Над Балтійським морем пропав литовський літак Ан-2

Над Балтійським морем пропав литовський літак "Ан-2" / google.com

літак "Клайпедський авіаліній" "Ан-2", що летів зі Швеції (Гетеборга) в Литву, пропав над Балтійським морем.

Заступник директора Адміністрації цивільної авіації (АГА) Альвідас Шумскас сказав DELFI , Що літак сільськогосподарської авіаційної компанії (займається розкиданням добрив на полях) летів з Гетеборга. У нього на борту було двоє пілотів, пасажирів не було.

Пілоти, за словами Шумскаса, були одними з найбільш досвідчених в країні, серед пілотів пілотує літаки такого класу. Останній раз пілоти вийшли на зв'язок учора в 16.16. Після цього літак пропав.

Зниклий літак шукали в море і вночі, проте нічого не знайдено. На зорі до військового пошуковому кораблю приєдналися вертольоти, пошуки були продовжені.

Читайте також У повітряному просторі у Великобританії знову помітили російські Ту-95 - ЗМІ

Директор "Клайпедський авіаліній" Вікторас Шішняускас підтвердив, що зниклий в море "Ан-2" належить його компанії. У ньому було двоє пілотів, які, за його словами, були найбільш досвідченими литовськими пілотами, які керують літаками такого класу. Це були Адольфас Мачюліс і Альвідас Сельмістрайтіс. Обидва вони - пілоти з більш ніж 40-річним стажем.

"Не знаю, впав літак або здійснив посадку. Я вірю, що пілоти живі. Я думаю, що вони на літаку сіли на море. Я розумію, що літаки тонуть, але сподіваюся, що пілоти з нього вибралися. У них є плоти, вони професіонали. Рятувальники працюють, повинні їх знайти, адже сім'ї чекають своїх чоловіків. Навіть не хочу й думати про найгіршого сценарію ", - сказав Шішняускас.

"Знаю, що вони були в повітряному просторі Литви, що вийшли на зв'язок з Паланзький аеропортом, а потім сигнал пропав. Може літак хтось збив, може щось ще. Але технічно він був в порядку. Найголовніше, щоб чоловіки були живі ", - сказав директор.

В ніч з суботи на неділю, близько першої години ночі, Міністерство оборони повідомило, що 16 травня, близько 18 год. Чергові Центру координування порятунку на морі отримали повідомлення Центру координування порятунку аеронавтики про те, що втрачено зв'язок з "Ан-2", який летів над балтійським морем.

Читайте також Винищувачі НАТО знову перехопили над Балтикою російський військовий літак

У район пошуків з Немірсети вилетів черговий вертоліт "Мі-*", ще один вертоліт вилетів з Каунаса. У пошуках взяли участь два військових рятувальних корабля Šakiai і Jotvingis (N42). У пошуках беруть участь і шведські вертольоти. Координуванням операції займається Центр координування порятунку на морі ВМС.

Також за допомогою в пошуках літака звернулися до Латвії.

"Поки ми чекаємо відповіді, чи допоможуть латиші. Вони також мають у своєму розпорядженні пошуковими судами і літаками. До латишам звернулися, тому що, за нашими оцінками, через напрямку вітру, швидкості, об'єкт пошуку повинен наближатися до зони, за яку в рятувальних операціях відповідає Латвія ", - пояснив Бренцюс.

Представник Литовських ВМС капітан-лейтенант Бренцюс сказав, що чим довше йде пошук, тим менше надії знайти людей живими.

"Про те, як довго люди можуть вижити в морі, ми вирішуємо за тим, якими інструментами вони були оснащені. Ми знаємо, що у них були рятувальні жилети, гідрокостюми, гумовий човен. Але ми не знаємо, чи було у них час, щоб ними скористатися. Таким чином, ми не знаємо, вони в човні і дрейфую, або в воді. ми не знаємо, що це за гідрокостюми, захищають вони від холоду. Я можу тільки сказати, що це як і раніше операція з пошуку живих людей ", - сказав Бренцюс.

Тому, сказав він, пошуково-рятувальна операція триватиме, поки не знайдуть людей, або до тих пір, поки існують теоретичні шанси знайти їх живими. Однак рахунок йде на години, а не дні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация