Набережна Омська

  1. Екскурс в історію
  2. будинок Колчака
  3. На пароплаві по Іртишу


З'явився на берегах бурхливого Іртиша в ХVIII столітті Омськ довгий час служив козацької фортецею. Він і тепер гордо іменується столицею Сибірського козачого війська. Великий культурний та історичний центр Росії , Місто може похвалитися пам'ятками світового значення, внесеними на здобуття звання учасника списків ЮНЕСКО. Безліч архітектурних пам'яток розташована на набережній Омська, що простягнулася вздовж Іртиша.

Екскурс в історію

Сторожеве зміцнення, з якого виріс сучасний місто, було закладено на березі Іртиша в 1716 році. Перша фортеця являла собою всього два редуту, розташованих на місці Річкового вокзалу на перетині сьогоднішньої вулиці Лермонтова з набережної Омська. У фортеці з'єднувалися шляхи від Оренбурга і Тобольська і вона відігравала важливу роль в роботі системи укріплень Верхньо-іртишських лінії.

будинок Колчака

На набережній в Омську є особняк, побувати в якому мріють всі місцеві закохані. Бюро ЗАГС займає частину будинку купця Батюшкова, друга половина якого віддана під музей Колчака.
Омський купець Батюшков побудував особняк на самому початку ХХ століття, а період Громадянської війни тут розташовувалася резиденція Колчака. В результаті замаху на білогвардійського адмірала особняк значно постраждав, але його відновили і реконструювали.
Сучасна будівля має статус федерального архітектурної пам'ятки, але молодята Омська люблять його зовсім з іншого приводу. Офіційно закріпивши відносини, вони дають один одному клятви вірності на набережній Омська під шум іртишських хвиль.
Шанувальники ж історії і краєзнавства можуть відвідати експозицію музею, тим більше, що вхід в нього абсолютно безкоштовний. Точна адреса будинку купця Батюшкова - Іртишська набережна, 9.

На пароплаві по Іртишу

Неподалік від іртишських набережній Омська і Ленінградського моста в місці впадання в Іртиш річки Омь побудований сучасний Річковий вокзал. Його обриси нагадують білий теплохід з капітановим містком і вікнами-ілюмінаторами. Щоглою теплохода служить маяк, а в самій будівлі вокзалу, крім залів очікування та квиткових кас розташований культурно-розважальний комплекс.
З Омська можна відправитися на прогулянку на теплоході або зробити більш серйозне подорож - в Салехард , Ханти-Мансійськ або Тобольськ. На північ кілька разів за літній сезон вирушає круїзний теплохід "Римський-Корсаков".


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 12.02.2016


фотографії

Популярні статті



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация