Найбільше графіті на глаголице знайшли в Новгороді

На розкопках, які археологи проводили на руїнах церкви Благовіщення, побудованої на Рюриковом городище в 1103 році, археологи знайшли великий уламок фрескового живопису з написом глаголицею. На розкопках, які археологи проводили на руїнах церкви Благовіщення, побудованої на Рюриковом городище в 1103 році, археологи знайшли великий уламок фрескового живопису з написом глаголицею

Фото: Олена Рибіна / Інститут археології РАН

Як вважають в Новгородській археологічній експедиції (НАЕ), це найбільше з нині відомих новгородських графіті глаголицею. Продряпайте на монументального живопису напис експерти датували приблизно XII століттям.

Текст графіті ще вивчають лінгвісти, за попередніми даними, це молитва.

"Раніше глаголические написи вже зустрічалися фахівцям в найдавніших новгородських храмах - Софійському кафедральному соборі в Кремлі і Георгіївському соборі в Свято-Юр'єва монастиря, однак ті написи не були настільки великими", - відзначили в НАЕ.

Всього на стінах храму виявилося 49 графіті, які за своєю цінністю для істориків і лінгвістів не поступаються берестяним грамотам, зазначив археолог Володимир Сєдов.

Нагадаємо, в центрі Великого Новгорода під час розкопок в липні цього року археологи знайшли стародавню берестяну грамоту, в якій найбільше вчених здивували знаки пунктуації. Як вважають експерти, це вказує на те, що новгородці використовували їх вже в XII столітті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация