На вихідні в Єлець: бузок, хижі птахи та олені

  1. 100 сортів бузку в дендропарку лосс
  2. Заповідник "Галич гора" і розплідник хижих птахів
  3. місто Єлець
  4. Природний парк "Оленячий"

зміст:

Наша сім'я любить подорожувати на автомобілі, а дитина цікавиться природою, тому ми іноді вибираємося з Москви на вихідні за новими враженнями. На цей раз наш маршрут пролягав по Липецької області.

До змісту

100 сортів бузку в дендропарку лосс

Перша точка нашого маршруту - дендропарк лосс (Лісостепова дослідно-селекційна станція) в селі Барсукова, куди ми поїхали дивитися рідкісні сорти бузку.

У дендропарку зібрана велика колекція квітучих чагарників - однієї тільки бузку тут вирощують близько сотні сортів. Нам звична бузок звичайний, з квітами простої форми бузкового кольору або біла. А тут можна побачити бузок неймовірної краси і різних відтінків. І аромат стоїть в повітрі незвичайний.

Якщо захочеться поселити на власній дачі бузковий кущ, тут можна купити невеликий відросток.

Бузок цвіте в кінці весни, тому поїздку в цей дендропарк краще планувати в травні. Ми потрапили якраз на Фестиваль бузку, який проводиться в дендропарку в другій половині травня. На цей фестиваль цілими автобусами з'їхалися не тільки жителі навколишніх населених пунктів, а й з усієї Липецької області.

На цей фестиваль цілими автобусами з'їхалися не тільки жителі навколишніх населених пунктів, а й з усієї Липецької області

До змісту

Заповідник "Галич гора" і розплідник хижих птахів

Наступний пункт нашого маршруту - найменший заповідник Росії - "Галич гора" , Розташований на березі річки Дон. Цей заповідник цікавий своїм розплідником хижих птахів.

У розпліднику проводяться екскурсії для груп та індивідуальних відвідувачів по музею заповідника та розпліднику птахів. Якщо потрібна екскурсія, потрібно заздалегідь зателефонувати за вказаним на сайті номером. Але, в принципі, можна подивитися птахів і без екскурсії - все вони сидять на території розплідника у вільному доступі.

Але, в принципі, можна подивитися птахів і без екскурсії - все вони сидять на території розплідника у вільному доступі

Більшість хижих птахів сидять не в клітках, а просто за невеликим парканом, прив'язані за ногу. Спостерігати за ними можна з близької відстані, але через паркан краще не лізти - птиці все ж хижі.

Спостерігати за ними можна з близької відстані, але через паркан краще не лізти - птиці все ж хижі

Після знайомства з птахами можна прогулятися до пляжу, розташованого неподалік. У теплу погоду тут відпочивають жителі навколишніх населених пунктів. Вода в річці чиста, течія швидка. На протилежному березі можна побачити ту саму Галич гору, ім'ям якої названо заповідник. Це досить рідкісне для Європейської частини Росії прибережне скельне вапнякове освіту. На цій начебто зовсім невеликій горі ростуть абсолютно нетипові для середньої смуги гірські види рослин - саме для їх захисту і був створений цей маленький заповідник.

На цій начебто зовсім невеликій горі ростуть абсолютно нетипові для середньої смуги гірські види рослин - саме для їх захисту і був створений цей маленький заповідник

До змісту

місто Єлець

Насичений враженнями день наближався до кінця, і ми вирушили до місця ночівлі - в місто Єлець. Заснований ще в XII столітті, в даний час Єлець є адміністративним центром Липецької області з населенням в 100 тисяч чоловік. Місто має багату історію і пишається своїми знаменитими жителями, в числі яких письменники Бунін і Пришвін, композитор Тихон Хренніков.

Старе місто дивним чином непогано зберігся, він не був зруйнований під час ВВВ. У центрі можна побачити безліч будівель споруди XVIII-XIX століть. Цікаво, що вулиці старої частини міста носять подвійні назви - на табличках на будинках вказано як сучасне, так і дореволюційний історичну назву вулиці.

Цікаво, що вулиці старої частини міста носять подвійні назви - на табличках на будинках вказано як сучасне, так і дореволюційний історичну назву вулиці

Обов'язково треба побачити храми. Головний храм Єлецької єпархії - Вознесенський собор, побудований за проектом архітектора К. Тона, вражає своїми розмірами. Закритий і розграбований в 30-і роки минулого століття, майже відразу після війни, в 1947 році, храм був знову відкритий для прихожан.

Але найцікавіший храм Єльця - Великокнязівська церква, побудована на гроші місцевого купця Заусайлова. В архітектурі храму використані різні стилі - модерн, візантійський і неорусский. Фасади церкви прикрашені майоліковою плиткою, чавунними гратами, а вінчає споруду кришталевий хрест. Поруч з церквою розташований будинок піклування для незаможних.

Вибираючи готель для ночівлі, краще зупинитися в одній з тих, що розташовані в самому центрі. А на вечір можна замовити екскурсію по старому місту з місцевим гідом.

До змісту

Природний парк "Оленячий"

Вранці вирушаємо до головної мети нашої подорожі - в природний парк "Оленячий" . Цей парк створений для відновлення і збільшення чисельності рідкісних і промислових тварин. Тут активно розвивають екологічний туризм, тому туристам раді. Екскурсію з єгерем потрібно замовляти заздалегідь, зв'язавшись по зазначеним на сайті контактам.

Туристів по величезній території парку возять на автомобілі УАЗ-"буханець", екскурсія триває кілька годин - в неї також входить обід в місцевій їдальні.

Що можна побачити в природному парку "Оленячий"? В першу чергу, звичайно, оленів. Стадо копитних, серед яких є благородні і плямисті олені, європейська лань і муфлони, налічує близько 1 тисячі голів.

Це дикі тварини, які вільно переміщаються по величезній території. Проте, їх можна побачити, хоч і здалеку. На території парку розташовані оглядові майданчики, на яких, озброївшись біноклем, можна спостерігати за поведінкою тварин.

Любителів коней порадує можливість покататися на справжній російській трійці Саврасов коней. Тут, в природному парку, всерйоз займаються відновленням породи вятских коней, які на Русі були широко поширені і використовувалися в якості поштових.

Дітям особливо сподобається відвідування інкубатора, в якому виводять перепелів, тетеревів, каченят і індичат. Пухнастих пташенят тут можна потримати в руках, а якщо пощастить, то побачити, як вони вилуплюються з яєць. Тетеревів в парку вирощують у великих кількостях - підросли птахів регулярно випускають в дику природу.

У великому господарстві парку є також безліч домашніх тварин - корови калмицької породи, вівці, різна домашня птиця. З диких тварин можна побачити лосицю, а також соболів, які недавно з'явилися в кількості двох десятків. Детальніше про відвідування парку можна прочитати в окремому оповіданні .

Природний парк активно розвиває напрямок екологічного туризму. Тут будується просторе кафе, гостьові будинки. Незабаром з'явиться можливість риболовлі. А за межами парку розташовані мисливські угіддя - але це не наш формат. Ми - за збереження дикої природи!

Після відвідин парку - повернення додому. Начебто все дводенна поїздка, але вражень отримали море! Окремо порадували дороги - на подив непогані, з чистими доглянутими узбіччями. Надивившись на липецькі чорноземи, ми не втрималися і накопали пакет землі для домашніх квітів.

Коментувати можут "На вихідні в Єлець: бузок, хижі птахи та олені"

Що можна побачити в природному парку "Оленячий"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация