Національні польоти: чи потрібен перехід на російські системи бронювання авіаквитків

Згідно з розробленим Мінтрансом проекту постанови уряду, з 1 січня 2020 року всі сервери і бази даних, що забезпечують бронювання, а також продаж авіаквитків по Росії, повинні бути розміщені на території нашої країни. Про те, наскільки виправданий цей перехід і як нововведення позначиться на пасажирах, читайте в матеріалі порталу Москва 24. Згідно з розробленим Мінтрансом проекту постанови уряду, з 1 січня 2020 року всі сервери і бази даних, що забезпечують бронювання, а також продаж авіаквитків по Росії, повинні бути розміщені на території нашої країни

Фото: depositphotos / Maximkostenko

На даний момент найбільші російські перевізники вдаються до послугами іноземних провайдерів. В першу чергу мова йде про компанії "Аерофлот", S7 і "Уральські авіалінії". "Перемога" працює з американською компанією Navitair, "Азимут" - c Національною системою бронювання, а UTair і інші - з російської "Сирена-Тревел".

На думку перевізників, виконання нових вимог може спровокувати зупинку діяльності російських авіакомпаній і тривалий перехід в інші системи бронювання, який займе приблизно від двох до чотирьох років.

Віце-президент Асоціації туроператорів Росії (АТОР) по транспорту Дмитро Горін розповів, що це - плановий процес з оглядкою на міжнародний досвід.

"Є світовий досвід використання цих систем, і саме діалог всіх учасників ринку і держави допоможе зробити перехід більш плавним. Зараз в Росії представлені всі міжнародні системи дистрибуції. Тільки після адаптації та опрацювання всіх питань з російським бронюванням можливий повний перенесення на російські системи", - підкреслив він.

При цьому, за його словами, особливо важливий процес інтеграції російських і міжнародних систем бронювання і продажу квитків. "Не дивлячись на економічні чинники, ми говоримо про збільшення мобільності населення та транспортної доступності міст. Тому є можливість всі ці процеси інтегрувати", - пояснив Горін.

Фото: портал Москва 24 / Олександр Авілов

Однак керівник інтернет-порталу AVIA.RU Роман Гусаров не впевнений в тому, що перехід на національні системи бронювання буде гладким. Наприклад, за його словами, після всіх змін можна буде, наприклад, дістатися з Ульяновська в Берлін через Москву, набуваючи один квиток. Така ж ситуація з іноземними туристами, які летять через Москву, наприклад, до Владивостока. Пасажирам доведеться використовувати два різних агрегатора квитків: для перельотів по Росії і для всіх інших.

"Якщо ізолювати внутрішні авіаперевезення, то пасажири не зможуть купувати квитки за кордон, так як основний трафік перельотів - туристичний. Таким чином, ми втратимо гігантську частину пасажирів, які не зможуть купувати подібні квитки, а також іноземних пасажирів. Наприклад, багато китайських туристів літає через Москву, їм це зручно, так як не з кожного китайського міста можна полетіти в Європу ", - пояснив він.

Однак експерт додав, що в разі інтеграції національних і міжнародних систем, для пасажирів нічого особливо не зміниться - система буде автоматично дублювати особисті дані для бронювання квитків за кордон.

Фото: портал Москва 24 / Олександр Авілов

"Сенс перенесення тільки в тому, щоб приховати дані пасажирів від іноземних компаній, щоб вони не мали дані про внутрішні перельоти російських громадян. Але в тому випадку, якщо ця система буде відкрита, тобто буде проходити обмін з глобальними системами - цей сенс втрачається, оскільки дані будуть паралельно зберігатися за кордоном ", - додав Гусаров.

При цьому, на думку співрозмовника порталу Москва 24, авіакомпанії не будуть перекладати свої витрати на пасажирів. "На сьогоднішній день авіакомпанії підвищують ціни на квитки разом з рівнем інфляції або трохи нижче, тому що платоспроможність населення падає. Авіакомпанії не зможуть фізично компенсувати такі величезні втрати за рахунок пасажира. Пасажири просто відмовляться від польотів, вибравши більш бюджетний варіант", - упевнений експерт .


Федотов Анатолій

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация