Націоналісти хочуть знести пам'ятник Щорса і Батьківщину-матір. Про це заявив глава ОУН Микола Коханівський.

Оунівці намір взятися за знесення Батьківщини-матері, funik.ru

В Україні залишилася ще тисяча пам'ятників Леніну, які належить знести. Однак націоналісти обіцяють взятися за Щорса і ... Батьківщину-матір. "Країна" з'ясовувала, скільки грошей можна виручити за одного партійного вождя?

"Чи не знесемо, так підпалимо шини"

Колись експерти підрахували, що "Батьківщина-мати" в Києві зможе простояти 150 років і витримати землетрус 8-9 балів. Але ось чи витримає 450-тонний пам'ятник натиск націоналістів, які намірилися його знести?

"Це, звичайно, складна акція, але Батьківщину-матір треба знести, - впевнений лідер ОУН Микола Коханівський. - Але технічно нам складно буде це робити. Поки що, ми плануємо почати навколо неї інформаційну кампанію, оскільки це пам'ятник окупаційного режиму. Своїми силами ми його не знесемо, але, у всякому разі, якісь шини біля нього можна підпалити. ми ж не всі робимо самі. Наприклад, ми кілька разів імітували знесення пам'ятника чекістам, і, врешті-решт, змусили владу його демонтувати. Крім того , ми маємо намір знести Щорса, - заявив "Країні" гла ва ОУН Микола Коханівський. - Коли? Я вам не скажу. Як вийде. Це буде багатоходова комбінація. Але ми від своїх планів не відмовляємося. Поки що я не буду анонсувати ніяких дат ".

Раніше з'являлася інформація, що пам'ятник Щорса націоналісти мають намір знести вже в цю п'ятницю - на Покрова, коли в Києві заплановані марші націоналістів.

Всього за словами Коханівського, особисто він доклав руку до п'яти пам'ятників - Петровського біля стадіону "Динамо", Крупської в парку на Лівому березі. І ще з десяток пам'ятників обрушили його бійці.

Нагадаємо, останню акцію зі знесення пам'ятника націоналісти спробували провести в День незалежності 24 серпня. Тоді їх жертвою повинен був стати Щорс в Маріїнському парку . Однак поліція не пустила оунівців до місця передбачуваної битви.

Кравчук не проти знесення Щорса, а Батьківщину-матір чіпати не можна

Тим часом, у київського Щорса вельми цікава історія. Він був списаний з першого президента України Леоніда Кравчука.

Правда, як запевнив "Країну" перший президент, йому буде не шкода колишнього коменданта Києва.

- Одного разу я гуляв по Хрещатику, і до мене підійшов невисокий горбатий чоловік і заговорив зі мною. Це був скульптор Лисенко. Він сказав, що працює в художньому інституті і йому потрібні натури. І пообіцяв платити 10 рублів за годину. Сверхсумасшедшіе гроші. Тоді можна було за два рубля пообідати. Добре пообідати. Я відвідував квартиру Лисенко на Прорізній. Але мене зовсім не цікавило, як буде виглядати Щорс. Я до цієї роботи ставився технічно. Я приходив до Лисенко, тому що він був дуже хороша людина, глибокий, багато цікавого розповідав, справно платив. Те, що відбувається на практиці з декомунізацією, - я не знаю, я не вивчав. Але закон правильний і потрібний.

Навпаки, Валерій Швецов, один зі скульпторів пам'ятника Батьківщині-матері, який працював спочатку під керівництвом скульпторів Євгена Вучетича, а потім Василя Бородая, впевнений, що зносити пам'ятник ні в якому разі не можна.

- По-перше, це дурість страшна, - обурився Швецов. - За версією ЮНЕСКО, цей пам'ятник занесений в список 300 кращих пам'ятників тисячоліття! Я не знаю, у кого може піднятися рука ... А, по-друге, для того, щоб змонтувати пам'ятник, збирали спеціальний кран, якого вже немає. Знести пам'ятник звичайним екскаватором не вийде. Хіба що підірвати атомною бомбою. Дурість якась ...

Батьківщина-мати, і правда, унікальний пам'ятник. Її висота - 102 метри, вище, ніж Статуя Свободи в США. До речі, спочатку планувалося покрити пам'ятник сусальним золотом, але пізніше від цієї затії відмовилися.

"Голова Леніна безцінна"

Втім, і без сусального золота пам'ятники коштують недешево.

Так, варто було радикалам в грудні 2013 року знести в Києві пам'ятник Леніну на Бессарабці, як тут же на сайті безкоштовних оголошень slando (нині olx) з'явилося повідомлення наступного змісту:

"Продам шматочок останнього київського Леніна, поваленого 8.12.13. Пам'ятник знаходився на бульварі Шевченка в Києві з 5 грудня 1946 року. Монумент був виготовлений з рідкісного матеріалу - карельського кварциту, з нього будували Мавзолей в Москві. Вартість частинок Леніна залежить від частини тіла і ваги. Долоня коштує 1000 гривень, шматочок руки - 750 гривень. Шматки ніг і тулуба продаємо на вагу - 50 гривень за кіло. Голова - безцінна. за неї пропонуйте свою ціну ".

Тим часом, ще в липні віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко відзвітував, що починаючи з грудня 2013 року в Україні демонтували 1 018 Іллічем, і 148 пам'ятників і монументів іншим радянським діячам. І зазначив, що понад тисячу пам'ятників і монументів Леніну ще залишається знести .

80 тисяч за Ілліча

Тим часом, не ясно, куди діваються вже демонтовані пам'ятники.

Так, в Департаменті міського благоустрою Київської міської адміністрації "Країні" розповіли, що їх звозять до музею авіації.

- Таке рішення було прийнято на колегії. Можливо, коли-небудь, з них створять окремий музей. Але на цей рахунок ніякого рішення немає.

Тим більше, що і створювати музей, як з'ясувала "Країна", за великим рахунком, нема з чого.

- Нам привозили тільки два пам'ятники: Чекістів і бюст Примакова. У нас була домовленість, що ми беремо їх на тимчасове зберігання. На інші пам'ятники ми згоди не давали. Нам ніде їх зберігати, - розповів "Країні" заступник директора музею Анатолій Фатова.

Люди скаржаться, що пам'ятники зносять абсолютно безконтрольно.

- Ось у нас як було. Якісь хлопці вешталися п'яні райцентром, влаштували аварію, завалили два пам'ятники Леніну, - розповів "Країні" один з жителів Добропілля Запорізької області.

Мистецтвознавці не виключають, що Іллічем здають на металобрухт.

- Уявіть, пам'ятник Леніна, та ще й у великому місті. Це або мармур, або граніт, або бронза, - каже Анна Ярова. - Цілком він навряд чи комусь потрібен, хоча я знаю людину, яка колись збирав пам'ятки Леніна і виставляв їх у себе на дачі. Але значно вигідніше здати його як лом.

Брухт чорних і кольорових металів варто 3800-4000 гривень за тонну, а мармур йде і того дорожче. Тобто, за пам'ятник вагою 20-30 тонн (стільки, наприклад, важив Ленін) можна виручити від 80 тисяч гривень.

Маркс жив, Маркс живий

Тим часом, в Києві ще залишилися деякі пам'ятники радянської епохи. Так, вціліла Зоя Космодем'янська в сквері на перетині вулиць Гончара та Богдана Хмельницького.

У вересні його спробували осквернити якісь вандали, пам'ятник збили з постаменту, однак зараз він знову прикрашає сквер.

Уцілів і Карл Маркс. Причому, не де-небудь, а на фабриці "Рошен".

Причому, не де-небудь, а на фабриці Рошен

Тим часом, багато передплатники Корчинського встали на захист автора "Капіталу".

Тим часом, багато передплатники Корчинського встали на захист автора Капіталу

Як говорилося вище, найближчий вихід радикалів на вулиці Києва - 14 жовтня, подивимося чи переживуть радянські пам'ятники Покрова?

Країна" з'ясовувала, скільки грошей можна виручити за одного партійного вождя?
Але ось чи витримає 450-тонний пам'ятник натиск націоналістів, які намірилися його знести?
Коли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация