На які пенсії можуть претендувати українці після реформи: скільки платимо до Пенсійного фонду і що отримаємо

  1. Українці щомісяця платять до Пенсійного фонду приблизно 18,15% від своєї зарплати
  2. Скільки платимо з зарплати і на яку пенсію заробляємо
  3. На які пенсії можуть претендувати українці
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

6 вересня 2017, 7:35 Переглядів:

Українці щомісяця платять до Пенсійного фонду приблизно 18,15% від своєї зарплати

В Україні один з найнижчих в Європі єдиний соціальний внесок (ЄСВ). З 2016-му його знизили з 37% до 22%. Внесок розподіляється між трьома фондами, один з яких - Пенсійний. В середньому "на пенсії" йде 18,15% з кожної зарплати. Наприклад, з зарплати в 10 тисяч гривень щомісяця Пенсійний фонд (ПФ) поповнюється на 1815 гривень. А з мінімалки - 3200 гривень - ПФ отримує всього 581 гривню. Сайт "Сегодня" з'ясував, скільки українці віддають "на пенсії" та на які виплати можуть претендувати після реформи.

Скільки платимо з зарплати і на яку пенсію заробляємо

Податкове навантаження на українську зарплату - 41,5%. Тобто роботодавцю, щоб платити співробітникові 10 тисяч гривень, необхідно закласти в зарплатний фонд більше 14 тисяч. 22% - ЄСВ, 18% - податок на доходи фізосіб і 1,5% - військовий збір. Якщо 30 років платити з зарплати по 1815 гривень до Пенсійного фонду, можна заробити на пенсію приблизно в 1650 гривень (враховується розмір пенсії після реформи).

При цьому із зарплати в 10 тисяч гривень українці щомісяця платять 1815 гривень в ПФ, 385 гривень до Фондів на випадок втрати працездатності та безробіття. Крім того, кожен місяць в міський бюджет з вказаною зарплати надходить 720 гривень, а в бюджет країни - 1080 гривень. Ще 150 гривень "йде" на утримання армії (т.зв. військовий збір).

Українці в середньому на заслуженому відпочинку живуть 17 років. Так, щоб отримати пенсію в 1650 гривень (згідно з чинними зарплатам), потрібно 30 років віддавати до Пенсійного фонду 1815 гривень щомісяця.

Нагадаємо, розмір пенсії після реформи будуть вважати за формулою: середня зарплата за три останні роки * співвідношення середньої зарплати до власної * кількість років стажу * 1%.

Остання цифра - коефіцієнт оцінки стажу, який уряд пропонує знизити з 1,35% до 1%. Якби реформа діяла вже зараз, при зарплаті в 10 тисяч гривень і 30 роках стажу можна претендувати на пенсію в 1651 гривню. А до реформи - в 2283 гривні.

Як пояснюють в ПФ, коефіцієнт оцінки стажу підвищили до 1,35% в 2008 році без економічних обґрунтувань. Ще одна причина, по якій з'явилася необхідність переглядати коефіцієнт - зниження ставки єдиного соцвнеску з 37 до 22% на початку 2016 року. Згідно з прогнозом уряду, пенсійна реформа дозволить за сім-десять років ліквідувати дефіцит ПФ, який в минулому році склав рекордні 145 мільярдів гривень.

На які пенсії можуть претендувати українці

У жовтні 2017 все застарілі пенсії перерахують з урахуванням зарплати за останні три роки. В результаті для 5,6 мільйона пенсіонерів виплати зростуть від 50 до понад 1000 гривень. Правда, Кабінет міністрів пропонує не просто осучаснити показник середньої за три роки зарплати, але і знизити коефіцієнт оцінки стажу.

Такий підхід вигідний тільки для тих, хто вже давно на пенсії, пояснює старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Тим, хто виходить на пенсію в 2017, і раніше визначали розмір пенсії виходячи з середніх зарплат за три останні роки. Але при цьому враховувався коефіцієнт оцінки стажу 1,35, а в новій формулі уряд пропонує використовувати коефіцієнт 1.

Наприклад, до вступу закону в силу українець з 25 роками страхового стажу, який стабільно отримував зарплату в два рази вище середньої, міг би в цьому році отримати пенсію в 2540 гривень. якщо закон візьмуть, цей же українець може претендувати на пенсію за все в 1882 гривні. Фактично, всім майбутньому пенсіонерам хочуть на третину урізати виплати. Це дозволить Пенсійному фонду заощадити мільярди гривень.

Фото: архів

Згідно з конвенцією №102 Міжнародної організації праці, пенсія не повинна бути нижче 40% від "колишнього заробітку бенефіціарія". Тобто якщо отримував зарплату в 10 тисяч гривень, то пенсія повинна бути не менше 4 тисяч. Україна ратифікувала 102-ю конвенцію ще в минулому році. Віце-прем'єр Павло Розенко, який відповідає в уряді за соціальну політику, особисто відвіз ратифіковану грамоту в Женеву. У самому законопроекті сказано, що пенсія має бути не нижче 40% від мінімальної зарплати, а не колишньої зарплати пенсіонера. Відзначимо, на даний момент мінімальна зарплата в Україні 3200 гривень, а мінімальна пенсія - 1312 гривень.

У ПФ підрахували, що середня українська пенсія в цьому році виросте до 2000 гривень. Правда, в своїх розрахунках у відомстві не враховували "осучаснення". На запит сайту "Сегодня" відповіли: в офіційних розрахунках до уваги беруть тільки ті закони і постанови, які вже прийняли. Пенсійна реформа, а значить і "осучаснення", на даний момент проголосовані лише в першому читанні. Парламентаріям доведеться восени розглянути законопроект в першому читанні і в цілому. Чиновники прогнозують, що голосування пройде у вересні. Це дозволить перерахувати пенсії в обіцяний термін. Крім того, таке зобов'язання на себе взяла українська влада в меморандумі з МВФ . У тому числі від прийняття пенсійної реформи залежить долі чергового кредитного траншу для України.

В Україні 26 мільйонів працездатних, офіційно працюють 16 мільйонів, а платять ЄСВ - всього 10,5 мільйона. При цьому пенсії в Україні отримують майже 12 мільйонів чоловік. Тобто приблизно 10 працюючих утримують 11 пенсіонерів. Крім того, левова частина роботодавців податки платить тільки з мінімалки, а решту суми доплачує співробітникам "в конверті". В результаті дефіцит ПФ - більше 140 мільярдів гривень, а 70% українців "на заслуженому відпочинку" живуть на мінімальну пенсію. Це приблизно 50% від вартості споживчого кошика. Тобто цих грошей не вистачить навіть на мінімальний набір продуктів і товарів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "На які пенсії можуть претендувати українці після реформи: скільки платимо до Пенсійного фонду і що отримаємо". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация