На російському ринку бензину очікується ціновий колапс

АЗС чекають чергового стрибка цін на бензин.

У наступному році на ринку бензину може повторитися ціновий колапс квітня-травня 2018 року, і ціни на паливо можуть різко вирости. В результаті бензин може подорожчати на 10%, підрахували в Російському паливному союзі, що представляє інтереси власників незалежних АЗС, пише finanz.ru .

Тільки в результаті одночасного збільшення акцизів і ПДВ потенціал зростання ціни літра бензину становить близько 4,4 руб. за літр, йдеться в листі президента спілки Євгена Аркуша на ім'я помічника керівника АП Кирила Молодцова. Акцизи на бензин після зниження в червні 2018 року на 2-3 рубля за літр виростуть з 1 січня 2019 року зі 8213 рублів до 12314 рублів за 1 тонну (бензин 5-го класу), ПДВ виросте з 18 до 20%.

Серед передумов для зростання експортного паритету (вартості поставок палива в Європу за вирахуванням експортного мита і витрат на транспортування) в 2019 році Аркуша також назвав зростання податкового навантаження на паливний ринок, збільшення світових цін на нафту і ослаблення курсу рубля щодо світових валют, повідомляє РБК. Крім того, до цього можуть призвести початок осінніх ремонтів на НПЗ і "припинення адміністративного тиску на ціни після закінчення виборчої кампанії".

Побоювання Аркуша з повторення дисбалансу на оптовому і роздрібному ринку бензину в 2019 році вважає більш ніж виправданими і глава Незалежної паливного союзу (об'єднує власників АЗС і трейдерів) Павло Баженов. На його думку, потенціал зростання цін на бензин становить близько 7 рублів за літр, а то й прийняти додаткові заходи балансування ринку.

Біржова динаміка і преміальність експорту дають підставу вважати, що зростання цін на паливо може початися вже восени 2018 року, попереджає Баженов. Поки вигода експорту палива значно вище, ніж поставки на внутрішній ринок, ситуація залишиться критичної, підкреслив він.

У квітні-травні 2018 року через різке зростання експортного паритету і падіння курсу рубля оптові ціни на бензин перевищили роздрібні. Це призвело до збитків для власників АЗС як серед великих нафтових компаній, так і в незалежній секторі. За оцінками Незалежної паливного союзу, тільки за підсумками травня вони досягли 12 млрд рублів.

Біржові ціни на бензин на торговому майданчику СПбМТСБ знижувалися майже все літо. З 10 по 17 серпня був помічений їх різке зростання майже на 7% на тлі зростання експортного паритету і підвищення попиту покупців перед ремонтами НПЗ. З 20 серпня ціни почали незначно знижуватися.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация