Нацбанк випустив в обіг дві нові монети: 1 і 2 гривні

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Торгівля
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

До кінця цього року в ужиток введуть ще 145 млн одно- і двугрівневок в монетах

НБУ випустив нові монети: залізні гривні беруть з побоюванням - можуть і шахраєм обізвати Олександр Панченко https://cdn.segodnya.ua/img/article/11351/54_main_new.1525269541.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/ article / 11351 / 54_tn.1525269541.jpg 2018-05-04T06: 55: 00 + 03: 00 Фінанси "Сегодня" першої зазнала нові гроші в транспорті і на ринках

Нацбанк випустив в обіг дві нові розмінні монети номіналом в 1 і 2 гривні . Вони, нагадаємо, поступово замінять зношені паперові одно- і двогривнівкою. З огляду на, що термін служби дрібних банкнот - не більше року, можна припустити, що через 2-3 роки вони стануть рідкістю. Вже ввели в обіг 5 млн нових монет, а до кінця цього року їх повинно з'явитися 145 млн штук (зараз в обороті близько 700 млн одно- і 2-гривневих банкнот).

"Сегодня" перевірила, як реагує народ на новинки. Забігаючи наперед, виявилося, що люди про монетах чули, але не раді нововведенню - нарікають на непомітний колір і розміри (занадто схожі на нинішні копійки - легко помилитися).

Відразу в день старту нових гривень, 27 квітня, ми виміняли в НБУ кілька важких "ковбасок" з новими блискучими монетами і вирушили їх впроваджувати. Очевидно, що за дрібниця сало на ринку не купують, тому наш шлях лежав туди, де в ходу розмінна монета, - транспорт, кав'ярні, продаж пиріжків, стихійні базарчики, аптеки, кіоски з продажу хліба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

транспорт

Перший досвід - метрополітен. Сріблясту дрібниця на станції метро "Хрещатик" касир взяла, але не відразу, спершу уважно розглянула і лише потім видала жетончик. А ось в автоматах з продажу жетонів ми поки змін не помітили: вони, як і раніше, працюють тільки з банкнотами. Така ж ситуація з платіжними терміналами - тільки банкноти. Далі тролейбус.

"Один, будь ласка", - кладу в долоню кондуктора три кругляшка: двушку і дві одинички. У відповідь здивований погляд:

"Це що?" - "Гроші, чотири гривні, за проїзд".

Після пояснень, що з сьогоднішнього дня нові "залізяки" вже в ходу, талончик мені продали. А ось водій маршрутки брати їх на сплату за проїзд не захотів:

"Хлопці, навіть якщо це справжні гривні, куди я це сміття подіну, вони ж загубляться, у мене одні банкноти".

У відповідь на зауваження, що їх можна віддати на здачу, водила хмикнув:

"Так, і буду півгодини пояснювати пасажиру, що це я йому дав! Колись, мені їхати треба".

Втім, в іншій маршрутці "господар" виявився більш поступливого:

"Нові гривні, говорите? Давайте, пацана свого порадую, він монетки збирає. Одна проблема - якщо їх стане багато - доведеться мішок для грошей заводити, люди-то в основному платять за проїзд дрібницею".

Гроші в хід. Лише деякі працівники торгівлі проявили інтерес до гривням-монетам

Торгівля

Найважче довелося на ринках. Бабусі, які продають пучок зелені або минулорічні коренеплоди, навідріз відмовлялися від металевих грошей, мовляв, синку, давай "папірцями".

"Я вже підсліпувата, не бачу, що це, та й втратити можу, дрібні вже вони дуже, навіть старі металеві гривні - і ті крупніше були. Може, пізніше, коли люди звикнуть, і я буду брати. Але доведеться збільшувальне скло завести, а то як би замість однієї гривні одну копійку не дали ", - нарікала бабуся.

А торговка пиріжками на Центральному ж / д вокзалі прогнала. Ще й обурювалася: "Шахрай, нові гроші він придумав! Ходять тут всякі, отоваритися хочуть!" . Зате продавщиця фруктів у метро "Політехнічний інститут" погодилася взяти на сплату пару монет. Про нові грошах вона чула, але не пам'ятає, з якого числа вони з'являться в ходу.

"А ви, напевно, в банку працюєте, тому у вас вже є такі монети? Або ви журналісти?" - помітивши фотокора, здогадалася дама.

В аптеках, супермаркетах проблем з розрахунком не виникло: провізори і касири знали, що металева гривня повинна з'явитися. Багато просили поміняти ще пару монет для батьків або друзів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Глибинка: давали півтора номіналу

По дорозі на дачу автор вирішив перевірити, як сприймуть нові гривні в регіонах, зупинившись на шопінг в райцентрі Корсунь-Шевченківський на Черкащині.

"Це що у вас? Нові гривні? Чув, але не бачив, до нас не дійшли ще. Красиві, тільки замалі, - з цікавістю розглядає новинку вусатий продавець овочів в солом'яному брилі. - Звичайно, візьму, дітям покажу. На підробку не схожі , викарбувані добротно ".

Але більшість торговців відмовлялися, просили розрахуватися звичними дрібницею або банкнотами, посилаючись на те, що не знають точно, коли вводять монети в обіг. А бабуся, яка продавала розсаду, вирішила ... допомогти нам заробити: "Миколо, йди сюди, тут люди якісь чудні гроші предлагают!" - звернулася вона до газди, торгував неподалік медалями і монетами. Той запропонував мені за кожну монету ... по півтора номіналу! "У вас їх багато? Беру все!" - зашурхотів пачкою банкнот. Колекціонерові довелося відмовити, зловтішно декількома кругляшками на обмін 1: 1, мовляв, немає більше.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;А ви, напевно, в банку працюєте, тому у вас вже є такі монети?
Або ви журналісти?
Quot;Це що у вас?
Нові гривні?
Quot;У вас їх багато?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация