Нацистська архітектура Третього рейху

  1. Гітлер і манія величі

Нацистська архітектура була інструментом нацистської партії для створення культурного і духовного відродження Німеччини в рамках Третього рейху. Адольф Гітлер був шанувальником імперського Риму і вважав, що стародавні німці були нащадками римлян ранньої Арійської імперії. Він наслідував їх архітектурі в оригінальному стилі - був шанувальником неокласицизму і ар-деко.

Він наслідував їх архітектурі в оригінальному стилі - був шанувальником неокласицизму і ар-деко

Зводилися споруди «важкого» деко в якості культових майданчиків для нацистської партії. Ще він наказав побудувати Вівтар Перемоги, запозичений у греків, які були, відповідно до нацистською ідеологією, запліднених насінням з арійських народів. У той же час, через його захоплення класичної культурою стародавнього Середземномор'я, він не міг виділити і політизувати німецьку старовину, як це зробив Беніто Муссоліні по відношенню до римської античності.

Тому він був змушений імпортувати в Німеччину політичні символи, щоб виправдати своє міфічне присутність на території помилкової расової родоводу: що стародавні греки були серед предків німців ..., пов'язаного з тим же арійським народом.

, пов'язаного з тим же арійським народом

Мармурова Галерея канцелярії нового Рейху

Бажання Гітлера бути засновником тисячолітнього Третього рейху були в гармонії з вічним Колізеєм - вони пов'язані вічністю. Він уявляв, що всі майбутні Олімпійські ігри проходитимуть тільки в Німеччині, на Deutsches Stadion.

Він також очікував, що після перемоги у війні, інші країни не матимуть іншого вибору, крім як відправляти своїх спортсменів до Німеччини. Таким чином, тяга Гітлера встановити свій контроль над світом, висловилася в архітектурі задовго до того, як він висловив свою мету словами.

Гітлер, здавалося, отримував задоволення від споглядання всесвітньо відомих пам'яток. При його влади все німецькі еквіваленти перевершили їх своїми розмірами. Більшість режимів, особливо нові, хочуть залишити свій фізичний і емоційний слід на місцях, якими вони керують. Найбільш відчутний спосіб це зробити - побудувати будівлі і пам'ятники.

Архітектура вважається єдиною формою мистецтва, яка фізично здатна об'єднатися зі світом, і впливати на людей, що населяють його. Будинки, як автономні речі, вирішують за жителів, як їм іти в ногу з часом. У цьому сенсі, люди «змушені» рухатися певним чином і дивитися на конкретні речі. При цьому архітектура впливає не тільки на ландшафт, а й на настрій народних мас.

Нацисти вважали, їх архітектура зіграла ключову роль в створенні нового порядку. Архітектура має особливе значення для політиків, які прагнуть впливати на всі аспекти людського життя.

Архітектура - це платформа культури. Культура нації та епохи дуже безпосередньо відображає звичаї, практику та ідеологію суспільства в архітектурі. Більш того, не тільки великі міста, а й маленькі села повинні були висловити досягнення і характер німецького народу. Здавалося, що практикується архітектура того часу мала провести зміни у пануванні Німеччини.

Новий стиль призначався для решти світу і непревращенних німців, щоб оголосити їм - епоха тисячолітнього рейху почалася. Починаючи з юності, Гітлер виявляв особливий інтерес до архітектури. По суті, в області архітектури, як у живописі та скульптурі, Гітлер залишився бранцем світу своєї юності. Світ 1880 - 1910 р відбився як штамп в його художній смак, і в його політичних-ідеологічних концепціях.

Нацистська архітектура Німеччини у встановленні нового порядку мала Театральне, Символічне і Дидактичне значення. Театральне: під партійні заходи, першотравневі свята, паради і мітинги створювалися величезні простори - зали, площі, стадіони.

Виключно для німецького народу, де десятки тисяч громадян могли вступати в урочистий містичний союзі зі Всевишнім Лідером німецької нації.
Символічне: символізм, графіка і спонукальні написи були помітною формою нацистської архітектури. Орел зі сплетеної свастикою, героїчні фризи і вільно стоїть скульптура були звичайним явищем.

Часто девізи або цитати з Mein Kampf або виступів Гітлера розміщувалися над дверними отворами або висікалися на стінах. Генріх Гіммлер, в своєму есе «німецькі замки на Сході», писав: «Коли люди мовчать, камені говорять. За допомогою каменя, Великі епохи говорять до цього, щоб співгромадяни були здатні підняти себе через красу будівель своєї громади ».

Дидактичне: більшість будівель були просто спробою реконструювати минуле. Гітлер бачив архітектуру як спосіб конкретних повідомлень - «Слова в камені». Нацисти вибрали стиль минулого для більшості будівель їх архітектури. Це було прагнення використовувати аспекти минулого, щоб зв'язати минуле в цілому з арійським минулим. Неокласична архітектура та архітектура епохи Відродження були прямими поданнями про арійської культури. Völkish архітектура як би була та ж арійська, але німецької природи. Це повинно було підкреслити важливість арійської культури і виправдати дії нацистів в сьогоденні. Архітектура, як книга - повинна бути вчителем, як ніякий інший вид мистецтва.

Гітлер і манія величі

Нацисти і римляни використовували архітектуру колосальних розмірів, щоб викликати благоговіння і залякати. Обидві культури зводили пам'ятники, щоб ознаменувати свої перемоги: тріумфальні арки (найбільші в світі будуть побудовані на берлінській осі північ-південь), колони, трофеї, а також культові видовища - все пов'язано з підкоренням інших народів.

Пізніше Альберт Шпеєр писав: «Римляни будували арки тріумфу, святкуючи великі перемоги Римської імперії, в той час як Гітлер побудував їх, радіючи перемогам, яких він ще не виграв». Чи можна сьогодні розглядати його будівлі, як психологічно неефективні? Архітектура як релігія - безумовно, вона може консолідувати однодумців і впливати на адептів.

Під час туру Гітлера Парижа в червні 1940 року він відвідав Будинок Інвалідів, де він мовчки стояв, дивлячись на гробницю Наполеона. Це був класичний Пантеон в Римі, який Гітлер відвідав в 1938. В кінці 1940 Гітлер радився з Гіслер про створення Пантеону і Мавзолею в Мюнхені, який він хотів побудувати. Майже містичне задоволення йому доставляла думка, що саркофаг буде піддаватися впливу світла і темряви, дощу і снігу і, таким чином, він буде безпосередньо пов'язаний із всесвітом.

невивчені уроки

Реальний розвідник ГРУ і фантастичний персонаж Штірліц

Про культуру, війні і переосмисленні історії

Гітлер в Бресті

Чому Гітлер змінив своє прізвище?

https://www.molodostivivat.ru/

https://www.molodostivivat.ru/topics/vsyo-znat-govorit-i-umnichat

Чи можна сьогодні розглядати його будівлі, як психологічно неефективні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация