Найбільш поширені ворожіння:

Ворожіння (з валянком) на бік, в яку вийдеш заміж

Ворожіння (з валянком) на "бік", в яку вийдеш заміж.

Це найбільш відомий і поширений вид ворожіння. Дівчата по черзі кидають валянок (чобіт, туфельку) на дорогу і за напрямом "носка" валянка дізнаються бік, в яку вийдуть заміж.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого.

Це добре відоме з літератури ворожіння нерідко використовується і зараз. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Найкращим часом для цього гадання вважається опівночі.

Ворожіння (зі спалюванням нитки) на швидкість і черговість виходу заміж.

Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з кільцем або голкою) на стать майбутньої дитини.

З кільцем або голкою проробляють певні дії (кільце опускають в стакан з водою, голкою протикають вовняну тканину), потім, підвішене на волосині або нитці, повільно опускають біля руки того, на кого ворожать. Якщо предмет (кільце, голка) почне здійснювати кругові рухи - народиться дівчинка (рідше - хлопчик), якщо маятнікообразние - хлопчик (рідше - дівчинка), якщо предмет не рухається - дітей не буде.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого.

У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола -погана життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - до сліз, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.п.

Ворожіння з півнем.

В одну тарілку насипається зерно (або кладуться гроші), в іншу наливається вода, поруч кладеться дзеркало, іноді приноситься курка. Півень, який підійшов до дзеркала, символізує красу і ніжність майбутнього нареченого, який підійшов до зерна або грошей - його багатство, до води - схильність до пияцтва, якщо півень підходить до курки, значить, наречений буде "бабієм".

Ворожіння про долю по тіням.

Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно рассмотрівая тіні, намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках.

З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння (на гавкіт собаки) про вік нареченого.

Після певних дій учасниці ворожіння прислухаються до гавкання собаки. "Хриплий гавкіт обіцяє старого жениха, а дзвінкий - молодого.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого.

У склянку з водою дівчина брросает обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ...".

Ворожіння з викликанням сну про судженого.

Пишуть ім'я юнака на клаптику паперу, цілуємо це слово нафарбованими губами (щоб залишився слід), кладуть на дзеркальце маленьке і під подушку або під подушку три лаврових листки. На одному пишуть - "Ананій", на іншому - "Азарий" і на третьому - "Мисаїл" і вимовити заклинання: "З понеділка на вівторок я дивлюся на підвіконня, хто мріє про мене, нехай присниться мені у сні"

Ворожать в ніч з понеділка на вівторок. Береться гілочка ялини, кладеться на ніч в головах. При цьому говорять: "Лягаю на понеділок, кладу в головах ялинник, хай присниться той мені, хто думає про мене." Хто присниться, той тобі і любить.

Ворожать в ніч з четверга на п'ятницю. Лягаючи спати, кажуть: "Четвер з середовищем, вівторок з понеділком, неділя з суботою. П'ятниця одна і я, молода, одна. Лежу я на Сионских горах, три ангела в головах: один бачить. Інший скаже, третій долю вкаже."

Ворожать дівчата, якщо лягають спати, там де раніше не доводилося. Перед сном кажуть: "На новому місці, хай присниться наречений нареченій". Уві сні побачиш свого нареченого.

Ворожіння на картах

Перед сном кладуть під подушку чотирьох королів і кажуть: "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той хай присниться мені уві сні". Якщо присниться піковий король - наречений буде старим і ревнивцем, король червоний означає молодого і багатого, хрестовий - чекай сватів від військового або бізнесмена, а бубновий - від бажаного.

Ворожіння на родичів

Ходять дивитися у вікна сусідів під час вечері. Якщо побачать голови сидять за столом, то віщують собі, що майбутні родичі всі будуть живі; якщо ж не побачать голів, то з родичами повинно статися нещастя.

Ворожіння на воску

Розтопіть віск у гуртку, налийте молоко в блюдце і поставте біля порога квартири або будинку. Вимовте наступні слова: "Домовик, господар мій, прийди під поріг попити молочка, поїсти воску". З останніми словами вилийте в молоко розтоплений віск. А тепер уважно спостерігайте за тим, що відбувається. Якщо побачите застиглий хрест, чекають вас в новому році якісь хвороби. Якщо хрест тільки покажеться, то в наступаючому році ваші фінансові справи йтимуть не дуже добре, а в особистому житті здолають неприємності, але не дуже серйозні. Якщо зацвіте квіткою - одружитеся, вийдете з амуж або знайдете коханого. Якщо здасться звір, будьте обережні: з'явиться у вас якийсь недруг. Якщо віск потече смужками, чекають вам дороги, переїзди, а ляже зірочками - чекайте удачі на службі, у навчанні. Якщо утворюється людська фігурка, ви знайдете друга.

На цибулинах.

Беруть кілька цибулин і намічають кожну з них. Ці цибулини садять в землю: чия раніше дасть паросток, та дівчина і вийде заміж вперед інших.

По кільцю.

У звичайний скляний стакан наливають на 3/4 води і обережно опускають на середину дна обручку. Потім дивляться крізь воду в середину кільця, де має з'явитися зображення судженого.

Кидаєте кільце на підлогу. Якщо воно котиться до дверей, значить, дівчині скоро заміж, а чоловікові - у відрядження. Можна трактувати як відхід з дому.

оклик перехожих

Виходьте опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть вашого судженого, точно так він буде гарний і багатий.

Підслуховування.

Забираєтеся під вікно сусідів і, природно, слухаєте. Якщо у них з'ясування відносин з биттям посуду, можна чекати "веселого" року. Якщо в будинку тиша - і у вас рік буде гармонійним.

Ворожіння на яйці.

Візьміть свіже яйце, зробіть в ньому маленьку дірочку і обережно вилийте вміст в склянку з водою. Коли білок згорнеться, за формою, яку він прийняв, потрібно вгадати своє майбутнє. Вид церкви означає вінчання, кільце - заручення, куб - труна, корабель - відрядження (чоловікові) або повернення чоловіка з відрядження (жінці). Якщо білок опустився на дно - бути в будинку пожежі.

Ворожіння на полінах.

Треба підійти до дровітні задом і на дотик вибрати собі поліно. Якщо воно рівне, гладке, без сучків, чоловік попадеться з ідеальним характером. Якщо поліно товсте і важке - чоловік буде спроможним. Якщо сучків багато - в сім'ї народиться немало дітей, а коли поліно криве - чоловік буде косою і кульгавий.

Ворожіння з кішкою.

Згадайте бажання, покличте вашу кішку. Якщо вона переступить поріг кімнати лівою лапою, бажання збудеться. Якщо правою - не судилося.

Ворожіння по книзі.

Найкраще взяти книгу духовного змісту, можна, наприклад, "Біблію", не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядка зверху чи знизу, потім розкрити її і читати в задуманому місці. Тлумачать прочитане відповідно до тому, що самого ворожбитів цікавить найбільше.

PS Що б вам не випало у ворожінні, пам'ятайте - хороше збудеться, а в погане не вірте, головне бути впевненим у своєму щасті.

PS Що б вам не випало у ворожінні, пам'ятайте - хороше збудеться, а в погане не вірте, головне бути впевненим у своєму щасті

Дивитися у дзеркало

Не всі ворожіння дівчат довільні: деякі з цих ворожінь ведуться здавна, за переказами, а інші пристосовані до випадків. Дівчина наперед бажає бачити свого судженого. Для цього вона дивиться в дзеркало, опівночі. Жах обіймає її: вона одна повинна сидіти в порожній кімнаті. Перш за все вона приносить з собою два прилади, дзеркало і дві свічки; стіл застеляє скатертиною, і становит один прилад для себе, а інший для нареченого, який повинен прийти до неї на вечерю. Інші дівчата ставлять два дзеркала: одне велике, а інше менше, і сидять за одним столом, в глибокому мовчанні, кажучи тихо про себе: «Покажись мені в дзеркалі, мій милою, здайся!»

Коли дзеркало починає тускнуть від теплоти, тоді думають, що суджені не з'являться більш. Якщо ворожить одна дівчина, то вона, розставивши на столі в належному порядку принесені нею речі, сідає напроти дзеркала, дивиться в нього, не відводячи очей, і каже: «Суджений, ряджений, прийди до мене вечеряти». За кілька хвилин до його приходу дзеркало починає тьмяніти; вона протирає його навмисне для цього випадку приготованим рушником; вона боїться і лякається: хтось йде і дивиться в дзеркало через її плече. Вона розглядає пильно, не сміючи озирнутися; тремтить і кричить: «Чур цього місця!»

Якщо трапиться, що саме Чуранов не допоможе, то треба взяти з собою півня і придавити його гарненько: він заспіває, і привид, або нечистий дух, який прийняв на себе вид судженого, зникає миттєво. Дівиці залишається одне тільки спогад.

Є нетерплячі дівчата, які бажають бачити свого судженого в обличчя, поговорити з ним; але це страшно, тому що все повинно відбуватися вночі. Вони, якщо побачать своїх суджених, то цураються.

Прикмета: коли є суджений в кімнаті, тоді лунає біля вікон свист вітру і ляскання віконниць; потім суджений стукає в двері і входить непомітно. З'явився наречений не довго дивиться в дзеркало: він сідає біля своєї нареченої за стіл, знімає з своєї руки перстень, або кільце, і дарує їй; тоді вона Чурай: «Цур цього кільця!»

Інші дівиці виходять на перехрестя з дзеркалом, в місячну світлу ніч; стають так, щоб місяць був за плечима, дивлячись у дзеркало, кажучи: «Суджений, ряджений! Покажись мені в дзеркалі ». Він так само приходить сюди, як і в кімнату.

Інші виходять на перехрестя, наводять дзеркало на місяць і кажуть: «Суджений, ряджений, покажися мені в дзеркалі». Судженої неодмінно показується в дзеркалі.

Запитування чужого імені

Виходять за ворота, в сутінки, з першим шматком хліба в роті, або просто без шматка хліба, і питають у проходить його ім'я, думаючи, що тим ім'ям буде називатися їх чоловік. На вулиці запитують ім'я зустрічного тільки до трьох разів. «Як вас звати?» Якщо хто відповість: «Олександр», - то це майбутній її. Рівномірно, чоловіки запитують зустрічних дівчат: «Як вас звати?» «Олинька». - Значить Олинька майбутня його.

В інших місцях вивішують ключі за віконце, і якщо вони поворухнуться, то дівчина питає ім'я, яке повинно бути майбутнього її чоловіка. Якщо поворухнуться від вітру, то думають, що це пустує нечистий дух.

Слухання під чужим вікном і на перехресті

Загадавши наперед про свою долю, йдуть підслуховувати під вікнами розмова, і яке було перше слово, за ним пояснюють його значення і свою долю.

У деяких місцях ходять слухати під вікно з першим недогарком скіпи. Про що говорили в будинку, то збудеться. Якщо примітять підслуховуючу під вікном, то кажуть їй: «Труну та могила, та обдерта кобила»; такі слова пророкують вірне нещастя.

В інших місцях, чоловіки і жінки ходять слухати на перехрестя, хто як їде. Якщо тягнуться сани по дорозі, на зразок обозів, і чується: «Але, але», - то це означає, що наступний рік буде врожайним; якщо ж представляється стрибка, то неврожайним.

Слухання під своїм вікном

Коли все ляжуть спати, тоді сідає одна дівчина під вікно і каже: «Суджений, ряджений! Їдь повз вікна », і зі страхом очікує проїзду. Чи почує їде? Вона зауважує, як він їде: чи скоро, з шумом, свистом або з криком, або повільно і тихо. Коли проїхав скоро, тоді означає швидкого нареченого; з шумом - багатого; зі свистом - веселого; з криком - неспокійного або п'яницю; повільно - бідне життя, а тихо - покійну і щасливу. Кожен рух проїжджого має своє значення і тлумачиться дівчатами.

Білий рушник перед вікном

Вночі вивішують білий рушник перед вікном, кажучи: «Суджений, ряджений! Прийди і утрися ». Якщо вивішене рушник скоро засиреет, то означає, що того ж року бути дівчині замужем; якщо не намокне воно до ранку, то довго їй чекати нареченого; якщо зніметься сухим, то чи не бути їй ніколи замужем.

Смотрение в вікно під час вечері

Дивитися у вікно під час вечері - древнє звичай. Не тільки на святках, але і в звичайні дні ходять дивитися і підслуховують, про що розмовляють. Коли сидять за столом тихо, тоді роблять висновок, що рідня буде хороша. Якщо розмовляють голосно і сміються, то це обіцяє майбутнє щасливе сімейство. Коли видно голови вечеряють, то це означає, що майбутні рідні довго проживуть; якщо не було видно голів, то вони скоро повмирають; багату вечерю віщує багате життя; бідний - убозтво. Смотрение під кінець вечері - близька смерть для судженої. Якщо чоловік солить хліб, то суджений буде хлібосол, коли ж п'є воду, - п'яниця.

церковний спів

Ходять вночі до церковних дверей і слухають. Якщо випаде, що співають сумне, або похоронне - померти в тому році дівчині; а коли спів подяки і хвалебні - радісне життя. Примхи чи, що співають шлюбне спів, - неодмінно заміж, і незабаром.

Висмикнута дерево з дровітні

У глибоку темну ніч висмикують з дровітні дерево. Коли воно гладке, тоді чоловік буде тихий і добрий; суковатое - сердитий; розколоте - поганий і тяганина. Ці значення не скрізь приймаються однаково. У інших суковатое і расщелістое означає багатство; рівне і гладке - бідність.

В інших місцях йдуть до дровітні дров, задкуючи, спиною, і, висмикнувши поліно, несуть додому, розглядають і пояснюють його значення. Скільки в ній побачиться сучків, стільки буде дітей; поліно без сучків означає самотність.

полоти сніг

У світлу ніч збираються кілька дівчат - полоти сніг. Треба, щоб було тихо, і все спало. Вони потихеньку виходять за ворота, звертаються в ту сторону, з якої дме вітер, і кидають проти нього сніг. Якщо падіння було швидке і гучне, то бути замужем за молодим, якщо впало глухо і криво, то бути за глухим, або за старим. Інші полють сніг, помічаючи гавкіт собак: якщо вона гавкала товстим голосом, то бути замужем за старим, загавкав тонким - за молодим. Недовольствуясь цим, беруть скатертину, висипають на неї сніг, в чому допомагають їм бабусі або покоївки; скатертину розгойдують по повітрю, примовляючи: «Полю, полю, бел сніг, серед поля. Залу, саме залу собаченка, довідатися судженого ».

Дівчата прислухаються, де і яким голосом гавкають собаки. Храпливий гавкіт - суджений старий; скавучіт чи - хворий; міцний гавкіт - молодий.

Виносять ще на сніг воду, і ллють під стовпом, кажучи: «Полю сніг і вмиюся білим». Беруть жменю снігу і їм натирають своє обличчя. Потім кожна, взявши жменю снігу, несе в кімнату, і там ворожить по його кольору про звуження. Якщо сніг не видає ніякого кольору і скоро розтає, то буде чоловік тихий; якщо сніг білий і видає іскри при вогні, то обіцяє щасливе подружжя.

Нарешті вмиваються водою. Цю ж саму воду ллють також при полінуйтеся снігу. Інші, вийшовши на перехрестя дороги, кладуть сніг в поділ, і, струснувши, кажуть: «Взлай, взлай, собака, на моєму боці». З якої сторони пролунає гавкіт собаки, з тієї з'явиться наречений.

Інші виходять на двір, і кажуть: «залу, залу собаченька; залу, сіренький вовчок ». В якій стороні буде почутий гавкіт, в ту сторону вона буде віддана заміж. Якщо гавкне близько від дому, то значить бути заміжньою недалеко; якщо тихо і ледь чутно, то бути замужем в далекій стороні.

молодий вдівець

Досі в звичаї гадати про судженого, по баляси сходи: вийде чи дівчина за молодого або за вдівця? Дівчина починає від першої баляси, кажучи: молодий, вдівець, або вдівець, молодий, і доходить до останньої. На яку занепад останнє слово, такий буде чоловік.

Ворожать ще не по одним баляси, але на пальцях, камінцях і інше, спостерігаючи одне правило, що на ніж впаде останнє слово, тому має збутися.

рахунок колів

Вночі або в сутінки боязко підходять дівчата до тину і починають вважати кілки. Якщо виявляється парне число, то виконання бажання. Інші перераховують від досади по кілька разів, і ніяк їм не доводиться вийти заміж. Інші при рахунку колів вимовляють: заміж, немає. Дівчата завжди починають словом «заміж» і закінчують немає: останнім словом вони ніколи не починають гідний.

Вол і баран

Після невдачі відправляються дівчата в хлів, де стоїть рогата худоба або вівці. Якщо яка-небудь з них наткнеться на вола або барана, то неодмінно вийде заміж, але з тою різницею, що наткнувшись на вола, матиме невірного мужам, а на барана - сама наставить роги чоловікові. Багато дівчат цьому не вірять, сміються над безглуздістю ознак, але як скоро вийдуть заміж, то пригадують роги.

Вівці

Кілька дівчат біжать в кошару, зачиняють за собою двері, і потемки кожна з них швидко висмикує клаптик вовни. Якщо шерсть чорна - то суджений буде чорнобривий, а якщо біла - то білявий.

Яєчний білок

Беруть свіже яйце, випускають з нього в стакан білок, і ставлять в вільний дух печі, на стільки часу, скільки він може згорнутися. Потім виймають стакан і зауважують: в якому становищі білок? згорнувся він, і в якому вигляді? Вид церкви означає вінчання, кільця або персня - заручення, четвероугольного фігури - труну. Корабель з вітрилами означати вихід дівчини заміж в чужій стороні. Чоловікові такий корабель пророкує далеку дорогу, а жінці швидке повернення її чоловіка додому. Інші фігури, які важко розібрати, пояснюються з особливою таємничістю.

Нерідко вдаються до жінок, що знався на тлумаченні гідний. Якщо білок зовсім не піднявся, то не відбутися шлюбу. Коли він раптом опуститься на дно, тоді віщує смерть, а в будинку пожежа.

Клокоченіе води

На влити на сковороду воду кладуть Охлопков льону, запалюють покоління було і накривають її горщиком. Якщо вода заклокочет, то у невістки буде сварлива свекруха; коли вогонь погасне, тоді свекруха буде добра.

Кільце, шматок хліба і пук соломи

Накривають хусткою кільце, шматок хліба і пук соломи. Дівчина, яка бажає знати своє життя, повинна сама вийняти якусь річ, і все, що витягне, то неодмінно збудеться. Вийняте кільце означає, що наречений її буде красунчик; хліб - заможний чоловік; солома - бідність. Інші кладуть на солому який-небудь гачок, і якщо він вийме, то кажуть: «Бідний гачок». Це означає - бідна людина. Іноді тлумачать гачок в прямому сенсі хабарника.

Перстень, хліб, щітка і тютюн

Кожну з цих речей кладуть під окремий посуд. Вгадують про якість жениха не повинні бачити, куди яка кладеться річ; але повинні підходити до речі, закритою посудиною, і брати її навмання: кому попадеться перстень, значить, наречений буде чепурун, кому хліб - багатий; кому щітка, у тій буде чоловік цирульник, а кому тютюн, тієї чоловік буде Табачником. Над останніми двома речами дівчини сміються, називаючи своїх подруг одну цирульник, а іншу тютюнниці.

Шматочки хліба в вікні

Напередодні Нового року кладуть в димове вікно чорної хати стільки шматочків хліба, скільки ворожить дівчат. Ці шматочки залишають лежати на всю ніч. Вранці кожна з дівчат дивиться: чи цілий помічений нею шматочок? Якщо цілий, то значить, що вона проживе цей рік, а якщо закушу або з'їдений зовсім, то померти їй в цей же рік. На заваді гідний дівчат завжди буває кішка. Добравшись до шматочків, вона з'їдає їх або закушує, скільки їй завгодно, а дівиці між тим тлумачать. І як навмисне трапляється, що ті дівчата, яких шматочки були з'їдені, живуть довше, ніж ті, яких залишилися неушкодженими.

Ламання кісточки, званої дуга

При подаванні на стіл смаженої курки або інший який-небудь птаха, дівчата беруть задню частину кістки має вигляд дуги, і нею ворожать між собою: кому померти раніше? Гадати беруться мізинцем за дугу кісточки, і хто зламає швидше, тієї перш померти.

соломинка

Закривши очі, висмикують ротом з скирти по соломинку і судять про своє щастя. Висмикнута з колосом - явна прикмета багатого життя; без колоса - убоге життя; дві висмикнуті разом - народженні близнят, якщо більш - то нічого не означає. Гадання не дозволяє дівчатам мати більше двох близнюків. Можна гадати тільки до трьох разів.

Ще ходять на тік і смикають колосся з Одон. Висмикнута солома з колосом, означає багатство, а порожня - бідність.

Інші висмикують колос з Одон зубами. Якщо висмикнув товстим, то дівчина буде жити в повному задоволенні.

голки

Дівчата не можуть гадати голками. Вони повинні просити про той чи своїх нянь, або бабусь. Намазують дві голки свіжим салом або воском, опускають їх вістрям, а іноді без всякого розбору, в стакан з водою, і зауважують: як вони тонуть. Якщо пішли скоро на дно і прямо, то виконання бажання; зійшлися чи разом - вихід заміж; зупинилася чи одна проти іншої - зустрінеться перешкода; і зовсім розійшлися - велике для нареченої горе: залишатися незаміжньою. Остання обставина стосується дівчат, але для жінок це означає розмову або сімейне горе, а для чоловіків неуспіх у справах.

боби

Ворожіння на бобах відомо було у нас ще в XVI столітті і строго заборонялося.

Беруть 41 боб і розділяють їх, без ліку, на три частини. Першу частину беруть в одну руку, а іншу відраховують по 4 бобу і відкладають в сторону, поки залишиться в руці три, два і один боб. Цей залишок кладуть в першу лінію, біля першої частини; потім беруть третю частину, відраховують також, і кладуть залишок в першу лінію біля третьої частини. Потім складають попереду лінію в три порядки, а третю без ліку в три порядки. За рештою бобів від першої і другої лінії, по улаштуванні трьох ліній, приступають до розгадування. Другий порядок першої лінії називають головою; третій в тій же лінії - рукою; другий у другій лінії - серцем; третій, в третій лінії - ногою на похід. Голова віщує думку, веселість, швидкість, вчене стан; рука - багатство; серце - печаль і радість; ноги на поході - приїзд і подорож, отримання посилки і виконання бажання.

решето

Одні заміжні тільки можуть гадати на решеті. Ворожки віють решетом сніг, а потім витрушують його в місячну ніч. Головне в тому, щоб уміти стримати решето на вказівному пальці, в рівновазі, простягнувши праву руку. На решеті ворожать більш селяни по селах, коли трапиться пропажа або злодійство. При триманні решета вимовляють імена людей, підозрюваних в крадіжці. При чиєму імені воно повернулося, той викривається. Точно так надходять при святочних ворожінь, з тою лише різницею, що, за чийого імені решето повернулася, той не суджено. Якщо воно повернулося від тремтіння руки, або подиху вітру, то це приписується дії нечистої сили, і знову починають гадати.

Кавова гуща

Кофейница - ворожки ворожать повсякчас. На святках ворожать тільки за бажанням або на прохання. Зливають кавову гущу в чашку, накривають її блюдцем і перекидають догори дном. Потім, знявши чашку з блюдечка, наливають на нього воду занурюють ту ж чашку на блюдце, при триразовому проголошенні слів: «Вірність, дружба і згода» або, «Що загадане, то збудеться» і розглядають, які вийшли на чашці знаки.

Зображення людини означає побачення закоханих; квіти - Любовні зв'язки; дерево - розрив коханців, в сімействі розбрат, Незгода, и у справах для невдача. Види будинків, церков и веж - Виконання бажань; если ж при цьом поєдналося кілька збережений разом, на зразок людей, то означає весілля; чотірікутні види віщують труну або нещастя. Зображення якіх тварин тлумачаться по-різному: собака означає Вірність и одного; кішка - крутійства лисиця - лукавство; вовк і ведмідь - невдачу або перешкоду в справах і любові; змія - наговори від злих людей.

Важко обчислити значення кавових знаків: пояснення їх залежить від Кофейница. Дівчата ворожать на кавовій гущі тільки перед сном.

Чотири карткових короля

Перед сном кладуть під подушки чотирьох королів, і гадають: «Хто мій судженої, хто мій ряджений, той хай присниться мені!» Суджений ряджений повинен наснитися; якщо ж ні, то це приписують душевного розладу дівчата або іншому, сторонній обставині, але в усякому разі, вину складають на пам'ять, і на те, що після сну, не повинно було братися за голову. Суджений, що з'явився під піковим королем, означає старого і ревнивого; під трефова - вдівця; під червоним - молодого і багатого, а під бубновим - бажаного. Чоловіки кладуть собі під подушку чотирьох дам, яких колір означає те ж саме, що королів, з тією різницею, що якщо присниться пікова або трефова, то запалюють нею трубку. Ворожіння по королям і дамам, перейшло до нас від німців, в половині XVIII століття.

Три прутика з віника

Коли все заснуть, тоді ворожбитів повинна встати потихеньку, з ліжка, і, нікому не кажучи, що вона має намір загадувати, вийняти з віника три прутика, і цими прутиками відмести сміття від порога всередину кімнати, три рази. Потім ці три прутика покласти під подушку, лягти і загадати про судженого. Він з'явиться, розбудить милу, обійме, проведе з нею ніч в солодкому захваті любові. Гадати не повинна тоді чіпати прутиків, інакше суджений скроется1 і їй залишатися тоді вічно в дівчатах.

знімання чобота

Чоловік, лягаючи в ліжко, з одним чоботом на правій нозі, загадує про судженої: «Суджена моя, ряджена, прийди до мене і зніми з мене чобіт». Коли він засне, тоді його суджена з'явиться і знімає з нього чобіт.

Звичай роззування - найдавніший. Ще предки наші, будучи язичниками, вживали його. Наречена повинна була роззувати в першу ніч нареченого, який тримав в той час батіг в руках. Якщо вона знімала з лівої ноги чобіт, то наречений бив з три рази по спині, в ознаменування влади над жінкою, яка робилася з того часу рабинею його; якщо наречена знімала з правої ноги чобіт, то покладені в ньому гроші вона брала собі, наречений цілував її, і потім бив злегка батогом.

три ангела

Лягаючи спати, треба закусити який-небудь кут подушки, в потім, укрившись ковдрою, загадати про судженого або судженої, кажучи: «Один ангел скаже, інший вкаже, а третій судженого покаже». Всі ангели злетять і виконають бажання загадують.

Кидання монети в воду

Чашу або таз наповнюють водою і потім беруть дрібну монету, яка була б сама тоненька; піднявши монету, досить високо, опускають ребром в воду. Кинута таким чином монета, зустрівши опір в посудині, вискакує з нього і падає на землю, і тоді вона означає, що про що було загадане, то збудеться неодмінно. При киданні монети має загадувати про те, що збудеться або не збудеться. Якщо кинута ребром монета перевернеться і вдариться плазом, то вона потоне, і тоді означає, що загадане не збудеться. Багато так вірять цьому, що у будь-який час вдаються до цього способу загадування; але таке загадування переважно має силу напередодні Нового року.

Кільце у воді

За кілька годин до сну, наливають в стакан воду, опускають туди кільце і виставляють на мороз. Лягаючи спати, приносять склянку і дивляться: які вийшли в ньому предмети? Замерзла вода без горбків означає бездітну життя, а скільки здасться горбків, стільки буде синів, а скільки ямок, стільки дочок, при цьому надягають кільце на руку, загадують, і знявши його, передають один одному: що було загадане, то присниться і збудеться вірно . З'явилися сни вранці і перед вставанням не зважають дійсними.

Башмаки з золою

Посипають золою черевики і ставлять їх на ніч під ліжко. Вранці дивляться: на чиїх черевиках більше золи, тій дівчині належить щасливе життя.

Ще так: дівчина, з зав'язаними очима, обсипає свої черевики золою і доручає потім кому-небудь дивитися за ними, щоб не думали, що переміняють їх. Зміна черевиків показує зміну в сімействі: смерть або хвороба. При надяганні черевиків, що були з золою, зауважують: одягала дівчина вперед на праву ногу, або на ліву? Якщо на праву, то виконання бажання, на ліву - невдача. У цей день намагаються нічого не робити і нічим не займатися. Інші дівчата кладуть свої черевики, без золи, в корито, і потім кидають їх всі разом, за одним разом: чий черевик перш впаде, тієї неодмінно вийти заміж.

Куделя з пряжі

Розчісують вночі кужіль пряжі на гребені і виставляють її за вікно. Перед сном дивляться, в який бік майорить розчесана кужіль, з того боку з'явиться суджений. Деякі стверджують: які волокна на гребені, такі будуть волосся у судженого.

Суджений з водою

На ніч їдять що-небудь солоне, і загадують: «Хто мій суджений, хто мій ряджений, той подасть пити мені». Дівчата думають, що коли уві сні захочеться їм пити, тоді буде стояти біля ліжка суджений з водою, і подасть пити ім. Дівчина не повинна лякатися, якщо суджений і сяде біля неї, і обійме.

Місток з прутиків

Роблять з прутиків місток, кладуть його на сон під подушку і загадують: «Хто мій суджений, хто мій ряджений, той переведе мене через міст». Коли все це присниться, тоді сон в руку; але то біда, що дівчата скоро забувають сни. Ніколи не треба класти рук під голови.

діжа

Виносять з хати діжу і ставлять її посеред двору. Якщо, з зав'язаними очима, дівчина прямо знайде на діжу, то вийти їй заміж в той же рік; якщо знайде боком, то під сумнівом, щоб вона вийшла заміж в той же рік. Біда, коли пройде повз, - не виходити їй заміж.

В інших місцях ставлять діжу посеред дороги. До діжі біжать спиною, і хто потрапить в неї, та буде видана заміж в той же рік.

Лиття з різних речовин

Звичайне лиття - на віск. Воно було в великому вживанні у греків, і відомо у них під ім'ям херомантіі, предзнаменовало добре та зле. Теж саме нині воно означає, і вживається у всій Європі. Наші предки любили вдаватися до цього роду задоволень яке називалося «Восколіт»; але церковними постановами воно суворо заборонялося, як безбожний вчинок.

Лілі ще не з одного воску, але з олова, свинцю, срібла і золота. Кажуть, що колись лили з золота, нібито в тому упередженні, що виллється щастя золоте, і в ув'язненні пили воду з золотого блюда. Збереглася досель приказка: «З твого слова, з золотого блюда».

До литтю приступають з особливим почуттям страху. Його здійснюють на сон, і в цей час вважається ворожіння тільки дійсним. Розтоплюють білий віск і виливають його на блюдо, чашу, або інший який-небудь посудину з водою, і помічають які отлілісь зображення. Що представляють вигляд будинку, означають господарство; інші будівлі: сарай, клуню, і т.п. - сільське життя; церква - заручення; яма і печери - гріб, дерева і рослини мають особливу своє знаменование: схилилася дерева, - смуток, а прямі - радість; растенья і Квіти, схожі скільки-небудь на Боже дерево, тюльпан, троянду, незабудку тощо. пояснюються по їх властивості; руїни якогось міста або будинку тлумачаться завжди в погану сторону: для нареченої - обман в судженого, для жінки - нещастя в будинку. Тлумаченням таких видів займаються видів займаються прославлені ворожки, які часто припрошує нареченими говорити в їх користь. Ворожка пророкує судженої шлюбний вінець, вказуючи з наміром на кільце, вилите з воску. Дівчина удавано не вірить, свариться з ворожкою, але на інший день є наречений, і справа йде до кінця. Завбачливий наречений підкуповує завчасно ворожку, і все слажівается в його користь. Між дівчатами починаються невдоволення, і справа пояснюється саме собою. Суперниці підмовляють ворожку говорити на зло судженої. Трапляється дуже часто, що підкуплені женихами ворожки, говорять про них з великою похвалою, виставляючи їх чесними, безкорисливими, благородними, моральними і точно люблячими свою суджену, хоча всі знають, що вони низької душі, аморальні і мають на увазі отримати від судженої грошики. Але немає нічого смішніше і дурніші, коли сама суджена знає про свого нареченого, що він дійсно людина підлий; що «вона» не могла терпіти його раніше: вирішувалася краще позбавити себе життя, ніж вийти за нього заміж; один погляд його лякав її раніше, і вона в очі знущалася над ним, - але ворожка сказала, що він суджений її, а судженого конем не об'їдеш, - мати підтвердила це, і справа в капелюсі. Таке роблять зло ворожки, але і подібні нареченої, котрі запитують про свою долю, не заслуговують ні доброго імені, ні жалю.

Дівчата, яким наворожили на користь, торжествують, а ті, яким наговорили і нещастя і горя, ламають від переляку свої руки і лягають спати з оханьем. Уві сні марять і розповідають свої страждання. Але наперекір ворожінням буває, що охавшая дівчина швидше знаходить собі нареченого, ніж та, якою було наворожила на користь.

Інші нетерплячі дівчата, бажаючи бачити судженого очей на очей, ворожать восколеем в лазні, опівночі. Коли суджена починає гадати, в той час постає перед нею суджений, по милості ворожки, дарує їй кільце і ховається. Від переляку дівчина непритомніє; її відводять в спальню і укладають спати. На другий день вона розповідає страшні речі: хтось її цілував, обнімав і ніжився з нею; потім хтось надів їй на руку кільце. У будинку все в жаху, але через кілька днів з'являються свати. Любов хитра на вигадки.

Дівчата, які отримали несприятливі ознаки, вдаються до виливання стада лебедів. Увечері виливають лебедів і лебідок, по числу тих, що ворожать; лебідок фарбують, а лебедів залишають білими. Кожна обирає для себе лебедя і лебідку, пускають плавати в чаші і закривають полотном. Перед сном йдуть дивитися, як плавають лебідь і лебідка. Плавають вони разом, то означає подружнє згоду; приєдналися чи до однієї пари інші - буде багато дітей.

Ворожіння на олові і свинці також проводиться, як на воску, але тільки таємно від рідних і знайомих. Розтоплений свинець зливають в холодну воду, і дивляться: на яку сторону відокремлюються пари, з того боку з'явиться суджений. Відлиті зображення так само пояснюються, як воскові.

Лиття з золота і срібла нині не вживається; але переказ говорить, що у давнину марнотратні бояри Лівану фігури для ворожінь із золота. Князь В. В. Голіцьн, наперсник справ царівни Софії, цезар Ромодановський, бояри Борис Шереметьєв, Шеїн і інші тішили гостей на святках золотолітьем. Іноземці з подивом говорили про їх розкоші, особливо у Голіцина, який своєю блискучою життям затьмарював багатьох можновладних князів.

«Як вас звати?
Чи почує їде?
Потім виймають стакан і зауважують: в якому становищі білок?
Згорнувся він, і в якому вигляді?
Вранці кожна з дівчат дивиться: чи цілий помічений нею шматочок?
Лягаючи спати, приносять склянку і дивляться: які вийшли в ньому предмети?
При надяганні черевиків, що були з золою, зауважують: одягала дівчина вперед на праву ногу, або на ліву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация