На Місяць впав найбільший за всю історію спостережень метеорит

Останні вісім років астрономи NASA спостерігали за Місяцем в пошуках ознак падіння метеоритів на її поверхню. Метеоритні дощі на нашому супутнику виявилися набагато більш частим явищем, ніж очікувалося: близько сотні невеликих небесних тіл бомбардують поверхню Селени щорічно.

"17 травня в Місяць врізався об'єкт розміром з невеликий валун. Він впав в Море Дощів, що знаходиться в північній півкулі. Спалах був в десять разів яскравіше, ніж що-небудь побачене на Місяці раніше", - розповідає Білл Кук (Bill Cooke) з центру NASA з вивчення метеоритного небезпеки ( Meteoroid Environment Office ).

У момент вибуху кожна людина могла спостерігати спалах, не потрібен був навіть телескоп. За інтенсивністю світіння вибух можна порівняти з світність зірки четвертої величини.

За інтенсивністю світіння вибух можна порівняти з світність зірки четвертої величини

Першим незвичайна подія на Місяці Рон Саггс (Ron Suggs), аналітик Центру космічних польотів імені Джорджа Маршалла ( Marshall Space Flight Center ). Він спостерігав зіткнення, працюючи з одним з телескопів NASA. "Це сталося прямо на моїх очах. Спалах був такою яскравою!", - розповідає вчений.

40-кілограмовий метеорит, розміром від 30 до 40 сантиметрів завширшки, летів у напрямку до Місяця зі швидкістю близько 90 тисяч кілометрів на годину (25 тисяч метрів в секунду). Потужність вибуху при зіткненні можна порівняти з вибухом п'яти тонн тротилу, повідомляється в прес-релізі NASA .

Кук вважає, що ця подія - всього лише один номер цілої космічної "програми". "Тієї ж ночі вчені з NASA і університету Західного Онтаріо зафіксували незвичайно велика кількість падінь на Землю невеликих метеорів. Ці небесні тіла, швидше за все, проходили по одній і тій же орбіті між Землею і астероїдним поясом. Я вважаю, що обидва ці явища пов'язані між собою ", - пояснює Білл.

Вчені визначили, що діаметр кратера, залишеного метеоритом, швидше за все, становить 20 метрів. Тому в подальшому вони планують досліджувати його за допомогою зонда LRO . Для LRO не складе ніяких труднощів проаналізувати дані про цю подію, коли він буде проходити над Морем Дощів. Зіставивши розмір кратера з яскравістю спалаху, астрономи зможуть більше розповісти про властивості місячного метеорита і його походження.

Зіставивши розмір кратера з яскравістю спалаху, астрономи зможуть більше розповісти про властивості місячного метеорита і його походження

На відміну від Землі, яка захищена атмосферою, Місяць абсолютно беззахисна (над її поверхнею немає повітря). Тому небесні тіла бомбардують поверхню нашого супутника постійно. У 2005 році NASA запустило програму зі спостереження за зіткненнями метеоритів з поверхнею Місяця. З того моменту астрономи зафіксували понад 300 великих вибухів, які все ж були слабші, ніж той, що стався 17 травня.

Майже все небесні тіла, які бомбардують поверхню Місяця, походять з Персеїд або Леонід . Також "метеоритами" можуть виявитися уламки космічного сміття або осколки комет невідомого походження.

Відзначимо, що в рамках Американської програми дослідження космосу ( US Space Exploration ) Фахівці пропонують відправити космонавтів на поверхню Місяця. Ті повинні будуть досліджувати сліди падіння метеоритів і інших небесних тіл. Це важливо, не тільки тому що необхідно встановити їх джерело, але і для того щоб визначити, наскільки безпечно буде висаджуватися на Місяць в майбутньому.

"Ми будемо продовжувати аналізувати те, що сталося. Також будемо уважніше стежити за Місяцем через рік, коли наша планета і її супутник виявляться приблизно в тій же місцевості в космосі", - уклав Кук.

Також по темі:

Виявлено нові сліди падіння гігантського метеорита
Встановлено причини загадкової космічної катастрофи середньовіччя
Гігантський метеорит пронесеться поряд із Землею на другий космічної
Майбутньої вночі на Землю проллється зоряний дощ
Сонце звинуватили в роздяганні Місяця

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация