На питання Бобруйськ призовників відповів воєнком

  1. Де призовники будуть проходити службу?
  2. Хто вирішує, в якому місці служити призовнику - поруч з будинком або подалі? Хто визначає, в яких...
  3. В які війська найчастіше хочуть потрапити наші хлопці?
  4. Хто і в зв'язку з чим отримує відстрочку від призову?
  5. Ухилення від призову на строкову службу - такі випадки мають місце? Які санкції для тих, хто намагається...
  6. Які речі слід мати призовнику при відправці у війська?
  7. Чи можна призовнику взяти з собою в армію мобільний телефон або планшет?
  8. Про традиції «проводів» в армію: чи треба проводити такі заходи?
  9. Як слід поводитися людям, які з'явилися проводжати призовників до армії?
  10. В яких випадках родичам хлопців, які служать строкову військову службу, слід звертатися до військового...
  11. Чи зверталися до вас родичі військовослужбовців з проханням про переведення військовослужбовця строкової...
  12. А крім призову на строкову військову службу, службу в резерві, яким ще чином молоді люди можуть виконати...
  13. Які є можливості у призовників пройти підготовку перед призовом на строкову військову службу?

Напередодні відправок в армію в травні 2015 року на актуальні питання призовників та їхніх рідних відповідає військовий комісар Бобруйського об'єднаного військового комісаріату, підполковник Олексій Петрович Березовський

Військовий комісар Бобруйського об'єднаного військового комісаріату, підполковник Олексій Петрович Березовський Військовий комісар Бобруйського об'єднаного військового комісаріату, підполковник Олексій Петрович Березовський.

На який вид служби планується заклик в травні 2015 року?

- Відповідно до Указу Президента Республіки Білорусь від 14 січня 2015 р № 14 про черговий призов в травні 2015 року проводитиметься призов громадян на строкову військову службу та службу в резерві.

Де призовники будуть проходити службу?

- Призовники будуть проходити службу у військових частинах, розташованих в містах Мінськ, Могильов, Гомель, Вітебськ, Бобруйськ, Барановичі, Мар'їна Горка, Сморгонь, Слуцьк.

Хто вирішує, в якому місці служити призовнику - поруч з будинком або подалі? Хто визначає, в яких військах служити? Чи враховується думка призовника і його освіту?

- В ході вивчення призовників працівники військових комісаріатів в обов'язковому порядку уточнюють бажання молодої людини служити в тій чи іншій частині. У разі його відповідності за станом здоров'я і моральноделовим якостям, а також вимогам, що пред'являються для направлення в зазначену військову частину, призовник попередньо призначається з урахуванням його бажання. Остаточне ж рішення приймається представником військової частини після вивчення документів і особистої бесіди з призовником.

В які війська найчастіше хочуть потрапити наші хлопці?

- Більшість хлопців проявляє бажання служити у військових частинах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, територіальних органів прикордонної служби Державного прикордонного комітету, військових з'єднань Сил спеціальних операцій.

Хто і в зв'язку з чим отримує відстрочку від призову?

- Відповідно до вимог статті 32 Закону Республіки Білорусь від 05.11.1992 р «Про військовий обов'язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу, службу в резерві надається громадянам:
- за станом здоров'я;
- для продовження освіти;
- за сімейним станом;
- для отримання військово-технічних спеціальностей; в зв'язку із здійсненням депутатських повноважень;
- на підставі указів Президента Республіки Білорусь.

Ухилення від призову на строкову службу - такі випадки мають місце? Які санкції для тих, хто намагається «відкосити» від строкової служби?

- Зустрічаються і у нас призовники, які намагаються ухилитися від заходів призову. Санкції для тих, хто не є на заходи призову за повісткою, передбачені нормами статті 25.1 Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення (штраф до п'яти базових величин).

Також статтею 435 Кримінального кодексу Республіки Білорусь передбачено:

ухилення від заходів призову на військову службу карається штрафом, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ухилення від заходів призову на військову службу, вчинене шляхом умисного заподіяння собі тілесного ушкодження, або симуляції хвороби, або підробки документів чи іншого обману, карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Які речі слід мати призовнику при відправці у війська?

- При відправці до місця служби призовник повинен мати:
- телефонну картку;
- нитки (чорні, зелені, білі);
- голки;
- носовичок;
- гребінець;
- обкладинку для військового квитка;
- білу бавовняну тканину для підкомірців;
- загальний зошит;
- кулькову ручку, запасні стрижні;
- заточений простий олівець;
- блокнот для записів;
- мило в мильниці;
- зубну щітку в футлярі;
- зубну пасту;
- бритва з запасними лезами;
- крем для гоління;
- крем після гоління;
- крем для взуття в тюбику і щітку;
- конверти для листів;
- пластир широкий в рулоні;
- пакет для туалетного приладдя;
- запас продуктів на добу;
- водії транспортних засобів, крім того - водійське посвідчення.

Паспорт брати з собою не потрібно.

Тут слід врахувати, що деякі предмети особистої гігієни включені в норму місячного забезпечення військовослужбовця строкової військової служби (резервіста), однак обсяги їх споживання для кожного індивідуальні.

Чи можна призовнику взяти з собою в армію мобільний телефон або планшет?

- Взяти можна, але у військових частинах існують певні обмеження щодо їх використання. Призовнику доведеться здавати телефон (планшет) на зберігання і отримувати його для використання тільки в певні години або дні.

Про традиції «проводів» в армію: чи треба проводити такі заходи?

- І в давні часи, і в наш час, служба завжди була великим випробуванням. Проводи в армію стали проводити ще з петровських часів, коли був виданий Указ про рекрутському наборі. Служили на службі 20 років, в зв'язку з цим рекрутчина розглядали як неминуче розставання, проводи супроводжувалися сльозами і голосіннями.

В даний час термін строкової військової служби у багато разів зменшений і диференційований:
- для військовослужбовців, які не мають вищої освіти, які проходять строкову військову службу, - 18 місяців;
- для військовослужбовців, які мають вищу освіту, які проходять строкову військову службу, - 12 місяців;
- для військовослужбовців, які пройшли навчання на військових кафедрах або факультетах цивільних установ вищої і середньої спеціальної освіти за програмами підготовки молодших командирів, і які проходять строкову військову службу, - 6 місяців.

Таким чином, рішення про необхідність проведення урочистих заходів у зв'язку з відправкою в армію носить індивідуальний характер для кожного окремого призовника і його сім'ї з урахуванням власних потреб і можливостей.

Щодо проведення проводів до громадян є лише одне прохання: шановні родичі та друзі призиваються громадян, організовуйте та проводьте проводи таким чином, щоб:

1) виключити погіршення стану здоров'я призовників і гостей,
2) виключити поведінку, що становить склад адміністративного правопорушення або злочину,
3) сприяти підвищенню морального духу призовника.

Як слід поводитися людям, які з'явилися проводжати призовників до армії?

- Охорону громадського порядку в період відправки покликаних громадян здійснюють співробітники Управління внутрішніх справ Бобруйського міськвиконкому. Таким чином, громадянам, які бажають в день відправки проводити призовників до призовного ділянки, слід не порушувати громадський порядок в будь-якій формі прояви, підкорятися вимогам співробітників міліції по здійсненню охорони порядку, не переходити огороджувальні металеві турнікети, не створювати перешкод для своєчасної явки призовників на призовну дільницю.

В яких випадках родичам хлопців, які служать строкову військову службу, слід звертатися до військового комісаріату з питань надання військовослужбовцю відпустки за сімейними обставинами?

- Родичі військовослужбовців строкової служби можуть звертатися до військового комісаріату з питань надання військовослужбовцям короткочасної відпустки з поважних причин особистого і сімейного характеру тривалістю до 10 діб з наступних причин:

- вступу в шлюб;
- важкої хвороби або смерті (загибелі) його близького родича (матері, батька, дружини (чоловіка), дітей, рідних брата або сестри, діда, баби, усиновителів, особи, якого він виховує);
- пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім'ю або близьких родичів військовослужбовця;
- в інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця в сім'ї необхідно.

Причини, на підставі яких може бути надана відпустка, повинні бути, як правило, документально підтверджені.

Прийняття остаточного рішення про надання цього виду відпустки покладено на командира військової частини. Військовий комісар за місцем проживання родичів військовослужбовця має право лише вимагати документи, що підтверджують ту чи іншу причину. З інших питань, що стосуються надання відпусток військовослужбовцям строкової військової служби, слід звертатися до командування військової частини.

Чи зверталися до вас родичі військовослужбовців з проханням про переведення військовослужбовця строкової служби з однієї частини в іншу, наприклад з частини в Мінську в одну з частин Бобруйська?

- Так, такі випадки мали місце. Громадянам слід знати, що для перекладу військовослужбовця строкової військової служби необхідно: 1) рішення командира військової частини на переклад в іншу частину; 2) згода командира військової частини, в яку планується переклад військовослужбовця; 3) необхідність перекладу, підтверджена документально.

При надходженні до військового комісаріату відповідного звернення командира військової частини посадові особи військового комісаріату проводять обстеження сімейного стану сім'ї військовослужбовця з підтвердження фактів, викладених в якості підстави для перекладу.

Переклад військовослужбовців з однієї частини в іншу здійснюється у виняткових випадках, а не є обов'язковим при першому ж зверненні сім'ї військовослужбовця. При цьому заявникам необхідно звертатися до командира військової частини, а не до військового комісаріату. Ініціатор перекладу - командування військової частини.

А крім призову на строкову військову службу, службу в резерві, яким ще чином молоді люди можуть виконати військовий обов'язок?

- В даний час ми проводимо прийом заяв від громадян чоловічої статі у віці від 17 років до 21 року, в тому числі тих, які досягнуть 17 або 21-річного віку в рік вступу (2015 г.), на навчання до Військової академії Республіки Білорусь , на військові факультети вищих навчальних закладів, а також у військово-навчальні заклади Російської Федерації.

Які є можливості у призовників пройти підготовку перед призовом на строкову військову службу?

- У призовників є можливість пройти добровільну підготовку перед призовом на строкову військову службу у вигляді навчання з військово-технічних спеціальностей і спеціальностями, родинним военноучетним. Бобруйський ОГВК проводить набір призовників, які підлягають призову в листопаді 2015 року, для навчання за спеціальністю «Водій автомобіля категорії« В, С »в УП« Об'єднана технічна школа №2 »ДОСААФ. Навчання буде проводитися з початку червня до кінця жовтня 2015 року.

Адже це армія!

Де призовники будуть проходити службу?
Хто вирішує, в якому місці служити призовнику - поруч з будинком або подалі?
В які війська найчастіше хочуть потрапити наші хлопці?
Хто і в зв'язку з чим отримує відстрочку від призову?
Ухилення від призову на строкову службу - такі випадки мають місце?
Які речі слід мати призовнику при відправці у війська?
Чи можна призовнику взяти з собою в армію мобільний телефон або планшет?
Про традиції «проводів» в армію: чи треба проводити такі заходи?
Як слід поводитися людям, які з'явилися проводжати призовників до армії?
Які є можливості у призовників пройти підготовку перед призовом на строкову військову службу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация