«На сторожі здоров'я тварин і безпеки людей» до Дня працівників ветеринарної медицини

Новини Донецька і області

Новини Донецька і області

День працівників ветеринарної медицини

З 12 до 18 серпня 2013 року в відділі документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Н.К.Крупської представлені перегляд літератури «На сторожі здоров'я тварин і безпеки людей», який підготовлений до Дня працівників ветеринарної медицини.

На перегляді експонуються видання, присвячені праці ветеринарів, історії розвитку і всіх галузях ветеринарної медицини, хвороби окремих видів і методів їх лікування. Також представлені публікації журналів

  • «Ветеринарна медицина України»,
  • «Тваринництво України»,
  • «Український пасічник»,

в яких широко висвітлюються напрямки розвитку сучасної української ветеринарії, зміни та події, що відбуваються в галузі, інноваційні наукові розробки, діяльність лікарів тощо

Так, матеріали В. Ісаєнко «Семінар національних координаторів Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин» ( «Ветеринарна медицина України», 2012, № 4) і «80-я Генеральна сесія Всесвітньої організації здоров'я тварин» ( «Ветеринарна медицина України», 2012, № 7 ) не тільки детально інформують про всі аспекти роботи цих міжнародних форумів, а й розглядають місце і роль у вітчизняній ветеринарії в світових процесах охорони здоров'я тварин, прийняття вирішальних для розвитку української ветеринарії і сільського господарства до від ний по збалансованого годування тварин, безпеки кормів, складання стратегічних планів на майбутнє і т.д.

Публікація В. Ісаєнко «Досягнення та перспективи розвитку галузі ветеринарної медицини» ( «Ветеринарна медицина України», 2012, № 9) присвячена підведенню підсумків роботи галузі, святкування провідних фахівців, складання перспективних планів розвитку ветеринарії в зв'язку з черговим святом всіх українських ветеринарів. Показово, і це підкреслювалося під час святкування, що Україна - це єдина в світі держава, де на такому високому рівні вшановують працю ветеринарів.

Ветеринарна медицина тисячолітню історію, адже перші свідоцтва про лікування тварин відносяться до 4 тис. До н. е. Про розвиток ветеринарії в Стародавньому світі, в епохи Середньовіччя і Відродження, а також в інші часи розповідається в книзі Т. І. Мінеевоі «Історія ветеринарної медицини» (М., 2010). Досліджуючи історію ветеринарії з найдавніших часів до сучасності, автор книги доводить, що розвиток цієї галузі нерозривно пов'язано з процесами розвитку суспільства. В окремих розділах висвітлюється ветеринарна медицина Російської Імперії і Радянського Союзу.

Ветеринарні лікарі роблять великий внесок в розвиток аграрного виробництва, охороняючи здоров'я сільськогосподарських тварин. З великою повагою і довірою до ветеринарів належать і власники домашніх улюбленців: декоративних птахів, собак і кішок, хом'яків і морських свинок і т.д.

Лікуванню домашніх тварин присвячена книга «Домашній ветеринар. Що робити, якщо кішка або собака захворіла? »(Донецьк, 2010). У книзі в доступній і популярній формі викладені основи ветеринарних знань, описані основні хвороби кішок і собак, їх ознаки і методи надання долікарської допомоги, необхідні ліки і харчування. Ці поради дозволять власникам котів і собак своєчасно надати кваліфіковану допомогу своїм улюбленцям ще до візиту ветеринарного лікаря.

Книга М. В. Дорош «Домашній ветеринар. Лікування співочих та декоративних птахів »(М., 2009) теж присвячена лікуванню домашніх улюбленців. В даному випадку - екзотичних птахів тропічних і субтропічних місцевостей: в першу чергу, папуг різних сімей, крім того - канарок, Ткачик, кардиналів, амадини та інших. У книзі викладені ази лікування поширених хвороб співочих та декоративних птахів і описані способи їх лікування. Автор звертається також до методів введення ліків і профілактики захворювань в домашніх умовах. Першочергові відомості про особливості побудови організму пернатих, наведені М. В. Дорош, дозволять власникам визначити і діагностувати стан здоров'я своїх птахів, надати першу допомогу і своєчасно викликати ветеринара.

За інформацією Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Н.К.Крупської.

Що робити, якщо кішка або собака захворіла?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация