На Україні підготували антиросійську концепцію патріотичного виховання

  1. На Україні підготували антиросійську концепцію патріотичного виховання

На Україні підготували антиросійську концепцію патріотичного виховання

На Україні концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді буде будуватися на вибірковому підході до вивчення історичних фактів. Згідно з документом, патріотичне виховання українських дітей обійде стороною російський період історії. Дітям розповідатимуть про «традиції української державності» у Великому князівстві Литовському, пише газета " Известия ".

«Судячи з тексту концепції, нова українська влада хоче виховати патріотично налаштовану молодь за допомогою фальсифікації історичних подій і вилучення з процесу виховання цілих пластів минулих подій», - пише видання.

У концепції говориться, що «в основу системи національно-патріотичного виховання закладені ідеї розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства і нації в цілому. Важливу роль у просвітницькій діяльності займає відновлення історичної пам'яті про тривалі державні традиції України: Київська Русь, Литовсько-Руська держава, Козацька держава, Гетьманщина, Українська народна республіка, Західно-українська народна республіка ».

Події лютого 2014 року, коли президент Віктор Янукович був змушений покинути Україну, в документі називаються «революцією гідності». Крім того, в концепції зазначається, що війна в Донбасі продемонструвала готовність відстоювати національні цінності і українську державність.

Доктор історичних наук і фахівець з історії Росії Олександр Боханов висловив думку, що подібною концепцією і подібним поданням про національні традиції сьогоднішній Київ намагається порушити історичну правду про загальний історичне минуле сучасних України і Росії. На його думку, дане перекроювання історії - це ідеологічне замовлення.

Документ українського Міністерства освіти вперше пропонує на державному рівні вести патріотичне виховання молоді та дітей «прищеплюючи шанобливе ставлення» до Української повстанської армії, яка в роки Другої світової війни брала участь у злочинах проти мирного населення і співпрацювала з німецькими військами. У повоєнні роки залишки УПА стали діяти проти військовослужбовців Червоної армії, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, радянських і партійних працівників і громадян, що підтримують радянську владу на Україні.

На думку керівника Центру історичного знання Інституту загальної історії РАН Марини Бобкової, це ідеологічний посил, нової української влади.

«Там чітко прописано, що тепер вони будуть у вихованні нового покоління орієнтуватися на цінності УПА, їх вождів і лідерів, чиї біографії нам добре відомі, як і їхні злочини проти людяності. Тому пояснювати і вступати в якусь наукову полеміку безглуздо - це абсолютно ідеологізованою посил людей, які перебувають зараз при владі », - сказала Бобкова.

Міносвіти України до 16 лютого ще буде приймати зауваження та пропозиції щодо тексту концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. На 2016-2017 роки, згідно з документом, заплановано розробки вже нових освітніх програм, підручників, посібників з літератури і історії України, «залучення дітей та молоді до військово-патріотичним ігор».


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация