На Туринській плащаниці розгледіли обличчя да Вінчі

Автори гіпотези стверджують, що да Вінчі зумів за допомогою сульфату срібла і використовуваної як камера-обскура темною кімнатою відобразити власне обличчя на тканини плащаниці. Схожість між віддрукованим на плащаниці особою і автопортретом Леонардо відкрила Ліліан Шварц, яка ще в 1980-х створила сенсацію, порівнявши риси "Мони Лізи" та її творця і вказавши на їх подібність.

За версією авторів гіпотези, да Вінчі мав підробити плащаницю з тим, щоб нова "реліквія" замінила стару, теж підроблену. У 1453 році її купили представники впливової Савойської династії, і на півстоліття плащаниця зникла з поля зору сучасників. Коли вона з'явилася перед віруючими знову, то це вже була робота да Вінчі.

Один з противників цієї гіпотези, директор колорадського Центру з вивчення Туринської плащаниці професор Джон Джексон вказує, що зображення плащаниці вперше зустрічається на медальйоні XIV століття, майже за сто років до народження Леонардо. Крім того, не існує ніяких прямих доказів, що художник взагалі мав хоч якесь відношення до реліквії.

У 1988 році за допомогою радіовуглецевого аналізу Туринську плащаницю датували 1260 - 1390 роками.

Цю дату оскаржують і противники, і прихильники автентичності плащаниці: тканину так сильно забруднена, що її вік може бути як набагато більше, так і набагато менше. Ватикан офіційно не визнає плащаницю справжньою, проте вважає її важливим нагадуванням про страждання Христові.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: Lenta.ru
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация