Найбільш руйнівні катастрофи 2011 року

У році, що минає тисячі людей загинули і отримали каліцтва в результаті катастроф, фото primamedia.ru

У році, що минає тисячі людей в різних містах та країнах загинули і отримали каліцтва в результаті землетрусів, повеней, техногенних катастроф і терактів. Природні і техногенні катаклізми в 2011 році обійшлися світовій економіці в рекордні $ 350 млрд., Підрахувало швейцарське агентство Swiss Re. $ 103 млрд. З цієї суми пішло на страхові виплати (на $ 55 млрд. Більше, ніж роком раніше). Втім, ніякі страхові виплати не в силі компенсувати втрату людських життів, пише ЛIГАБiзнесIнформ .

Пропонуємо згадати найбільші катастрофи і події, які відбулися з волі стихії і зі злого наміру або недбалості людей.

Землетрус і повінь року

11 березня на північному сході Японії стався потужний землетрус, що викликав руйнівне цунамі. Японське телебачення показало, як хвиля заввишки до 10 метрів обрушилася на берег в префектурі Фукусіма, з легкістю несучи автомобілі, судна і будівлі, немов вони іграшкові. Число жертв, за останніми даними, досягло майже 16 тисяч чоловік. Число зниклих безвісти перевищила 3,5 тисячі.

Повністю або частково виявилося зруйновано понад 100 тисяч будинків і споруд. Без даху над головою залишилися близько півмільйона людей. країну охопили пожежі , А також проблеми з транспортом і життєзабезпеченням міст. Землетрус був визнано найсильнішим в історії Японії і одним з найсильніших за всю історію сейсмічних спостережень в світі. Збиток оцінюється в 16-25 трлн. ієн ($ 198-309 млрд.).

японський Чорнобиль

Не менші шок і трепет, ніж дані про кількість жертв землетрусу і цунамі, у світової спільноти викликали повідомлення про аварію на АЕС. 12 березня вибух водню, що утворився в результаті падіння рівня води в реакторі і перегріву активної зони, зруйнував зовнішню оболонку першого енергоблоку станції "Фукусіма-1". 14 березня вибух водню стався на третьому блоці "Фукусіми". Ступінь серйозності аварії була піднята до сьомого рівня, що можна порівняти з катастрофою на Чорнобильській АЕС. Через значне перевищення рівня радіації в околицях станції уряд Японії був змушений евакуювати населення з 30-кілометрової зони навколо "Фукусіми-1". Під евакуацію потрапили понад 200 тисяч осіб. Багато з них в найближчі роки не зможуть повернутися в свої будинки. За прогнозами японської влади, на повне виведення з експлуатації АЕС буде потрібно до 40 років.

Філіппіни в воді

У другій половині грудня на Філіппіни, природа яких і так не надто прихильною, обрушився тайфун Ваші. Жертвами стихії стали понад 1200 осіб, більше тисячі пропали безвісти. Місцева влада, побоюючись погіршення санітарної обстановки в регіоні, вирішили ховати людей у ​​величезних бетонних гробницях, не проводячи заздалегідь їх ідентифікацію, проти чого виступили родичі загиблих.

Філіппінці звинувачують уряд в тому, що воно виявилося неготове до сильного шторму і ліквідації його наслідків. За останніми відомостями, в тій чи іншій мірі в результаті удару стихії постраждали 106 тисяч осіб. З них 35 тисяч довелося поселити у тимчасових притулках.

Вражена Туреччина

23 жовтня в південно-східній турецькій провінції Ван стався руйнівний землетрус магнітудою 7,1. Підземні поштовхи були настільки сильними, що відчувалися в сусідніх Ірані, Вірменії та Азербайджані. Загинули понад 600 людей, майже 7 тисяч будинків було зруйновано частково або повністю. Цей землетрус став найбільш руйнівним з 1999 року, коли в північно-західних районах Туреччини загинуло понад 20 тисяч осіб.

таїландський потоп

Рік, що минає запам'ятається тайцам найсильнішим за останні роки повінню. Небачені за силою за останні 50 років сезонні мусонні дощі в липні-вересні 2011 року в північних, північно-східних і центральних провінціях Таїланду затопили велику частину країни, а також столицю - Бангкок. Постраждали понад 13 млн. Чоловік в 65 з 76 провінцій Таїланду. Загинули понад 620 людей, в тому числі понад 150 осіб - від ударів електричним струмом через воду. 150 тисяч жителів країни залишилися без даху над головою. 700 тисяч осіб втратили роботу в результаті затоплення 15 тисяч підприємств.

Загибель "Булгарії"

Загибель пасажирського теплохода "Булгарія" 10 липня на Волзі стала однією з найбільших аварій на воді в Росії. Корабель затонув в трьох кілометрах від берега за лічені хвилини. З знаходилися на борту 205 пасажирів і членів екіпажу загинули 122 людини. 79 були врятовані теплоходом "Арабелла". Ще кілька людей зуміли дістатися до берега вплав.

За основною версією Слідчого комітету Російської Федерації, "Булгарія" вийшла з річкового порту Казані з непрацюючим лівим двигуном і з креном на правий борт, що могло бути викликано заправкою тільки одного паливного бака і заповненими каналізаційними ємностями. Серед причин трагедії також називають конструктивні особливості судна і його незадовільний технічний стан.

Бійня в Норвегії

Події 22 липня сколихнули Європу. 31-річний норвежець Андерс Брейвік скоїв два теракти, які стали найкривавішими в історії країни. Спочатку він влаштував вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через дві години відкрив вогонь в молодіжному таборі на острові Утойя, недалеко від норвезької столиці. Загальна кількість загиблих від рук "норвезького стрілка" склало 77 осіб. Ще 97 отримали поранення.

В даний час Брейвік міститься в передмісті Осло, в колишньому нацистському таборі, переобладнаному у в'язницю суворого режиму. Адвокат терориста наполягав, що його клієнт божевільний. В кінці листопада норвезькі фахівці визнали норвезького терориста психічно хворим. Це означає, що злочинець, який скоїв масове вбивство, замість тюремного терміну може отримати примусове лікування. Сам терорист заявив, що ображений висновком психіатрів.

Теракт в "Домодєдово"

Вибух в зоні прильоту московського аеропорту "Домодєдово" стався 24 січня. Терорист-смертник підірвав себе в натовпі зустрічаючих і таксистів. Загинули 37 людей, 116 отримали поранення. Серед загиблих виявився один громадянин України. Потужність підірваної в аеропорту бомби становила 5 кг в тротиловому еквіваленті.

Відповідальність за вибух взяв на себе лідер "Емірату Кавказ", визнаного в Росії терористичною організацією, Доку Умаров. За словами Умарова, вибух в "Домодєдово" став відповіддю на "утиски і вбивства мусульман не тільки на Кавказі, але і в усьому ісламському світі".

Крах Ту-134 в Карелії

Пасажирський літак Ту-134 авіакомпанії Русейр, на борту якого перебували 52 людини, розбився в Республіці Карелія 20 червня за заході на посадку. 44 людини загинули при аварії, а троє з восьми постраждалих пізніше померли в лікарнях. Серед жертв опинилися провідні конструктори корпорації Росатом, які летіли до Петрозаводська на нараду. У катастрофі також загинули двоє українців: 36-річний харківський банкір і його 22-річна подруга.

Експерти Міждержавного авіаційного комітету прийшли до висновку, що причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу. У доповіді комітету також зазначено, що штурман виконував політ в стані легкого ступеня алкогольного сп'яніння, що також стало одним з факторів, що сприяв аварії.

Останній політ Локомотива

Одна з найбільших спортивних авіакатастроф в історії сталася під російським Ярославлем 7 вересня. Міжнародний чартерний рейс перевозив основний склад хокейного клубу "Локомотив" з Ярославля до Мінська. В ярославському аеропорту "Туношна" літак викотився за межі злітно-посадочної смуги і зліт справив з грунту. Політ тривав всього кілька секунд, літак набрав висоту не більше 5-6 метрів, потім зіткнувся з перешкодами і вдарився об землю на березі річки Туношонкі.

В аварії вижила лише одна людина - інженер з авіаційного і радіотехнічному обслуговування Олександр Сизов. Загинули 44 людини. Безпосередньою причиною катастрофи названі мимовільні натискання на гальмівні педалі під час розбігу літака, зроблені командиром повітряного судна або другим пілотом.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация