Набуття статусу адвоката

Професія «адвокат» вважається престижною і шанованою. Саме слово «адвокат» походить від латинського «advoco», що означає «запрошую». У давнину громадянину надавалося право представляти себе в суді самостійно або через законного представника. Тоді адвокатами вважали найближчих родичів або друзів, яких просили супроводити в суді.

У російському законодавстві адвокатська діяльність визначається як кваліфікована юридична допомога, що надається на професійній основі особами, які отримали статус адвоката, фізичним і юридичним особам з метою захисту їх прав, свобод та інтересів, а також забезпечення доступу до правосуддя.

Відповідно до пункту 1 статті 9 Федерального закону від 31.05.2002 № 63-ФЗ «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації» (далі - Федеральний закон) статус адвоката в Російській Федерації вправі придбати особа, яка має вищу юридичну освіту, отриману по яка має державну акредитацію освітній програмі, або вчений ступінь з юридичної спеціальності. Зазначена особа також повинна мати стаж роботи за юридичною спеціальністю не менше двох років або пройти стажування в адвокатському освіті.

Згідно з пунктом 2 статті 9 Федерального закону не має права претендувати на набуття статусу адвоката і здійснення адвокатської діяльності особи:

1) визнані недієздатними або обмежено дієздатними у встановленому законодавством України порядку;

2) мають непогашену чи не зняту судимість за вчинення умисного злочину.

Рішення про присвоєння статусу адвоката приймає кваліфікаційна комісія адвокатської палати суб'єкта Російської Федерації (далі - кваліфікаційна комісія) після здачі особою, яка претендує на набуття статусу адвоката (далі також - претендент), кваліфікаційного іспиту.

Названа кваліфікаційна комісія формується на термін два роки в кількості 13 членів комісії; в неї входять представники адвокатської палати, територіального органу Мін'юсту Росії, законодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта Російської Федерації, суддівського співтовариства.

Для складання кваліфікаційного іспиту та набуття статусу адвоката особа, яка відповідає вимогам пунктів 1 і 2 статті 9 Федерального закону, має право звернутися до кваліфікаційної комісії того суб'єкта Російської Федерації, в якому він зареєстрований за місцем постійного проживання і в якості платника податків.

Претендент крім заяви подає до кваліфікаційної комісії копію документа , Що засвідчує його особу, анкету, що містить біографічні відомості, копію трудової книжки або інший документ, що підтверджує стаж роботи за юридичною спеціальністю, копію документа, що підтверджує вищу юридичну освіту або наявність вченого ступеня за юридичною спеціальністю, а також інші документи у випадках, передбачених законодавством про адвокатську діяльність і адвокатуру.

Надання недостовірних відомостей може служити підставою для відмови в допуску претендента до кваліфікаційного іспиту.

Особи, статус адвоката яких припинено за порушення норм законодавства про адвокатську діяльність і адвокатуру та Кодексу професійної етики адвоката, допускаються до складання кваліфікаційного іспиту на набуття статусу адвоката не раніше ніж через три роки з дня припинення статусу.

Кваліфікаційний іспит складається з письмових відповідей на питання (тестування) та усної співбесіди. Рішення кваліфікаційної комісії з питання про прийом кваліфікаційних іспитів у осіб, які претендують на присвоєння статусу адвоката, приймаються простою більшістю голосів членів кваліфікаційної комісії, що беруть участь в її засіданні, шляхом голосування іменними бюлетенями. Щоб рішення кваліфікаційної комісії про присвоєння претенденту статусу адвоката вступило в силу, претендент повинен прийняти присягу адвоката. Саме з дня прийняття присяги претендент отримує статус адвоката і стає членом адвокатської палати.

Претендент, який не склав кваліфікаційного іспиту, допускається до повторній процедурі складання кваліфікаційного іспиту не раніше ніж через рік.

Відомості про присвоєння статусу адвоката вносяться до реєстру адвокатів суб'єкта Російської Федерації територіальним органом Міністерства юстиції Російської Федерації не пізніше місяця з дня надходження повідомлення кваліфікаційної комісії адвокатської палати про присвоєння претенденту статусу адвоката.

Управління Мін'юсту Росії по Володимирській області веде реєстр адвокатів Володимирській області і видає адвокату відповідне посвідчення.

Відомості, що містяться в реєстрі, є відкритими і загальнодоступними. Реєстр розміщується на офіційному сайті http://lawyers.minjust.ru в мережі Інтернет. Більш детальну інформацію можливо отримати за телефоном Управління Мін'юсту Росії по Володимирській області (4922) 45-08-74.

Відділ по контролю і нагляду у сфері адвокатури, нотаріату, державної реєстрації актів цивільного стану Управління Мін'юсту Росії по Володимирській області

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация