Нацбанк відкрив таємницю про справжніх господарів банків

  1. Орфографічна помилка в тексті:

28 січня 2008, 12:44 Переглядів: 28 січня 2008, 12:44 Переглядів:   Національний банк України, фото Сегодня

Національний банк України, фото "Сегодня".

Втім, 14 банків так і не розкрили інформацію про акціонерів, а багато банків серед власників вказали офшорні компанії. Експерти пояснюють це тим, що повне розкриття реальних власників банків може завадити їх бізнесу і викликати відтік депозитів.

У п'ятницю Національний банк оприлюднив звіт "Інформація про власників істотної частки в банках України на 1 жовтня 2007 року". Як повідомили в НБУ, розкриття даних провели в рамках виконання задекларованої стратегії підвищення прозорості банківської системи.

"Це робиться в першу чергу для того, щоб люди знали, кому довіряти свої гроші", - заявив перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов.

Але, як випливає з оприлюдненої інформації, акціонерами більшості з 174 кредитних установ так і залишилися юридичні особи, частина яких зареєстрована в офшорах.

При цьому банки "БІГ Енергія", "Велес", "Преміум", Легбанк, "Національний стандарт", Прайм-банк, Промінвестбанк, ХФБ Банк, "Причорномор'я", Сигмабанк, Укрбізнес Банк, "Володимирський", "Столичний" і Полікомбанк взагалі не надали інформацію про власників.

"Олександр Кирєєв вживатиме заходів, щоб ці банки подали таку інформацію", - запевнив Шаповалов.

З даних НБУ стало офіційно відомо, що мер Києва Леонід Черновецький все-таки безпосередньо володіє 29,07% акцій Правекс-банку і не безпосередньо - 46,08%, а регіонал Леонід Клімов безпосередньо контролює 4,58% Імексбанку, не безпосередньо 25, 84%.

Найцікавіші подробиці стосуються власників невеликих банків. Співвласником банку "Золоті ворота" є брат мера Харкова Дмитро Добкін.

Банк "Фамільний" належить трьом фізичним особам - громадянинові України Борису Комісаруку, громадянці Ізраїлю Басі Комісарук і громадянці Кіпру Ользі Грач.

З'ясувалося, що Фортуна-банк належить на 99,5% громадянинові Росії Миколі Нікітенко. Ікар-банком володіє сім`я Бевзенко, Фінростбанком - сім`я Жовтіс, Промекономбанком - сім`я Ліхтерових, Західінкомбанком - сім`я Гаврилишиних, а "Фінансовий Союз Банком" - сім`ї Сусідка і Фоменка.

Банкіри позитивно оцінюють нововведення регулятора. "Серед людей, що вкладають в банк значні суми, більшість намагається з'ясувати, хто стоїть за цією установою, тому доступність такої інформації веде до підвищення довіри населення до всієї банківської системи, - упевнений голова наглядової ради банку НРБ В'ячеслав Юткін.

"Якщо акціонери банку - офшори, то кожен клієнт, оцінюючи їх ризики, ухвалює рішення, чи мати справу з таким банком", - зазначив він.

"Якщо хтось із клієнтів до сих пір не знав, в чиєму банку знаходяться його рахунки, то він може переміститися в інший банк. Інакше його операції стають прозорими для конкурентів", - вважає голова правління Індекс-Банку Ігор Францкевич.

Втім, подальшого розкриття реальних власників банків не відбудеться, кажуть експерти. "Для власника банку розкриття може стати проблемою. Але крок в цьому напрямку зроблений, так як ми рухаємося до відритої економіці", - говорить президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Про складнощі в розкритті докладної інформації про власників банків говорять і в НБУ. За словами Анатолія Шаповалова, регулятор виявляє кінцевих власників при реєстрації банку, але при подальших його перепродажах неможливо відстежити, хто саме стоїть за компаніями-покупцями.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нацбанк відкрив таємницю про справжніх господарів банків". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация