«Національний корпус»: космічна опера замість програми

«Національний корпус» на марші. Фото: jovan / hromadske

Адольфу Гітлеру і Беніто Муссоліні було легко. Їм не потрібно було особливо напружуватися, щоб писати програму. Їм допомагав дух часу. Сучасним українським ультраправим складніше. Концепція непорушності національного суверенітету викликає всюди (окрім Росії) сміх, а націоналізм виглядає як самодурство самогубці. Праві в ідеологічному глухому куті.

Ми вже писали, що праві займаються активізмом заради активізму , І за цією бурхливою діяльністю немає жодної виразної ідеї або стратегічного плану. До речі, іноді вони роблять і щось корисне. Наприклад, зносять паркан в Рівному на Кавказькій або допомагають якомусь притулку домашніх тварин.

Активісти «Національного корпусу» допомагають притулку для тварин. Фото: azov press

Якщо ви робите багато рухів, то якась частина з них може виявитися потрібною і корисною. Власне, вони роблять «добрі справи», коли перестають бути правими. Боротьба проти бізнесмена-забудовника або годування бездомних собак не має відношення до їхньої партійної ідеології.

Чи не є таємницею, що програмні установки ВО «Свобода» придатні тільки для того, щоб побудувати «покращений» клон російського кримінального капіталізму. Тобто, красти будуть не так багато як зараз, а набагато більше. Але робити це будуть не «чужинці», а професійні українські патріоти. Повторювати не будемо. Читайте потрібний текст за посиланням.

«Правий сектор» ніколи не мав цільного бачення майбутнього. Всю весну 2014 року новонароджена партія болісно творила програмні ідеологічні тексти, і у них нічого не вийшло.

Програма «Правого сектора», власне, є вправою в консервативній культурології. Не більше. У програму також увійшов анекдотичний пункт про боротьбу з «гендерною політикою». Це вказує на те, що або автори документа погано розуміють сенс слів а «гендер», або ставлять під сумнів існування жінок і наявності у них окремого від чоловіків правового статусу, потреб і невід'ємних прав. Прихильники міфічної «Новоросії», до речі, теж проти страшного західного «гендеру».

Також «Правий сектор» заявляє про свою опозицію до політики євроінтеграції. Аргументи проти ЄС можна не читати. Вони нам добре знайомі по ватніческой російській пропаганді. Правосекі говорять рівно те ж саме, але на українській мові. Програма «ПС» настільки легковажно і нудна, що розбирати її докладно не має сенсу. Крім пункту про податки там немає ніякої конкретики з економічних питань.

Найцікавіша програма у «Національного корпусу». Вона зовні схожа на повноцінний партійний документ, але уважний читач отримає масу задоволення прямо з перших пунктів.

Космічна опера

Кадр з х / ф «Зоряний Десант»

«Нацкорпус» за контрактну армію в параграфі 1.2.2. У наступному ж 1.2.3. з'являється згадка про Армії Оборони України, яка буде будуватися за територіальним принципом. Зауважимо, що частини територіальної оборони формуються в Україні якраз за контрактним принципом. Але в 1.2.4 ми раптом бачимо слово «заклик», який неодмінно збережеться і буде (якщо в тексті програми НК немає помилки) тотальним. Будуть гребти всіх без розбору, а тих, хто не служив, позбавлять виборчих прав.

«Держава надає право відмовітіся від загально військового покличу Шляхом відмові від права участия у загальнонаціональніх ВИБОРИ та сплата до державного бюджету візначеної суми коштів».

Власне, ця ідея не нова. У своїй космічній опері (так називається цей жанр) «Зоряний десант» її висловив в далекому 1959 році Роберт Хайнлайн. Цей відставний американський військовий моряк, був прихильником надання права голосу тільки тим, хто відслужив в армії.

Кадр з х / ф «Зоряний Десант»

Незадовго до створення «Нацкорпуса» на родинному йому ресурсі азів-прес публікують захоплену рецензію на «Зоряний десант». У статті з Хайнлайна ліплять майже нацистську ікону і протиставляють брудним хіпі та іншим страшним лібералам. Що, звичайно, радує знавців американської наукової фантастики.

Хайнлайн був все життя противником расизму. Це відображено як в його ранніх «підліткових» творах, останнім з яких і є «Зоряний десант» (1959), так і в пізніх романах. В «Подвійний зірці» (1954) він відстоює принципи мультукультуралізма і расової терпимості, як вигідною для виживання людства тактики. Головний герой-двійник опозиційного політика долає майже алергічну неприязнь до чужих, щоб допомогти будівництву змішаного товариства для людей і інопланетян.

Темі сексуального звільнення і критиці християнських цінностей присвячений «Чужинець у чужій країні» (1961). Цей роман став культовою книгою для «брудних хіпі». У романі «Місяць - сувора господиня» (1966) Хайнлайн відверто пропагує анархо-індивідуалізм. Хайнлайн, звичайно, «ікона». Але не фашистська, а Лібертаріанська.

Кадр з х / ф «Зоряний Десант»

Тепер повернемося до «запозичення ідей». Автор «Зоряного десанту» все життя був противником примусового призову громадян в армію. Він вважав, що служба повинна бути свідомим рішенням, а армія повинна захищати вільну і щасливу життя людей. Це все прямим текстом написано в «Зоряному десанті». Для ультраліберала Хайнлайна священно право вільного вибору. Тобто, вибір - служити чи не служити - повинен робитися добровільно. У цьому вся суть його політичної системи.

«Нацкорпус» виганяє з ідеї Хайнлайна момент свободи і усвідомленого вибору. Громадян будуть примушувати до служби. Така система буде позбавлена ​​твердої етичної основи, на якій будувався світ роману «Зоряний десант».

взаємовиключні пункти

Мрії. А раптом вийде? Фото: The New Nationalism

У пункті 1.2.8. програми «Нацкорпуса» міститься заклик до військової автаркії. Вся зброя має виробляється в Україні. Власне, це випливає з зовнішньополітичної концепції партії, яка називається «україноцентризмом».

«2.1.1. Пріоритет національніх інтересів (україноцентрізм) має буті визначальності курсом для Української держави, что має буті відображено в Конституції України ».

Десятком пунктів нижче міститься прямо суперечить «україноцентризму» твердження:

«2.3.2. Зародки новой Європейської єдності має стати побудова Співдружності стран, розташованіх на геополітічному пространстве, что сполучає Балтійське и Чорне моря. Саме з цімі країнамі Українська держава розбудовує тісні та всебічні (військові, Політичні, економічні, енергетичні ТОЩО) отношения ».

Автаркія і україноцентризм прямо суперечать інтеграції з сусідами на Заході, Півночі і Півдні. Тому що тоді доведеться будувати з ними спільний ринок і кооперацію в сфері військово-промислового комплексу.

Європейські фашисти на з'їзді в Києві, 2016 рік. Фото: reconquista-europe

Це дві взаємовиключні стратегії. Потрібно вибирати або «україноцентризм», або «балто-чорноморський союз». Всі разом не вийде. Це як молоко з солоними огірками.

У України зберігаються розбіжності не тільки з Росією. Торгівля і спільні проекти зможуть зміцнити союз з Польщею, Угорщиною і Румунією, які раніше воювали з Підкарпатської України, ЗУНР, УНР, Гуцульської Народної Республікою, українськими партизанами або СРСР за право контролювати ті чи інші території України.

Хороші відносини з сусідами повинні встановлюватися шляхом діалогу і примирення. І це не загальні фрази. Українці і поляки пролили стільки крові один одного, що обом країнам доведеться йти на серйозні компроміси. Україні потрібно забути про Романа Шухевича, тому що він для поляків такий же військовий злочинець, як і Адольф Гітлер.

Акції польських і українських націоналістів зовні мало відрізняються. Фото: Los Angeles Times

Нам потрібно перестати розчісувати свої національні болячки і вимагати рівно «національного забуття» від сусідів. Будь-яке загострення відносин з Польщею невигідно Україні. Будь-яке загострення відносин з Україною невигідно Польщі. Це рідкісна ситуація, коли наші країни підтримують союзницькі відносини. Військові сили України і Польщі - ядро ​​гіпотетичного Балто-Чорноморського оборонного альянсу.

Україноцентризм - нарощування військової потужності, обмеження торгівлі і спільного виробництва з сусідами, войовничий націоналізм. Це хороша передвиборча тема для правих популістів, але погана стратегія зовнішньої політики. Україноцентризм - самоізоляція, веде до поразки у війні з російським імперіалізмом.

Україна ніколи не буде самодостатнім лідером в Балто-Чорноморського альянсу. Якщо Україна має приблизно рівний з Польщею розмір населення і армії, то за економічними показниками ми безнадійно відстаємо від північно-західного сусіда. І до того часу, коли ми наздоженемо сьогоднішню Польщу, вона стане ще багатшим. Польща буде регіональним лідером в союзі з більш слабкою Україною.

Дивно, що статусні «праві інтелектуали» з ради партії не помітили подібного протиріччя. Маслак і Алфьоров були зобов'язані протестувати проти такої розпливчатою формулювання. Хоча, можливо, вони самі усвідомлюють, що потрібно звільнятися від самогубних для України націоналізму і національного суверенітету. А може вони припускають, що програма партії вимагає не більшого реалізму, ніж фантастичний роман?

забавна економіка

Нацкорпус виступає ніби як за «націоналізацію» промислових підприємств, але з застереженнями.

«5.3.1. Активи держави в стратегічніх галузь національного господарства (транспорту, енергетики, машинобудування, Приладобудування, мікроелектронікі, космічної Галузі), Які функціонувалі на момент Отримання незалежності в 1991 р., Будут націоналізовані та повернені до державної власності за ».

Це дуже дивна націоналізація. Передбачається, що міноритарними (до 49%) акціонерами держпідприємств зможуть бути і приватники. Цими акціями можна буде торгувати на національному фондовому ринку. Фінансову систему посилять створенням ... ще кількох держбанків. Земля продаватиметься поки не буде, та й потім теж. Держава створить холдинг з викупу ділянок у власників. Холдинг буде віддавати ці землі в оренду.

Почнемо з фондового ринку. Приватний інвестор прийде на цей фондовий ринок, якщо буде забезпечена висока прибутковість цінних паперів держпідприємств. Скупка контрольного пакета не передбачена. Значить, фондовий ринок при владі «Нацкорпуса» буде залучати меншу кількість гравців. Мабуть, єдиний механізм, який зможе забезпечити залучення інвестицій в такому розкладі - нещадна експлуатація найманих працівників.

Тобто, громадяни України будуть працювати на зарубіжних капіталістів і рідне корумповану державу. Не можна забувати, що у нас і приватні, і державні монополії служать збагаченню дуже вузького кола осіб. Кумівський капіталізм передбачає необгрунтовані преференції обраним великим приватним фірмам і корупційну ренту адміністраторів державного підприємства.

З промисловою політикою «Нацкорпуса» все ясно. Великих інвестицій у виробництво не буде, а зарплати індустріальних робочих залишаться злидарськими.

Фінасовий капітал і «Нацкорпус»

«Національний корпус» проти очільниці НБУ Валерії Гонтаревої. Фото: «Національний корпус»

У всьому світі фашисти люблять критикувати фінансовий лихварський капітал. Фішка у них така. І тільки в Україні наці не люблять говорити на цю тему. Проблема ж не в Гонтаревої, а в самій системі, коли успішні банки роздягають людей до нитки за допомогою підвищених відсотків, шахрайства, купленого арбітражу і бандитів-колекторів. У нас боротьба проти «хороших банків» актуальніше боротьби проти Гонтаревої.

У правих (світових) ще є підозра, що за банкірами стоять злі іудейські змовники. Почитайте хоч «25 пунктів» Адольфа Гітлера. Він там навіть арійських лихварів в 18 параграфі закликає «помножити на нуль».

«Національний корпус» проти Ощадбанку Росії в Україні. Фото: UNIAN

Але у нас все не так. У всякому разі, публічно такого ніхто не говорить. Коломойський, як потенційний спонсор правого движу, виглядає для українських наці настільки по-арійськи, що про нього навіть не згадують. Будемо розглядати це як робочу версію.

Зауважимо, що програма партії була прийнята до націоналізації «ПриватБанку». Так, одним дією Гройсман і Порошенко показали, що буржуазна влада в питанні боротьби з «знахабнілими лихварями» буває радикальніше «Нацкорпуса». Що виглядає дещо «дивно».

На сторожі інтересів аграрних баронів

Петро Симоненко, лідер КПУ і головний до недавніх пір противник продажу землі. Фото: UNIAN

Державний холдинг буде віддавати землю в оренду. Тобто буде робити рівно те ж, що і невеликий сільський власник, але в масштабах країни. Це чудова новина для латифундистів. Раніше вони укладали договори з кожним власником окремо, а з державою зробити це буде навіть простіше.

Власне, єдине, чого бояться місцеві і стоять за їх спиною, наприклад, німецькі тіньові власники аграрних фірм в країні - вільний продаж землі. Латифундисти платять селянам копійчану орендну плату з недооціненою землі і не зобов'язані піклуватися про її продуктивності. Якби земля була у власності аграрних фірм, то вони були б зацікавлені в дбайливому ставленні. Зараз у них немає ніяких мотивів турбуватися про стан грунту. Чверть століття продуктивність земель варварськи підривається інститутом довгострокової оренди.

Петро Симоненко: «Іноземні компанії виснажують українську землю». Правда, схоже? Фото: «Телеграф»

При капіталізмі «виключення з ринку» завжди виробляються в інтересах монополістів і сильних лобістських груп. У 90-х латифундисти використовували як інструмент свого представництва Селянську партію, СПУ, КПУ. Всі ці «ліві» партії були проти вільного продажу землі. Тепер за прихильність латифундистів борються ультраправі маргінали і праві популісти.

Молодіжно-пенсіонерського ходи активу комуністів. Нічого не нагадує? Фото: КПУ

Це не означає, що «Національний корпус» став лівою партією. Просто КПУ і компанія ніколи не були виразниками інтересів робітників і селян і обслуговували в парламенті інтереси специфічних груп капіталістів. Вони були правими популістами зі специфічною «совкової» концепцією національного будівництва.

Тож не дивно, що і КПУ, і «Нацкорпус» хочуть відновити смертну кару. Хороший хльосткий гасло на виборах. Повернення смертної кари позбавить Україну перспектив євроінтеграції і шкідливого впливу загниваючого Заходу.

Коли «Нацкорпус» запозичує у КПУ, він не грішить проти націонал-соціалізму, а показує, що КПУ - просто конкурент в боротьбі за душі пенсіонерів, а не антагоніст правих.

А раптом вийде?
А може вони припускають, що програма партії вимагає не більшого реалізму, ніж фантастичний роман?
Правда, схоже?
Нічого не нагадує?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация