На зустрічі любителів «Волг»

Зустріч любителів «Волг», фото: ЧТК   О 10 годині ранку на центральну площу Нового Місця на Мораві приїжджають перші машини Зустріч любителів «Волг», фото: ЧТК О 10 годині ранку на центральну площу Нового Місця на Мораві приїжджають перші машини. В одній частині площі паркують легкові «Волги», старі і нові, а в іншій частині стають в ряд газики, військові машини швидкої допомоги, і пересувні армійські радіостанції. Водії виходять на вулицю, щоб захоплюватися машинами своїх колег. Всього на площі мальовничого моравського містечка зібралося майже 50 автомобілів російського, або точніше радянського, виробництва.

Один з організаторів зустрічі та засновників чеської «ГАЗ-клубу» Міхал Годик задоволений.

- У нашого клубу стає все більше членів, багато людей цим цікавиться. На наші сторінки в Інтернеті щодня заходить десь 200-250 чоловік з усього світу. 60 відсотків з них чехи, а решта - це майже весь світ.

«Газ-клуб Чеська Республіка» був заснований в 2001 році. За словами Міхала Годика, в даний момент в клуб любителів старих автомобілів Горьковського автозаводу входить понад 120 осіб. Але їх могло б бути і більше. За даними Міністерства транспорту Чеської Республіки, в даний час в Чехії зареєстровано понад 500 старих «Волга-ГАЗ 21», близько 1200 «Волга-ГАЗ 24», і майже тисяча військових «газіков».

Однак, за словами Міхала Годика, ці цифри не зовсім точні.

Старі машини - це для членів «ГАЗ-клубу» своєрідне хобі. Один з учасників зустрічі, який приїхав на колишній військовій машині швидкої допомоги з 1967 року, визнається, що за ремонт і обслуговування свого улюбленця йому не шкода витратити всі накопичені гроші.

- Ми, насправді, божевільні люди. Шалено любимо життя з такими машинами. Ось цю я купив всього 10 днів тому. Тим не менш, ми з друзями на ній вже встигли поїхати у відпустку. Ми подорожували по чеським військовим бункерах.

І яка машина серед присутніх в Новому Місті на Мораві «Волг» найбільше подобається Міхалу рочки?

- Мені найбільше подобається одна «21-я Волга» другого покоління з двокольорового забарвленням, яка виглядає приголомшливо, вона як нова. Це мій фаворит.

Проте, пан Годик визнається, що практично кожна машина, яка бере участь в незвичайній зустрічі, свого роду унікальна.

- У мене «Волга-ГАЗ 24 комбі», і в даний момент вона єдина в Чеській Республіці, -

пишається власник синього автомобіля Ян ФРК.

- Цих моделей сюди було імпортовано дуже мало, і після Оксамитової революції 1989 року їх поступово відвезли назад в Росію. Я чекав 10 років, поки мені вдалося придбати цю машину. Я купив її за 25 тисяч крон, але ще 100 тисяч витратив за реконструкцію і інші справи.

У багажнику «Волги» Яна Фрка знаходиться великий балон, так як заради економною їзди він переробив мотор з бензинового на газовий. А ось що ще цікаво - машина Яна Фрка прикрашена радянським червоним прапором, але, за його словами, в цьому випадку мова йде тільки про рецесію.

І інші власники «Волг» і «газик» стверджують, що любов до радянських машин не означає, що вони є прихильниками комунізму і Радянського Союзу. За словами Міхала Годика, більшість людей це добре розуміє. Проте, іноді відбуваються і непорозуміння.

- Два роки тому, під час першої зустрічі членів «ГАЗ-клубу» в Весели над Лужніці, ми приїжджали на центральну площу. Це збігалося з датою вторгнення військ Варшавського договору до Чехословаччини в 1968 році. Там стояла якась бабуся, і коли вона побачила наші «Волги» і «газики», почала кричати щось в дусі: «Росіяни повернулися, росіяни повернулися !!!», і втекла від нас якнайдалі. Але більше у нас таких проблем не було.

Як ми вже розповідали, старих «Волг» і «газіков» в Чехії залишилося дуже мало. Тому у організатора зустрічі автомобілів ГАЗ Міхала Годика ми запитали, як таку машину можна придбати.

- У будь-якій газеті можна знайти оголошення про продаж машин «ГАЗ» і «Волга». Але іноді є проблеми. Все менше стає машин з документами. Це машини, які їх власники зняли з обліку, вони простояли довгий час десь в гаражі, вони вже не в ідеальному стані. Їх доводиться відновлювати, причому за досить великі кошти.

Великі кошти за свою машину витратив і Емануель Банк з Північної Моравії, власник «Волги-ГАЗ 21».

- Я купив її за оголошенням в газеті 6 років тому. Два роки її відновлював, і витратив багато грошей і багато часу. Ну і що ще сказати - це хороша машина, іншу я не хочу.

Для відновлення старої «Волги» іноді дуже важко знайти підходящі запасні частини. Що тоді доводиться робити власникам «непересувна» автомобіля?

- Є два варіанта. Перший варіант - це купити запчастини у власників, які свої машини вже продали. Ми також обмінюємося між собою запчастинами, шукаємо їх по всій республіці, всі сараї обходимо. Скупаем всі запчастини, які в республіці залишилися ще з часів комунізму. А другий шлях - зараз починається продаж нових машин «ГАЗ» в Чеській Республіці і починається потік нових запчастин. Тобто, якщо щось підходить з нових машин для старих, а таких деталей чимало, то можна їх замовити через дилерів.

Рівно о 12 годині дня всі «Волги» і «газики» з площі в Новому Місті на Мораві вирушили на показову їзду по околицях міста. Водії про себе, звичайно, дали голосно знати.

А перш ніж на своїй старій «Волзі» виїхав і Міхал Годик, він встиг ще відповісти на один «основний» питання. Чому саме «Волги» викликають його інтерес?

- Це довгий час була машина, до якої ніхто не міг торкатися. На ній їздили тільки «великі начальники». Причому сама машина досить велика, зручна, на ній зручно їздити. А цим сказано все. Дуже багато хрому, вона виглядає просто приголомшливо. Це - «східний Мерседес».

І яка машина серед присутніх в Новому Місті на Мораві «Волг» найбільше подобається Міхалу рочки?
Що тоді доводиться робити власникам «непересувна» автомобіля?
Чому саме «Волги» викликають його інтерес?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация