На виборах президента Російської Федерації переміг Прохоров

У цьому році співробітники редакції «Вісника» вперше брали участь у виборах президента РФ в якості представників ЗМІ У цьому році співробітники редакції «Вісника» вперше брали участь у виборах президента РФ в якості представників ЗМІ. Пропонуємо читачам розповідь про те, як проходило голосування в нашому штаті.

Начулися про величезну кількість порушень в Росії, ми готувалися, по крайней мере, до нерозуміння, а то й до протидії, тобто, безумовно, сподівалися на краще, але в тому, що все буде нормально, впевненості все-таки не було. Для того, щоб відстоювати свої права на ділянці, їх треба було вивчити. Крім того, треба було вивчити і порядок проведення виборів, а це процес досить складний, що вимагає багато часу. До голосування готувалися заздалегідь, але останні інструкції від колег з Сан-Франциско розпечатували і вивчали всю ніч. На сон часу не залишилося взагалі. Вивчали Положення законодавства про статус спостерігачів і представників ЗМІ, їх права та обов'язки.

Двоє з нас, випусковий редактор «Вісника» Світлана Хействер і Надія Сена, мали посвідчення кореспондентів Нової газети (Москва). Але ми не знали, як поставляться до того, що третій учасник групи - головний редактор Володимир Леплер - мав посвідчення «Вісник», а це, хоч і російською мовою, але все ж американська газета. До цього, при бажанні, члени виборчої комісії могли причепитися. Але нічого подібного не сталося.

На вибори приїхала консульська група в складі віце консула Генерального Консульства РФ в Сан-Франциско Андрія Ленёва і члена виборчої комісії Тетяни Ленёвой. З першої ж хвилини спілкування стало ясно, що захід пройде за найкращим можливого сценарію. Позитивне і доброзичливе ставлення проявили обидві сторони. Посвідчення та направлення наші були прийняті без проблем. Нам запропонували місця поруч з виборчою комісією, звідки добре було видно процес видачі бюлетенів і саме голосування. Крім того, наше прохання про дозвіл провести exit poll (анонімне опитування виходять після голосування) була сприйнята цілком позитивно.

Для чого ми збиралися провести exit poll?

На минулих парламентських виборах урна з бюлетенями з Денвера відлітала в Сан-Франциско, де голоси колорадцев «змішувалися» з голосами виборців з Пало-Альто (Для тих, хто не знає, Пало-Альто - неофіційна столиця і історичний центр Силіконової долини. До Пало -Альто примикає кампус Стенфордського університету. тут знаходяться штаб-квартири багатьох знаменитих компаній, в тому числі Apple, Hewlett-Packard, Xerox, Facebook, VMware. і «наших» тут звичайно багато - молодих, обдарованих, успішних, і тих, які американці , і тих, які приїхали працювати з Росії . Якщо злегка перефразувати і запитати: «З ким Ви, світочі науки?» Видно відразу, з демократами: за Прохорова на виборах президента РФ тут проголосували 278 чоловік, за Путіна - 65. Як то кажуть, перемога з явною перевагою.), Сакраменто, Лос-Анджелеса і Сан-Франциско. Таким чином, переваги колорадцев залишилися невідомі, тому ми і вирішили, що для багатьох читачів буде цікаво, як розподіляються політичні пристрасті наших земляків. Це головне. Ну, і ще одна можливість «обліку і контролю» теж не завадила.

Перед початком голосування (приблизно о 7:30) згідно з правилами перевірили і опечатали пластикову непрозору урну (вона повинна була бути порожній). В общем-то це нормально, тому що переносні урни для голосування зазвичай такими і бувають. Тут треба зауважити, що з міркувань протоколу нам іноді доводилося використовувати певний стиль спілкування. На відміну від спостерігачів від політичних партій або, як в даному випадку, від кандидатів у президенти, які мають право висловлювати своє ставлення до процесу голосування і просити членів комісії відповідно до законодавства виконати певні вимоги або дії, представники ЗМІ такого права не мають. Вони мають право тільки задавати питання. Тому, коли ми побачили, що урна опечатується паперовою стрічкою з печатками, на яку наноситься «олівцем» клей, а він, як всім відомо, однаково легко як наноситься, так і відклеюється, нам доводилося висловлювати свої міркування в такий спосіб: «А липкою стрічкою ви зверху заклеювати будете? »Виявилося, звичайно ж будуть. Спасибі їм за це.

І ось рівно о 8 ранку виборчу дільницю N5235 відкрився. Перші виборці зайшли вже через пару хвилин після відкриття. Це були переконані прихильники Путіна. Звідки це відомо? На традиційне запитання exit poll: «За кого голосували?», Багато хто відповідав розгорнуто, наприклад так: «За Путіна, звичайно. А що там, крім клоунів ще хтось є? »Далі« Путинцев »і« Прохоровцев »пішли зі змінним успіхом.

Народ йшов досить активно, і до 9 години ранку, коли «ранні пташки» вже виконали свій громадянський обов'язок, а тих, хто проголосував було вже 23 людини, настав невеликий тайм аут. У цей час ми змогли задати питання членам комісії про роботу виборчої дільниці в Сан-Франциско і про те, що можна зробити, щоб поліпшити взаємодію преси та Генерального Консульства.

З 23 чоловік за результатами опитування до 9.00, за Путіна проголосували 8 осіб, за Прохорова - 11, відмовилися відповідати 4. Приблизно о 9:20 з'явилися такі виборці, а вже о 9:30 утворилася черга, яка зберігалася до кінця голосування. І хоча сам процес йшов досить швидко, на вулиці чекало до 10 осіб.

Нижче наводимо результати нашого exit poll:

Путін - 64 людини
Миронов - 4 людини
Зюганов - 8 осіб
Прохоров - 119 осіб
Жириновський - 3 людини
Проти всіх - 1 людина
Відмовилися відповідати - 17 осіб

Разом за результатами нашого опитування - проголосувало 216 виборців, таким чином, якби вибори президента Росії проходили тільки в нашому штаті, важку перемогу, але в першому ж турі здобув би Михайло Прохоров, який набрав більше 55% голосів.

Слід зазначити, що за кількістю голосуючих ми помилилися тільки на 2 людини. Їх насправді було 218.

Офіційні дані виявилися дуже близькі до результатів нашого опитування (на цей раз - згідно наше прохання - в Сан-Франциско підрахунок вівся по кожному місту окремо).

Ось які зведені дані надіслали нам наші колеги-спостерігачі за підрахунком голосів в Сан-Франциско.

Денвер (тих, хто проголосував чоловік):

1) Прохоров - 123
2) Путін - 74
3) Зюганов - 13
4) Миронов - 4
5) Жириновський - 3
6) Зіпсовано -1
Всього - 218

Пало-Альто (дострокове голосування)

1) Прохоров - 278
2) Путін - 65
3) Зюганов - 23
4) Миронов - 24
5) Жириновський - 2
6) Зіпсовано - 9
Всього - 401

Сакраменто

1) Прохоров - 57
2) Путін - 105
3) Зюганов -13
4) Миронов - 6
5) Жириновський - 6
6) Зіпсовано - 1
Всього - 188

Лос Анджелес

1) Прохоров - 340
2) Путін - 156
3) Зюганов - 50
4) Миронов - 21
5) Жириновський - 14
6) Зіпсовано - 14
1 бюлетень винесений демонстративно
Всього - 595

Кілька слів про тих, хто відмовився відповідати на наші exit питання, серед них виявилися прихильники Путіна, Зюганова і Прохорова.

Ми хочемо подякувати всім громадян Російської Федерації, які взяли участь в нашому exit poll, незалежно від їхніх політичних уподобань.

Думаю, читачам «Вісника» буде цікаво ознайомитися з деякими уривчастими нотатками з мого блокнота, які я вів під час опитування. У них, як мені здається, добре передається дух і атмосфера виборів.

- Чи цікавляться, чому не прозора урна.

- Відповідь пані: «Проголосувала за Михайла Прохорова, за краще майбутнє Росії. За кого ж ще? »

- Четверо студентів з Небраски приїхали спеціально на вибори на одній машині, при цьому проголосували за різних кандидатів. Попросили сфотографувати їх на пам'ять. Дорога зайняла 7 годин!

- Літня жінка і її дочка спеціально приїхали з Форт Коллінза. Обидві проголосували за Прохорова.

- Багато знімають на фото процес опускання бюлетенів.

- Багато хто прийшов сім'ями з дітьми різного віку, в тому числі молода жінка з 2-х місячним дитиною.

- Дама проголосувала за Прохорова, тому що він, по її словами, молодий і перспективний.

- Літню жінку привезли на кріслі-колясці.

- Цікава позиція молодої людини, який проголосував «проти всіх». Прийшов спеціально!

- проголосували за Путіна: «Звичайно, за Путіна, без нього цю країну взагалі рознесуть»

- Питають, за кого проголосував я. Дізнавшись, що за Прохорова, тиснуть руку.

- Багато, які проголосували за Прохорова, говорять про це тихо, наче бояться. А деякі навіть не вимовляють ім'я, а тикають пальцем в відповідне прізвище в блокноті. Так само роблять і жіріновци.

Прихильники Путіна кажуть про це голосно, я б навіть сказав, з деяким викликом, супроводжуючи коментарями. Найбільш часто зустрічаються - про те, що він щось порушив - пенсії, Росію з колін, рівень життя і т.д ..

Серед прихильників як Путіна, так і Прохорова люди різного віку. Але все-таки люди похилого частіше голосують за Путіна, молодь - за Прохорова.

- Дуже літня жінка каже: «Не скажу, боюся». Відповідаю: «Але Ви ж в Америці живете. Тут-то кого боятися, КДБ, ЦРУ? »Вона відповідає:« Все життя нас так вчили, всього боятися ». Але, що цікаво, боїться, а прийшла голосувати, зрозуміло ж, що ні за російського переможця.

- Дві жінки відповіли з гумором: «Проголосували за Прохорова. А хіба по наших обличчях не зрозуміло? »Або дві дівчини зі сміхом про Путіна:« Ми знаємо, що він хоче ще раз, але у нас вже голова болить ».

- Жінка сказала, що проголосувала за Путіна, а коли дізналася, що опитування проводять не росіяни, а американська газета, зізналася - «якщо чесно, то за Прохорова». Боялася.

- Дама проголосувала за Путіна і як би вибачається, говорить, що інших погано знає.

О 9:35 відданий перший голос за Миронова, тому що він справжній мужик і так само, як і виборець служив у десантних військах.

Молода людина, побачивши на столі поруч зі мною візитку головного редактора вісника, подякував за щойно надрукований нарис «Доктор Живаго» Віталія Кожевнікова (Помилка. Правильно: Павло Кожевников.) Приємно і за читача, і за нашого автора з Колорадо Спрінгс, адже твір це до легкого жанру явно не відноситься.

- Голосуючий за Прохорова: «Шкода. Ми тут намагаємося, а переможе все одно Путін. Як за нього взагалі голосувати? Такий інформаційний терор влаштували по центральних каналах! »

Настрій у людей піднесений, веселий. Хтось в черзі повідомив свіжу інформацію, про те, що Путін переміг. За нього більше 64% голосів. Вибір зроблено, але при цьому нікому з черги навіть в голову не прийшло, що можна йти.

Молода людина прийшла на дільницю в безкозирки Тихоокеанського флоту.

Деякі запитують, навіщо ми організували це опитування. Дізнавшись, що для того, щоб наші читачі дізналися політичні уподобання жителів штату, погоджуються, що це - відмінна ідея і дякують. Людину 3 з відмовилися відповісти висловлюють свою незгоду з самою ідеєю опитування, а одна дама заявила, що таких опитувань ніде в світі не існує (???)

Сім'я, яка в Денвері, прийшла на виборчу дільницю разом з гостями з Москви.

Кілька людей подякували за висвітлення «Вісник» виборчої компанії і ту позицію, яку займає газета в освітленні подій в Росії.

- Один з тих, хто проголосував, побачивши в моєму блокноті досить більшу кількість галочок за Путіна, говорить: «А чого вони, власне кажучи, сюди взагалі приїхали?»

- Чоловік, який проголосував за Прохорова: «Не в цей раз, але перемога все одно буде за нами. Мойсей не дарма 40 років по пустелі народ водив ».

В кінці голосування майже всі вибирають Прохорова. Незрозуміло чому. Напевно, його електорат любить поспати довше? 

Голосування проходило з 8 ранку до 12 дня, так як урну з бюлетенями необхідно було привести у Цивільному кодексі України в Сан-Франциско до закінчення голосування там.

Можливо, хтось приходив і пізніше, але що робити. Як то кажуть, хто не встиг, той запізнився. Читайте газету «Вісник», панове! А у нас інформація про час проведення голосування була!

Після закінчення голосування в нашій присутності щілину для опускання бюлетенів була теж опечатана і заклеєна паперовою стрічкою. Враження було таке, що, Слава Б-гу, в кімнаті не було протягу, а інакше, стрічку точно б забрав. Так що кореспондентам Нової газети довелося знову поставити запитання з приводу зміцнюючого скётча. Виявилося - це саме те, що співробітники консульства якраз і збиралися зробити. А ще ми поставили запитання, чи буде комісія складати Акт із зазначенням кількості привезених і виданих бюлетенів для голосування на виїзному виборчій дільниці в Колорадо. І треба ж, це теж виявилося саме те, що збиралися зробити. Наступна дія не входило в формальну процедуру виборів, але урну з бюлетенями, а так же Акт і непогашені бюлетені були акуратно покладені в спеціальний мішок для перевезення дипломатичної пошти (валіза). У нашій присутності віце консул поставив сургучною друк на цей мішок і пояснив, що тепер урна для голосування не буде проходити огляд в аеропорту. Так що голосам колорадцев шану і повагу.

На завершення хочемо сказати, що голосування в Денвері пройшло, як ми вважаємо, без істотних порушень.

Велике спасибі позаштатному кореспонденту Нової газети Надії Сена, яка здійснювала детальну фотозйомку всього процесу голосування, і взагалі була найактивнішою серед нас.

Окремо хочеться подякувати головному редактору Нової газети Дмитра Андрійовича Муратова за запрошення бути позаштатними кореспондентами цієї популярної в Росії газети.

Приємно, що члени виборчої комісії та представники ЗМІ не «воювали» один з одним, а розуміли, що роблять спільну справу. Наша мета була не в тому, щоб одні ловили за руку інших, а інші шукали привід видалити перше, а в тому, щоб забезпечити максимальну чесність виборів на ділянці, а в даному випадку в цьому, однозначно, були зацікавлені обидві сторони. А що до перемоги Путіна - це вже доконаний факт. Навряд чи в країні, де багато хто все ще мріють про Сталіна і СРСР, сьогодні можна було припустити інше. Однак, ситуація змінюється - в Росії з'явилася опозиція і вона активна. Коли в країні будуть проведені політичні реформи, з'являться нові партії, самостійні і сильні політичні лідери, суспільство не допустить нечесної гри, як це було в цей раз. І мова навіть не про процедуру голосування, а про адміністративний ресурс і тотальної дискримінації кандидатів на центральному телебаченні і домінуванні єдиного кандидата - самі знаєте кого.

Ще раз дякуємо віце консула генконсульства РФ в Сан-Франциско Андрія Ленёва і члена комісії Тетяну Ленёву за чітку роботу, доброзичливість і співробітництво, а головне - 218 колорадцев, громадян Російської Федерації, за участь у виборах. Адже це зовсім невелика частина мають право голосу в нашому штаті. Але нічого, іншим разом, через 6 років, а, скоріше за все, раніше, коли у нас буде реальний вибір, нас прийде тисячі, а газета «Вісник» в міру своїх сил цьому посприяє.

Володимир Леплер, головний редактор «Вісника»

PS

Нижче наводимо дружнє лист, відправлений на нашу адресу координатором спостерігачів з Сан-Франциско.

Шановні спостерігачі на виїзних комісіях, спасибі за ваш героїчний труд!

Андрій, Сеня, я і ще два спостерігача присутні при підрахунку голосів вчора. Члени комісії були натхненні вашої і нашої пильністю (особливо в посиленні міцності пломб і їх фотографуванні). Одна з виїзних груп привезла разом з валізами прохання спостерігачів перерахувати окремо по містах. Хоча це і порушення :-), ми закрили на це очі. Були дрібні порушення процедур, які, тим не менш, ніяк не вплинули на якість підрахунку, я впевнена. До наших допитливим причіпок прислухалися і в усьому йшли назустріч.

Дякую за оперативне відправлення актів, фотографій, звітів. Кількість бюлетенів в урнах збіглося з зазначеним в Актах.

ПРИЗИ

- Денвер отримує перше місце по солідності пломб. Їх зняття вимагало застосування незвичайної сили.

- Лос-Анджелес отримує перше місце по креативності недійсних бюлетенів. Були пропозиції проголосувати за Явлінського, Горбачова, Джохара Дудаєва, Джекі Чана, і навіть нецензурщина. Був і голос за Жириновського в формі сердечка.

- Сакраменто отримує перше місце за проведення голосування в умовах жорсткого троллінгу. Співробітники консульства розповіли, як їх протягом 5 годин облягав провокаціями Павло Андерсон - пам'ятаю, на мітингу 10 грудень в СФ він повідомив, що в Росії знаходиться в карному розшуку.

- Пало-Альто отримує перше місце за підприємницьку жилку: максимальний по США відсоток голосів за Прохора (а, швидше за все, по РФ - ред.)

Ось звіт по містах (остання колонка - нах-нах) Ось звіт по містах (остання колонка - нах-нах).

Мішки після повернення в будівлю несли в секретні кімнати, оскільки момент розтину валізи - це дипломатичний секрет. Також посміювалися з приводу нашої (моєї) параної з приводу клею і ображалися на відсутність до них довіри. Думаю, даремно. Нічого особистого в масовому недовіру росіян представникам влади немає.

До 11 години закінчили підрахунок голосів, але потім ще півтори години чекали підтвердження з Москви перш, ніж видавати копію і розходитися.

Окрема подяка тим, хто проводив екзит-поли. У нас є вони по 4 з 5 ділянок, і результати в основному сходяться.

Спасибі друзі!

Олена

Для чого ми збиралися провести exit poll?
Якщо злегка перефразувати і запитати: «З ким Ви, світочі науки?
Звідки це відомо?
На традиційне запитання exit poll: «За кого голосували?
А що там, крім клоунів ще хтось є?
За кого ж ще?
Тут-то кого боятися, КДБ, ЦРУ?
А хіба по наших обличчях не зрозуміло?
Як за нього взагалі голосувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация