраждало від пожежі, але було відновлено. Від першого кам'яного будинку до наших днів збереглися складні цегляні карнизи, ряд арок на барабанах розділів, ошатні лиштви і склепіння на фасадах (закомарі). Це соборний храм, у нього є два бокові вівтарі: один - на честь святителя Миколая Чудотворця, другий - на честь святого праведного Філарета Милостивого. Їх обробка стилізована під давньоруське узорочье. Роботи триватимуть в 2019 році.

Роботи триватимуть в 2019 році

княжа усипальниця

Відреставрували фахівці також фасади двоповерхової усипальниці князів Лобанова-Ростовського. Княжий склеп знаходився на першому поверсі, а на другому розташувалася ризниця.

Усипальницю побудували в 1670 році з південно-східного боку собору Різдва Пресвятої Богородиці. Другий поверх будівлі з'явився лише в XVIII столітті. Довгий час історична споруда не реставрувалася. Роботи провели в цьому році. Фахівці розчистили і полагодили відколи кам'яної кладки цоколя і фасадів, зміцнили розшарується і заповнили втрачені елементи. Фасади покрили штукатуркою і пофарбували. Були відремонтовані віконні решітки, оновлена ​​водостічна система. Князі Лобанова-Ростовські відомі з кінця XV століття. Навіки не буде припинився, їх нащадки живуть і в наші дні.

Навіки не буде припинився, їх нащадки живуть і в наші дні

Різдвяний монастир

Різдвяний монастир, або Богородице-Різдвяний монастир, був заснований в 1386 році дружиною князя Андрія Серпуховського княгинею Марією Костянтинівною. Це один з найдавніших жіночих монастирів Москви. Він розташований на перетині вулиці Рождественке і Різдвяного бульвару. У 1922 році його закрили, а історичні будівлі пристосували під інші потреби. Монастир був повернутий Церкви лише через 70 років.

Москва реалізує одну з найбільших в світі програм реставрації та відродження об'єктів культурної спадщини.

За останні сім років у Москві відреставрували понад тисячу пам'яток архітектури

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация