Найбільша статуя в Єгипті - Сфінкс. Легенди Єгипту. Історія Сфінкса .. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Кожна цивілізація має свої символи, які вважаються невід'ємними частинами народу, його культури і історії. Сфінкс Стародавнього Єгипту - безсмертне доказ могутності, сили і величі країни, німе нагадування про божественне походження його володарів, що канули в століття, але залишили на землі образ вічного життя. Національний символ Єгипту вважається одним з найбільш великих архітектурних пам'яток минулого, до сих пір наводить мимовільний страх своєї значністю, ореолом таємниць, містичних легенд і віковою історією.

Національний символ Єгипту вважається одним з найбільш великих архітектурних пам'яток минулого, до сих пір наводить мимовільний страх своєї значністю, ореолом таємниць, містичних легенд і віковою історією

Пам'ятник в цифрах

Сфінкс єгипетський відомий всім і кожному жителю на землі. Пам'ятник вирубаний з монолітної скелі, має тіло лева і голову людини (за деякими джерелами - фараона). Довжина статуї становить 73 м, висота - 20 м. Символ могутності королівської влади розташований на плато Гізи західного узбережжя річки Ніл і оточений широким і досить глибоким ровом. Глибокодумний погляд Сфінкса спрямований на схід, в сторону тієї точки небес, де сходить Сонце. Пам'ятник багато разів опинявся під покровом піску і був не раз відреставрований. Статуя була повністю очищена від піску тільки в 1925 році, вразивши уяву жителів планети своїм масштабом і розмірами.

Історія статуї: факти проти легенд

В Єгипті Сфінкс вважається найзагадковішим і містичним пам'ятником. Його історія протягом багатьох років викликає бурхливий інтерес і особливу увагу істориків, письменників, режисерів і дослідників. Кожен, кому довелося доторкнутися до вічності, яку уособлює статуя, пропонує свою версію її походження. Місцеві жителі називають кам'яну пам'ятку «батьком жаху» у зв'язку з тим, що Сфінкс є хранителем безлічі таємничих легенд і улюбленим місцем туристів - любителів загадок і фантастики. На думку дослідників, історія Сфінкса налічує понад 13 століть. Імовірно, він був побудований для того, щоб зафіксувати астрономічний феномен - возз'єднання трьох планет.

Імовірно, він був побудований для того, щоб зафіксувати астрономічний феномен - возз'єднання трьох планет

Міф про походження

До сих пір не існує достовірних відомостей про те, що ж символізує цю статую, для чого воно було побудовано і коли. Відсутність історії замінюється легендами, які передаються з вуст в уста і розповідаються туристам. Той факт, що в Єгипті Сфінкс є найдавнішим і найбільшим пам'ятником, породжує про нього таємничі і безглузді історії. Існує припущення, що статуя охороняє надгробки найбільших фараонів - піраміди Хеопса, Мікеріна і Хефрена. Інша легенда свідчить, що кам'яна статуя символізує особистість фараона Хефрена, третя - що це статуя бога Гора (бог неба, напівлюдина, полусокол), який спостерігає за сходженням свого батька - Бога Сонця Ра.

легенди

У давньогрецькій міфології Сфінкс згадується як потворного чудовиська. За версією греків, легенди Стародавнього Єгипту про це монстра звучать так: істота з тілом лева і головою людини породили єхидна і Тифон (жінка-напівзмія і велетень з сотнею драконівських голів). Воно мало обличчя і груди жінки, тіло лева і крила птаха. Чудовисько жило недалеко від Фів, чатувала людей і задавало їм дивне запитання: «Хто з живих істот вранці пересувається на чотирьох ногах, удень на двох, а ввечері на трьох?» Ніхто з тремтячих від страху мандрівників не міг дати Сфінкса зрозумілої відповіді. Після чого монстр примовляв їх до смерті. Однак настав той день, коли мудрий Едіп зміг розгадати його загадку. «Це людина в дитинстві, зрілості і старості» - відповів він. Після цього сокрушене чудовисько кинулося з вершини гори і розбилося об скелі.

За другою версією легенди, в Єгипті Сфінкс був колись Богом. Одного разу небесний правитель потрапив в хитро розставлену пастку пісків, іменовану «кліткою забуття», і заснув в ній вічним сном.

реальні факти

Незважаючи на загадковий підтекст легенд, реальна історія не менш містичні і таємнича. Відповідно до початкового думку вчених, Сфінкс був побудований в один час з пірамідами. Однак в древніх папірусах, з яких була почерпнута інформація про забудову пірамід, немає жодної згадки про кам'яному статуї. Відомі імена архітекторів, будівельників, які створили грандіозні усипальниці для фараонів, але ім'я людини, який подарував світові Сфінкс єгипетський, до сих пір залишається невідомим.

Відомі імена архітекторів, будівельників, які створили грандіозні усипальниці для фараонів, але ім'я людини, який подарував світові Сфінкс єгипетський, до сих пір залишається невідомим

Правда, через кілька століть після створення пірамід виникають перші факти про статую. Єгиптяни зазивають її «шепес анх» - «живий образ». Більше ніякої інформації і наукового пояснення цих слів вчені дати світові не змогли. Але в той же час культовий образ таємничого Сфінкса - крилатої діви-чудовиська - згадується в грецькій міфології, численних казках і переказах. Герой цих оповідей, в залежності від автора, періодично змінює свій вигляд, виступаючи в одних версіях напівлюдиною-напівлеви, а в інших - крилатою левицею.

Герой цих оповідей, в залежності від автора, періодично змінює свій вигляд, виступаючи в одних версіях напівлюдиною-напівлеви, а в інших - крилатою левицею

Історія стародавнього Єгипту про Сфінкса

Черговий головоломкою для вчених стала літопис Геродота, який в 445 р до н.е. описав у найменших подробицях процес забудови пірамід. Він розповів світові цікаві історії про те, як споруджувалися споруди, протягом якого часу і скільки рабів було задіяно в їх будівництві. Оповідання «батька історії» торкнулося навіть таких нюансів, як харчування невільників. Але, як не дивно, Геродот, ні разу не згадав у своїй праці кам'яний Сфінкс. Ні в одному з наступних записів факт зведення пам'ятника також був виявлений.

Допоміг пролити вченим світло на загадку Сфінкса працю римського письменника Плінія Старшого «Природна історія». У своїх записах він розповідає про чергове очищення пам'ятника від піску. Виходячи з цього, стає ясно, чому Геродот не залишив світу опис Сфінкса - пам'ятник на той момент був похований під шаром піщаних наносів. Так скільки ж разів він опинявся в піщаній пастці?

Так скільки ж разів він опинявся в піщаній пастці

Перша «реставрація»

Судячи з напису, залишеної на кам'яній стелі між лапами чудовиська, фараон Тутмос I витратив рік на звільнення пам'ятника. Стародавні письмена розповідають про те, що, будучи принцом, Тутмос заснув міцним сном біля підніжжя Сфінкса і побачив сон, в якому йому з'явився бог Хармакиса. Він передбачив принцу сходження на трон Єгипту і наказав звільнити мистецький з пісочної пастки. Через деякий час Тутмос благополучно став фараоном і згадав про даний божеству обіцянку. Він наказав не тільки відкопати гіганта, а й відреставрувати його. Таким чином, перше відродження легенди Єгипту відбулося в XV в. до н.е. Саме тоді світ дізнався про грандіозної споруди і унікальному культовому пам'ятнику Єгипту.

Достеменно відомо, що після відродження Сфінкса фараоном Тутмосом його в черговий раз відкопували за царювання династії Птолемеїв, при римських імператорів, які захопили Древній Єгипет, і арабських правителів. У наш час він був знову звільнений від пісків в 1925 році. До цієї пори статую доводиться очищати після піщаних бур, так як вона є важливим туристичним об'єктом.

До цієї пори статую доводиться очищати після піщаних бур, так як вона є важливим туристичним об'єктом

Чому біля пам'ятника відсутній ніс?

Незважаючи на стародавність скульптури, вона практично збереглася в первісному вигляді, втілює Сфінкс. Єгипет (фото пам'ятника представлено вище) зумів зберегти свій архітектурний шедевр, але не зумів захистити його від варварства людей. У статуї немає в даний момент носа. Вчені припускають, що один з фараонів з невідомої науці причини наказав відбити ніс у статуї. Згідно з іншими джерелами, пам'ятник пошкодила армія Наполеона, обстрілявши його обличчя з гармати. Англійці ж відкололи бороду чудовиська і переправили її у свій музей.

Однак в виявлених пізніше записах історика Аль-Макрізі від 1378 року говориться про те, що кам'яна статуя вже не мало носа. За його словами, один з арабів, бажаючи спокутувати релігійні гріхи (В Корані заборонялося зображення людських облич), утнув ніс гіганта. У відповідь на подібне злодіяння і наругу над Сфінксом піски почали мстити людям, наступаючи на землі Гізи.

В результаті вчені прийшли до висновку, що в Єгипті Сфінкс позбувся носа в результаті сильних вітрів і повеней. Хоча і це припущення не знайшло досі реального підтвердження.

Хоча і це припущення не знайшло досі реального підтвердження

Приголомшливі секрети Сфінкса

У 1988 році, в результаті впливу їдкого заводського диму, від пам'ятника відкололася значна частина кам'яної брили (350 кг). ЮНЕСКО, занепокоїлася зовнішнім виглядом і станом туристичного і культурного об'єкта, відновили ремонт, тим самим відкривши дорогу новим дослідженням. В результаті ретельного вивчення кам'яних блоків піраміди Хеопса і Сфінкса японськими археологами була висунута гіпотеза про те, що пам'ятник був побудований набагато раніше великої усипальниці фараона. Висновок став приголомшливим відкриттям для істориків, які припускали, що піраміда, Сфінкс та інші поховальні споруди - сучасники. Другим, не менш дивним відкриттям, став виявлений під лівою лапою хижака довгий вузький тунель, з'єднаний з пірамідою Хеопса.

Після японських археологів найдавнішим пам'ятником зайнялися гідрологи. Вони виявили на його тілі сліди ерозії від великого водного потоку, який рухався з півночі на південь. Після ряду досліджень гідрологи прийшли до висновку, що кам'яний лев був безмовним свідком розливу Нілу - біблійної катастрофи, яка сталася близько 8-12 тисяч років тому. Американський дослідник Джон Ентоні Вест пояснив сліди водної ерозії на тілі лева і їх відсутність на голові доказом того, що Сфінкс існував ще за часів льодовикового періоду і датується будь-яким періодом до 15 тис. Року до н. е. На думку французьких археологів, історія Стародавнього Єгипту може похвалитися найдавнішим пам'ятником, які існували навіть за часів загибелі Атлантиди.

На думку французьких археологів, історія Стародавнього Єгипту може похвалитися найдавнішим пам'ятником, які існували навіть за часів загибелі Атлантиди

Таким чином, кам'яна статуя говорить нам про існування найбільшої цивілізації, якій вдалося спорудити настільки велична споруда, що стало безсмертним чином Минулого.

Схиляння древніх єгиптян перед Сфінксом

Фараони Єгипту регулярно здійснювали паломництва до підніжжя гіганта, який символізував велике минуле їхньої країни. Вони приносили жертви на вівтар, який знаходився між його лап, кадили пахощі, отримуючи від гіганта німе благословення на царство і трон. Сфінкс був для них не тільки втіленням бога Сонця, а й священним чином, який дарував їм спадкову і законну владу від предків. Він уособлював могутній Єгипет, історія країни відбивалася в його величному вигляді, втілюючи кожен образ нового фараона і перетворюючи сучасність в складову вічності. Стародавні письмена прославляли Сфінкса в якості великого бога-творця. Його образ возз'єднав минуле, сьогодення і майбутнє.

Його образ возз'єднав минуле, сьогодення і майбутнє

Астрономічне пояснення кам'яної статуї

За офіційною версією, Сфінкс б побудований в 2500 році до н. е. за наказом фараона Хефрена в період правління Четвертої Правлячій династії фараонів. Величезний лев розташувався серед інших величних споруд на кам'яному плато Гізи - трьох пірамід. Астрономічні дослідження показали, що розташування статуї обрано не по сліпому натхнення, а відповідно до точкою перетину шляху небесних світил. Він служив екваторіальним пунктом, що вказує точне розташування на горизонті місця сходу сонця в день весняного рівнодення. Відповідно до думки астрономів, Сфінкс був побудований 10,5 тисячі років тому.

Примітно, що піраміди Гізи розташовуються на землі в точно такому ж порядку, як три зірки Пояса Оріона на небосхилі в тому році. За переказами, Сфінкс і піраміди зафіксували то положення зірок, то астрономічне час, яке древні єгиптяни називали першим. Так як небесним уособленням бога Осіріса, який правив на той момент, був Оріон, рукотворні споруди були побудовані з метою зображення зірок його пояса, щоб увічнити і зафіксувати час своєї влади.

Великий Сфінкс як туристичний об'єкт

В даний час гігантський лев з головою людини приваблює мільйони туристів, спраглих на власні очі побачити легендарну, оповиту мороком багатовікової історії і безліччю містичних переказів кам'яну скульптуру. Інтерес до неї всього людства обумовлений тим, що таємниця створення статуї так і залишилася нерозкритою, похованою під пісками. Важко уявити, скільки таємниць зберігає в собі Сфінкс. Єгипет (фото пам'ятника і пірамід можна побачити на будь-якому туристичному порталі) може пишатися своєю великою історією, що видають людьми, грандіозними пам'ятками, правду про яких їх творці забрали з собою в царство Анубіса - бога смерті. Великий і значний величезний кам'яний Сфінкс, історія якого так і залишилася нерозгаданою і повної таємниць. Все так же спрямований спокійний погляд статуї вдалину і все так же незворушний його вигляд. Скільки століть він є безмовним свідком людських страждань, марнославства правителів, горя і бід, які спіткали єгипетську землю? Скільки ж таємниць зберігає в собі Великий Сфінкс? На жаль, на всі ці питання протягом багатьох років так і не знайдено відповідей.

На що хворий Сфінкс?

Арабські мудреці, уражені величністю Сфінкса, сказали, що велетень не підвладний часу. Але за минулі тисячоліття пам'ятника добряче дісталося, і, в першу чергу, винен в цьому осіб.

Спершу мамлюки вправлялися у влучності стрільби по Сфінкса, їх почин підтримали наполеонівські солдати. Один з правителів Єгипту наказав відбити скульптурі ніс, а англійці вкрали у велетня кам'яну бороду і відвезли в Британський музей.

У 1988 році від Сфінкса відкололася і з гуркотом упала величезна кам'яна брила. Її зважили і жахнулися - 350 кг. Цей факт викликав найсерйознішу стурбованість ЮНЕСКО. Вирішено було зібрати консиліум представників найрізноманітніших спеціальностей, щоб з'ясувати причини, що руйнують давню споруду.

В результаті комплексного обстеження вчені виявили в голові Сфінкса приховані і надзвичайно небезпечні тріщини, крім цього встановили, що також небезпечні забиті неякісним цементом зовнішні тріщини - це створює загрозу швидкої ерозії. Лапи Сфінкса виявилися в не менше гнітючому стані.

На думку фахівців, Сфінкса, перш за все, шкодить людська життєдіяльність: в пори статуї проникають вихлопні гази автомобільних двигунів і їдкий дим каїрських заводів, що поступово руйнує її. Вчені говорять, що Сфінкс серйозно хворий.

Для реставрації історичної пам'ятки потрібні сотні мільйонів доларів. Таких грошей немає. А поки єгипетська влада відновлюють скульптуру своїми силами.

мати страху

Єгипетський археолог Рудван Аш-Шамаа вважає, що у Сфінкса існує пара жіночої статі і ховається вона під товщею піску. Великого Сфінкса часто називають «Батьком страху». На думку археолога, якщо є «Батько страху», то повинна бути і «Мати страху».

У своїх міркуваннях Аш-Шамаа спирається на образ мислення стародавніх єгиптян, які твердо дотримувалися принципу симетрії. На його погляд, самотня постать Сфінкса виглядає дуже дивно.

Поверхня того місця, де за припущенням вченого повинна знаходитися друга скульптура, підноситься над Сфінксом на кілька метрів. «Логічно припустити, що статуя просто схована від наших очей під товщею піску», - переконаний Аш-Шамаа.

На підтримку своєї теорії археолог наводить кілька аргументів. Аш-Шамаа нагадує, що між передніми лапами Сфінкса розташована гранітна стела, на якій зображені дві статуї; є також вапнякова табличка, в якій говориться що в одну з статуй вдарила блискавка і зруйнувала її.

Таємна кімната.

В одному з давньоєгипетських трактатів від імені богині Ісіди повідомляється, що бог Тот помістив в таємне місце «священні книги», які містять в собі «секрети Осіріса», а потім навів на це місце чари, щоб знання залишалися «невідкритими до тих пір, поки небо не родить істот, які будуть гідні цього дару ».

Деякі дослідники і сьогодні впевнені в існуванні «таємної кімнати». Вони згадують, як Едгар Кейсі передбачив, що одного разу в Єгипті під правою лапою Сфінкса буде знайдена кімната, названа «Залом Свідоцтв» або «Залом Літописів». Інформація, збережена в «таємній кімнаті» повідає людству про високорозвиненої цивілізації, яка існувала мільйони років тому.

У 1989 році група японських вчених радіолокаційним методом виявила під лівою лапою Сфінкса вузький тунель, який іде в бік піраміди Хефрена, а на північний захід від Камери Цариці була знайдена значних розмірів порожнину. Однак більш детальне вивчення підземних приміщень єгипетська влада провести японцям не дозволили.

Дослідження американського геофізика Томаса Добецкі показали, що під лапами Сфінкса знаходиться велика прямокутна камера. Але в 1993 році його роботу раптово припинили місцева влада. З цього часу єгипетський уряд офіційно забороняє проводити геологічні або сейсмологічні дослідження навколо Сфінкса.

Старше, ніж цивілізація

По-перше, в 1991 році, професор геології з Бостона провів аналіз ерозії поверхні сфінкса і прийшов до висновку, що вік сфінкса повинен бути не менше 9500 тисяч років, тобто сфінкс як мінімум на 5000 років старше, ніж вважали вчені! По-друге, Роберт Бьювел, використовуючи сучасні технології комп'ютерного моделювання, виявив, що близько 12 500 років тому (11 століття до н. Е.), Рано вранці, чітко було видно сходження сузір'я Лева прямо над місцем, де і був побудований сфінкс. Він логічно припустив, що сфінкс, який дуже нагадує Льва, і був побудований на цьому місці, як символ цієї події. Ну і третій цвях в труну поглядів офіційної науки забив поліцейський художник Френк Домінго, який малював фотороботи. Він заявив, що сфінкс не має нічого спільного з ликом фараона Хефрена. Так що тепер можна було сміливо стверджувати, що сфінкс був споруджений задовго до будь-якої, відомої науці цивілізації.

Величезні порожнечі під сфінксом

Звичайно, всі ці відкриття і заяви можна було заховати під товстим шаром пилу наукових кабінетів, але тут як на зло в Єгипет приїхали японські дослідники. Було це 1989 році, тоді група вчених з Васеда на чолі з професором Сакуджі Іошімура, використовуючи сучасні електромагнітні радіолокаційні прилади, виявили тунелі і кімнати прямо під сфінксом. Відразу після їх знахідки, в дослідження втрутилися єгипетська влада, а група Іошімура була довічно депортована з Єгипту. Це ж відкриття в тому ж році повторив Томас Добекі - американський геофізик. Правда, він встиг дослідити тільки невелику зону під правою лапою сфінкса, після чого був також оперативно видворений з Єгипту.

Три дуже дивних події

Три дуже дивних події

У 1993 в невеличкий тунель (20х20 см), які йшов від похоронної камери піраміди Хеопса, був відправлений робот, який виявив всередині цього самого тоннельчик дерев'яну дверцята з латунними ручками, в яку і благополучно уперся. Далі, 10 років вчені розробляли нового робота, з метою відкрити дверцята. І в 2003 році запустили його в цей же тунель. Треба визнати, що дверцята він благополучно відкрив, а за нею і без того вузький тунель, почав ще більше звужуватися. Робот далі проїхати не зміг, а вдалині побачив ще одну дверцята. Новий робот, з метою відкриття другої «заслінки», був запущений в 2013 році. Після чого туристичний доступ до пірамід остаточно закрили, а всі результати досліджень засекретили. З тих пір офіційних новин немає.

секретний місто

Зате є багато неофіційних, одна з яких активно лобіюється і просувається американських фондом імені Кейсі (того самого, до речі, який нібито передбачив знахідку якоїсь таємної кімнати під сфінксом). За їхньою версією, в 2013 році за другу дверцята тунелю таки заїхали, після чого з землі між передніми лапами сфінкса піднялася кам'яна плита з ієрогліфами, які оповідали про кімнату під сфінксом і деякому Залі Свідоцтв. В результаті розкопок, єгиптяни потрапили в цю найпершу кімнату, яка виявилася свого роду передпокої. З неї дослідники спустилися на ярус нижче і опинилися в круглому залі з якого до Великої Піраміді йшло три тунелі. А ось далі йдуть дуже дивні даний. Нібито, в одному з тунелів дорогу перепиняло невідоме науці енергетичне поле, прибрати яку змогли три якихось великих людини. Після чого було виявлено 12-ти поверхова будівля, що йде під землю. Розміри цієї споруди дійсно грандіозні і швидше нагадують місто, ніж будівля - 10 кілометрів завширшки і 13 км в довжину. Крім цього, Фонд Кейсі заявляє про приховування єгиптянами нікого жезла Тота - археологічного артефакту світового значення, який нібито володіє міццю технологій, невідомих людству.

Більше питань, ніж відповідей

Звичайно, з першого погляду, теорія послідовників Кейсі здається повною нісенітницею. І все б було б так, якби єгипетський уряд частково не підтвердило знахідку нікого підземного міста. Зрозуміло, що про якісь енергетичні силові поля інформації від офіційних властей не надходило. Також, єгипетська влада не визнали той факт, що в місто вони таки потрапили, отже, що там було знайдено також не відомо. Але факт визнання знахідки підземного міста залишається. Так що сфінкс загадує людям нову загадку, а нам залишається лише докласти всіх зусиль, щоб все-таки розгадати її.

джерела:
http://fb.ru/article/146668/samaya-bolshaya-statuy...gendyi-egipta-istoriya-sfinksa
http://hitrostigizni.ru/zagadki-egipetskogo-sfinks..._medium=news&from=mirtesen
http://dictat.net/ogromnyij-gorod-spryatan-pod-sfi...divitelnaya-naxodka-arxiologov

Чудовисько жило недалеко від Фів, чатувала людей і задавало їм дивне запитання: «Хто з живих істот вранці пересувається на чотирьох ногах, удень на двох, а ввечері на трьох?
Так скільки ж разів він опинявся в піщаній пастці?
Чому біля пам'ятника відсутній ніс?
Скільки століть він є безмовним свідком людських страждань, марнославства правителів, горя і бід, які спіткали єгипетську землю?
Скільки ж таємниць зберігає в собі Великий Сфінкс?
На що хворий Сфінкс?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация