Національний університет "Києво-Могилянська академія", НаУКМА

" Назад

Національний університет "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) - вищий навчальний заклад державної форми власності IV рівня кваліфікації. Знаходиться в місті Київ (Україна).

Києво-Могилянка вважається правонаступницею Києво-Могилянської академії, яка була сформована в 1632 році митрополитом Петром Могилою, і на даний час знаходиться в своїх найдавніших приміщеннях. НаУКМА частково забезпечує потреби в житло для студентів і аспірантів, в першу чергу тих, хто володіє пільгами.

Ранг академії КМА був Надан вже в 1701 році, і протягом багатьох років вона була великим науковим і просвітницьким центром для слов'янських людей.

Києво-Могилянська академія бере свій початок з 1615-го року. Становлення установи починається з київської братської школи, сформованої в 1615-му році, яка стала основою для майбутнього освітнього закладу. Відома українська меценатка і творча працівниця з Луцька Галшка Гулевичівна отдар свій будинок в Києві братській школі. В установа були запрошені багато викладачів і вчителів з Львівських і Луцьких шкіл, школи широко допомогли представники Запорізької січі, особливо, гетьман Сагайдачний.

Галшка Гулевичівна дала перший поштовх для становлення Києво-Могилянської академії.

Галшка Гулевичівна дала перший поштовх для становлення Києво-Могилянської академії

Важливим етапом для формування школи було формування у вересні одна тисяча шістсот тридцять дві-го року Київської братської школи з Лаврської школою, в той момент сформувалася Києво-Братська колегія, керувати якою став митрополит Петро Могила. Саме Петро Могила доклав усіх зусиль, для становлення Києво-Братської колегії, він сконцентрував систему навчання на європейський лад і приділив велику увагу засвоєнню мов, що принесло студентам великі можливості для ознайомлення з закордонними досягненнями культури і науки. Колегія стала називатися Києво-Могилянської на честь свого першого управителя і мецената. Головною рисою колегії була доступність навчання для всіх станів населення.

У 1658-му році колегії присвоєно статус вищої школи відповідно до Гадяцьким трактатом, який був сформульований гетьманом Іваном Виговським. Такий же статус був закріплений і царською грамотою 1 701-го року. До цього періоду Києво-Могилянська академія носила славу відомого установи за межами Києва. Тут освіти отримували студенти з різних держав і місць Європи - російські, болгари, греки, чорногорці, боснійці, молдавани та волохи, італійці та багато інших. Крім цього, все духовне суспільство України також хотіло отримати освіту тут.

Крах установи почався з 1817-го року, коли для початку, на час двох років академія була закрита, а після, з 1819-го року, була реорганізована в Київську духовну академію. Незважаючи на те, що освітня установа стало мати виключно християнський характер, ще не одне десятиліття воно випускало багато знатних діячів з України, Росії, Молдови та інших держав.

З початком влади до Києва більшовиків, установа було ліквідовано. В період СРСР в будівлях Києво-Могилянської академії розташовувалося Вище політичне училище військово-морського флоту.

Свою діяльність, як і визнання, академія відновила в 1991-му році, 19-го вересня. Тільки тоді був сформований сьогоднішній Університет «Києво-Могилянська академія». Керівником і головним творчим діячем, який підтримав і сприяв становленню академії, став український літературознавець В. С. Брюховецький, він же і став першим керівником НаУКМА. Свої двері для перших студентів академія відчинила в 1992-му році. У 1994-му році заклад отримав 4 рівень кваліфікації. Академія взяла активну участь в революції 2004-го року, ставши, практично, першою організацією, яка творчо виступила проти брехні підрахунку голосів на користь Віктора Януковича.

Академія взяла активну участь в революції 2004-го року, ставши, практично, першою організацією, яка творчо виступила проти брехні підрахунку голосів на користь Віктора Януковича

Києво-Могилянська академія (КМА) на сьогоднішній період має четверту ступінь державної кваліфікації. Загальний стан речей наукових досліджень, якими сьогодні володіє Києво-Могилянська академія - це загальна система робіт, які спрямовані на високоефективне засвоєння актуальних проблем гуманітарного, природничо-наукового і громадського спрямування. У Києво-Могилянській академії існують і творчо удосконалюються різні наукові школи під професійним керівництвом популярних в Україні та за межами науковців.

У 2010 році за рейтингом кращих установ України за оцінкою кращих труднаёмніков Києво-Могилянська академія обняла друге місце в державі.

Києво-Могилянська академія володіє прекрасною навчальної та матеріальною базою, модерні комп'ютерні кабінети, обладнані аудиторії, комфортні читальні зали. Студенти Києво-Могилянської академії можуть займатися різними видами спорту, відвідувати творчі гуртки, брати участь в різних профільних конференціях і олімпіадах. Києво-Могилянська академія падає можливість всім іногороднім абітурієнтам зайняти місця в комфортабельних гуртожитках.

Києво-Могилянська академія, або офіційно - Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) є одним з найдавніших і найвідоміших вищих освітніх установ в Києві та в усій Україні. Будівля академії знаходиться в історичному мікрорайоні Подолу. НаУКМА кваліфікована за четвертим рівнем акредитації.

Всього функціонує 3 гуртожитки: два в Києві: вул. Цвєтаєвої 14 б і на Харківському шосе 17, а також один в передмісті Києва (смт. Ворзель).

Ворзель)

Загалом в НаУКМА видаються наступні періодичні наукові видання: Електронний науковий журнал "Києво-Могилянський науковий вісник (Kyiv-Mohyla Journal)" - видається на двох мовах. У ньому видаються підсумки наукових досліджень в НаУКМА гуманітарних, суспільних і природних наук. Рукописи попередньо повинні бути рецензувати по максимально широкої участі незалежних українських та іноземних фахівців.

Наукове серійне видання "Наукові записки НаУКМА" - виходить з 1996 року в 13 тематичних серіях.

Журнал "Магістеріум" - виходить з 1998 року. У ньому друкуються роботи магістрів і викладачів НаУКМА.

Національний університет "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) - вищий навчальний заклад України, покликане реалізувати в сучасній Україні історичну місію Києво-Могилянської академії - виховувати в атмосфері вільного творчого освіти (Liberal Arts Education) високоосвічену, індивідуально неповторну особистість, здатну генерувати оригінальні та плідні ідеї, незалежно мислити і функціонувати відповідно до традицій добра і справедливості.

НаУКМА проводить формування студентів за освітньо-кваліфікаційним рангах: бакалавр (16 програм), спеціаліст, магістр (18 програм). В університеті функціонує 6 факультетів (факультет гуманітарних наук, факультет економічних наук, факультет інформатики, факультет правничих наук, факультет природничих наук, факультет соціальних наук і соціальних технологій) і 29 кафедр, серед них 19 - випускають.

На всіх програмах НаУКМА навчається понад 3 тис. Студентів, з них 78% - за державним замовленням.

Принципова основа системи вищої освіти, що впроваджується в університеті, - поєднання навчання з науковою роботою на всіх етапах підготовки фахівців. Наукова робота в НаУКМА ведеться на 29 кафедрах, 6 факультетах і 24 наукових структурах. Загальна концепція наукових досліджень в НаУКМА "Україна: людина, суспільство, природа".

Сучасний фонд Наукової бібліотеки НаУКМА становить понад 400 тис. Примірників, близько 40% становить література на іноземних мовах.

НаУКМА співпрацює з 81 закордонними та 90 українськими вищими навчальними закладами та науковими інститутами.

В НаУКМА представлені наступні факультети:

• гуманітарних наук;

• інформатики та обчислювальної техніки;

• економіки;

• права;

• природничих наук;

• соціальних наук і технологій.

Колектив викладачів становить 579 осіб, більшість з яких - професура, кандидати та доктори наук, доценти. Крім викладання, більшість з них також відомі як дослідники, автори наукових робіт. Така практика ведеться з моменту відновлення університету. Результати діяльності вчених доступні в електронному архіві університету, а також у видавництвах, яких при НаУКМА працює три. Також в університеті є велика бібліотека, в яку, в свою чергу, входять ще 10 під-бібліотек. Популярність бібліотеки НаУКМА обумовлена тим, що загальна кількість томів літератури доходить до мільйона примірників.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» розташований за адресою м.Київ, вул. Сковороди, 2.

Бажаючі вступити до університету можуть пройти навчання на платних підготовчих курсах, а також в центрі університетської підготовки за денною, вечірньою формою навчання, а також школу вихідного дня. У структурі університету, який володіє IV рівень кваліфікації, кілька навчальних будівель, спортивні споруди для заняття фізичною культурою і спортом, зручні гуртожитки, в яких не місцевим студентам Надал місця для проживання. Абітурієнти можуть навчатися в установі на денній формі навчання з оплатою послуг з бюджету і на контрактній основі. Студенти мають можливість на платній (контрактної) основі пройти освіту на військовій кафедрі і отримати звання лейтенанта запасу.

Студенти мають можливість на платній (контрактної) основі пройти освіту на військовій кафедрі і отримати звання лейтенанта запасу

Вищу освіту можна отримати на наступних основних факультетах: факультет гуманітарних наук, економічних наук, інформатики, правових наук, природничих наук, соціальних наук і соціальних технологій.

Університет захоплюється своїми студентами або тими, хто здобував освіту у ВУЗі в різні історичні етапи, серед них Іван Мазепа, Максим Березовський, Симеон Полоцький, Петро Дорошенко, Пилип Орлик, Данило Апостол, Павло Тетеря. Деякий час навчався і Михайло Ломоносов.

Випускники університету після закінчення навчання отримують дипломи державного зразка.

Крім того, в університеті діють 29 наукових інституцій, серед яких: Центр сходознавства, Центр польських та європейських студій, Інститут громадянської освіти, Лабораторія генетики та клітинної біології, Лабораторія екотехнологій і інші центри. Могилянка також практикує програми обміну студентами.

Напрями навчання:

• Біологія і екологія;

• Інформатика та комп'ютерні технології;

• Історія;

• Культура та мистецтво, дизайн;

• Математика;

• Політологія і міжнародні відносини;

• Соціологія;

• Фізика;

• Філологія та іноземні мови;

• Філософія і релігія;

• Хімія;

• Економіка, менеджмент, маркетинг;

• Юриспруденція і правознавство.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» є одним з навчальних закладів, перевірених і вдосконалених згодом, адже протягом багатьох сотень років він займає лідируючі позиції у всіх українських.



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация