На одеській "Книжці" повно фальшивої валюти?

Ні для кого не секрет, що в Україні процвітає чорний валютний ринок

Ні для кого не секрет, що в Україні процвітає чорний валютний ринок. Причин тому кілька - по-перше, існують обмеження НБУ на купівлю валюти через касу банку за одну добу, а по-друге, при офіційному обміні доводиться платити 2% податків при покупці. Тобто, до офіційного курсу продажу долара потрібно додавати ще 52-53 копійки.

Не дивно, що люди не хочуть міняти гроші в банках, а йдуть або в неофіційні пункти обміну валют, які не ведуть облік операцій і відповідно, не стягують податки, або зовсім до валютних міняйл. Обсяги тіньового валютного ринку в Україні експерти оцінюють в 1,5 млрд. Доларів на місяць.

Щоб залучити людей знову в комерційні банки в НБУ розповіли, що на чорному ринку валюти з'явилося безліч підробок.

"Небанківські фінансові установи, що спеціалізуються на валютообмінних операціях, відзначають значне зростання кількості банкнот фальшивої валюти в готівковому обороті. За інформацією фінансових компаній, мова йде про банкнотах доларів США і євро, при цьому якість підробок настільки висока, що виявити підробку можна тільки за допомогою спеціального обладнання. Щоб уникнути придбання фальшивих банкнот іноземної валюти фахівці рекомендують здійснювати валютообмінні операції виключно в банках і сертифікованих пунк ах обміну валют, уникаючи так званого "чорного" готівкового ринку ",

- йдеться в повідомленні НБУ.

Однак, експерти сумніваються в тому, що такі заяви будуть мати який-небудь істотний ефект. Адже платити за поточним курсом по 52-53 грн з кожної стодолларовой купюри у вигляді податку навряд чи хтось захоче. Тим більше, що більшість банків офіційно надає послугу перевірки на справжність іноземної валюти за ціною 50-60 копійок за купюру. А це в 100 разів дешевше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация