Начальник Нацполіціі закликав негайно створити Службу судової охорони

За словами Князєва, за минулий рік майже 1,5 тисячі поліцейських постраждали під час забезпечення безпеки учасників масових заходів, зокрема в рамках проведення судових засідань. За словами Князєва, за минулий рік майже 1,5 тисячі поліцейських постраждали під час забезпечення безпеки учасників масових заходів, зокрема в рамках проведення судових засідань

Князєв закликав негайно створити Службу судової охорони / фото УНІАН

Про це заявив начальник Національної поліції України Сергій Князєв, повідомляє прес-служба відомства.

«Хотілося б, щоб колеги з Державної судової адміністрації згадали про свій обов'язок по створенню спеціальної служби судової охорони. Незважаючи на те, що кошти на створення цієї служби закладаються в бюджеті і кудись витрачаються, - вони з року в рік «не встигають» її створити », - сказав Князєв.

Також керівник Нацполіціі висловив надію, що прокуратура оскаржить рішення Шевченківського районного суду Києва про обрання запобіжного заходу активісту, який 15 лютого 2018 року стріляла в поліцейського біля будівлі Солом'янського райсуду, у вигляді особистої поруки народних депутатів.

«Ми сподіваємося, що прокуратура звернеться в апеляцію з протестом на таке рішення суду. Всі правоохоронні органи повинні консолідовано і послідовно виконувати норми закону, як би складно це не було. Тільки тоді в суспільстві запанує порядок », - вважає Князєв.

Читайте також "Нехай тепер охороняють себе самі": Аваков хоче припинити охорону судів поліцією і Нацгвардією За даними Нацполіціі, в Україні в 2017-2018 роках відбулося майже 70 тисяч масових заходів. Понад 700 з них закінчилися зіткненнями з співробітниками поліції. Також наголошується, що за минулий рік при забезпеченні безпеки учасників таких масових заходів постраждали майже 1,5 тисячі поліцейських, зокрема під час охорони порядку в рамках судових засідань.

Як повідомляв УНІАН, 12 січня на засіданні Ради суддів України голова Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк заявляв, що на посаду керівника Служби судової охорони вже є три кандидатури, і всі вони проходять відповідну спеціальну перевірку спецслужбами.

За його словами, тільки за результатами цієї перевірки він підпише подання Вищій раді правосуддя для призначення керівника Служби судової охорони.

В кінці минулого року Холоднюк обіцяв, що Служба судової охорони почне працювати в 2018 році, на що виділено 1 млрд грн.

До моменту її створення охорону судів здійснюють Нацполіція і Національна гвардія.

Сьогодні, 19 лютого, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням скликати позачергове засідання уряду для внесення проекту постанови про скасування охорони судових установ співробітниками Національної поліції і військовослужбовцями Нацгвардії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация