НАБУ розкрило схеми, за якими Бахматюк виводив гроші з VAB банку

Детективи Національного антикорупційного бюро розкрили схеми, за якими до визнання VAB банку неплатоспроможним виводилися кошти.

Про це свідчить постанову Солом'янського районного суду.

НАБУ знайшло інформацію про те, як виводилися кошти з VAB банку, що належав власнику UkrLandFarming Олегу Бахматюку, напередодні 20 листопада 2014 року, коли його визнали неплатоспроможним.

Так, наприклад, за даними Національного антикорупційного бюро, 14 листопада було здійснено повернення депозитів в сумі 110 млн гривень ПАТ "Тростянецький м'ясокомбінат" та 2266,445 млн гривень ПАТ "ШП" Світанок ", незважаючи на те, що НБУ ввів заборону на дострокове повернення коштів особам, пов'язаним з банком, а обидві компанії контролюються Бахматюком.

18 листопада компанія Quickcom Limited зажадала в VAB банку достроково повернути 45 млн доларів кредиту, що було зроблено вже через два дні - 20 листопада. Хоча в той же час звичайні вкладники банку не могли забрати свої кошти з банку, отримуючи по 1000 гривень в день через касу.

Також 20 листопада Наглядова рада схвалила зарахування приватних зустрічних однорідних вимог, що виникли у боржників СТОВ "староверской птахокомплекс", ТОВ "Агроуніверсал ЛТД", ТОВ "Інвестиційна компанія" Агросоюз РП ", ТОВ" Мульти Фінанс "на загальну суму 681,573 млн гривень.

Згідно з постановою, детективи Національного антикорупційного бюро отримали тимчасовий доступ до речей і документів членів правління, наглядової ради VAB банку у справі про розтрату коштів рефінансування НБУ.

Пізніше в прес-службі Бахматюка заявили, що "справа, яке відкрило НАБУ проти VABбанка, півтора року досліджувався і була закрита іншими правоохоронними органами".

"Усі факти, які були наведені в постанові суду, вже 1,5 року досліджувалися іншими правоохоронними органами, були проведені десятки допитів і слідчих дій, в результаті чого справа була закрита за відсутністю складу злочину", - стверджують в компанії.

Крім того, сам Бахматюк стверджує, що "зазначені гроші не виходили з банку".

"Було офіційно підтверджено, що ніякого виведення грошей з банку не було. Це документально підтверджено іншими правоохоронними органами і справа була закрита. Всі ті операції, про які йдеться в поданні детектива НАБУ - були внутрішньо банківських операцій", - говорить він.

Нагадаємо, Нацбанк 19 березня 2015 прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації "ВіЕйБі банку"

Як відомо, VAB Банк працює на фінансовому ринку України з 1992 року і до початку жовтня за розміром активів займав 16-е місце (23,973 млрд грн) серед всіх банків країни.

Максимов раніше повністю контролював VAB Банк, потім володів фінустановою спільно з нідерландською TBIF Financial Services.
До середини 2010 року Максимову належало 49% акцій банку.
На початку 2011 року співвласником VAB Банку став Бахматюк, який заявив про намір сконцентрувати більше 50% акцій фінустанови.
До середини листопада 2011 року частка нідерландської TBIF Financial Services в VAB Банку зменшилася до 8%, а Максимова - до 10%.
Максимов і Бахматюк звинуватили один одного в виведенні грошей з банку і недружньому ставленні один до одного.

Як відомо, прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за статтею "Розкрадання в особливо великих розмірах" щодо можливих неправомірних дій посадових осіб неплатоспроможного ВіЕйБі Банку і його власника Олега Бахматюка.

Кримінальне провадження було відкрито за зверненням Національного банку України.

Читайте також: Бенефіціари кризи: власники яких збанкрутілих банків виграли від банкрутства

економічна правда

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация