Націоналізація "Привату" не впливає на боргові зобов'язання позичальників - юрист

ПриватБанк націоналізували. Фото: privatbank.ua

Націоналізація "Привату" не впливає на боргові зобов'язання позичальників - юрист https://cdn.segodnya.ua/img/article/7807/91_main_new.1482153681.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/7807/91_tn .1482153681.jpg 2016-12-19T15: 16: 47 + 02: 00 Фінанси Націоналізація є лише формою зміни власника банку, пояснює Волков

Націоналізація ПриватБанку не вплине на виплату боргових зобов'язань позичальників і на статус заставного майна, вважає керуючий партнер адвокатського об'єднання " Волков і партнери "Олексій Волков.

"Націоналізація є лише формою зміни власника. Націоналізація не тягне за собою зміну структури зобов'язань націоналізованого об'єкта, як і зобов'язань перед ним. Тому кредити повинні погашатися повністю", - сказав він.

Волков також зазначив, що "націоналізація не повинна вплинути на заставні зобов'язання і статус заставного майна".

Коментуючи перспективи виплат за єврооблігаціями ПриватБанку, Волков відзначив високу ймовірність, що вони будуть виплачені в повному обсязі.

"Оскільки тепер це зобов'язання державного банку, то в інтересах держави виплатити всі платежі, що випливають з усіх видів боргових зобов'язань, в тому числі і по єврооблігаціях", - сказав він.

Також юрист підкреслив, що додаткові гарантії вкладникам ПриватБанку дасть законопроект №5553, у разі його прийняття.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко запропонував надати державну гарантію по вкладах фізичних осіб в державних банках на суму, що перевищує граничний розмір відшкодування вкладів Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО, 200 тис. Грн).

Відповідний законопроект №5553 з правками в закон "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб "глава держави вніс до Верховної Ради в понеділок.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій Приватбанку у власність держави. Передбачається, що власником 100% акцій Приватбанку стане держава в особі Міністерства фінансів, яке "гарантує безперебійне функціонування цієї установи і збереження коштів його клієнтів".

Перехідний період починається з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід і стабільну роботу ПриватБанку в звичайному для його клієнтів режимі.

У самому "Приваті" відзначають, що націоналізація стала для них сюрпризом, так як була породжена серією інформаційних атак на фінустанову. "Власне, рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято рівно в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти", - зазначив заступник голови правління ПриватБанку Дмитро Дубілет .

Глава Мінфіну Олександр Данилюк і глава НБУ Валерія Гонтарєва запевнили , Що клієнтам переживати за свої гроші не варто, оскільки держава гарантує збереження всіх фізичних та юридичних осіб коштів на поточних і депозитних рахунках. Крім того, обсулжіваніе фізичних осіб триває в штатному режимі, а платежі юридичних осіб зупиняться на добу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация