Найбільші вибухи: в світі, в історії

З розвитком технічного прогресу у людей з'явилося більше можливостей, але і підсумки трагедій і нещасних випадків, що призвели до вибухів, стали набагато масштабніше. Звичайно, найбільший вибух, що стався з вини людей, за наслідками не зрівняється з природними катастрофами планетарного і навіть космічного масштабу, але наслідки вражають.

1. Техаська катастрофа. Причиною загибелі шести сотень людей в 1947 році став вибух вантажного судна "SS Grandcamp", в трюмах якого знаходилося 2300 тонн аміачної селітри, що є компонентом вибухівки. Трагедію спровокував пожежу на судні, але наслідки стали б набагато менш трагічними, якби не ударна хвиля, погіршити ситуацію.

Трагедію спровокував пожежу на судні, але наслідки стали б набагато менш трагічними, якби не ударна хвиля, погіршити ситуацію

Техаська катастрофа

Через неї вибухнули два пролітали повз літака і ще одне судно з 1000 тонн селітри на борту. Ланцюгова реакція накрила і місцеві заводи. Крім загиблих від вибухів і пожеж, постраждали 3,5 тисячі осіб. Хоча в світі траплялися і більш масштабні за людськими жертвами випадки, але саме Техаська катастрофа на першому місці в списку вражаючих вибухів.

2. Галіфакскій вибух. Друге місце в рейтингу займає вибух на французькому кораблі в канадському порту Галіфакс. Корабель зі зброєю і вибухівкою зіткнувся з бельгійським судном, так що вантаж просто здетонував - стався вибух силою в 3 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Це сталося за часів Першої світової війни, в 1917 році.

Це сталося за часів Першої світової війни, в 1917 році

Галіфакскій вибух

Ударна хвиля не тільки підняла над портом пилова хмара висотою до 6,1 км, а й стала причиною формування 18-метрового смерчу. Після вибуху в радіусі 2 км живих не залишилося зовсім. Жертвами трагедії стали 11 тисяч осіб - 2000 загинули, 9000 чоловік були поранені. Ця подія є найбільшим штучним випадковим вибухом в історії людства.

3. Аварія на Чорнобильській атомній станції. Про чорнобильської аварії чули всі - ця трагедія сталася в 1986 році в українському місті Чорнобиль. Ядерний вибух в реакторі атомної станції став причиною наймасштабнішої за наслідками катастрофи.

Ядерний вибух в реакторі атомної станції став причиною наймасштабнішої за наслідками катастрофи

Аварія на Чорнобильській атомній станції

Сила вибуху зірвала кришку реактора вагою в 2000 тонн. Радіоактивні частинки забруднили 200 тисяч квадратних кілометрів землі. Міста Чорнобиль, Прип'ять та прилеглі райони стали зоною відчуження - жителів евакуювали. Що стосується людських жертв, то впливу радіації зазнали 600 000 чоловік, причому наслідки цієї катастрофи відчуваються досі - відео про всілякі мутації можна знайти в Інтернеті.

4. Вибух в Трініті. Ще один руйнівний за силою впливу вибух стався в містечку Трініті в Нью-Мексико. Саме там провели перший атомний вибух, чия сила відповідала 20 кілотонн у тротиловому еквіваленті.

Саме там провели перший атомний вибух, чия сила відповідала 20 кілотонн у тротиловому еквіваленті

Вибух в Трініті

Випробування бомби пройшли успішно, а жителі штату отримали дозу опромінення, в тисячі разів перевищує допустимий рівень. Випробування стали причиною численних хвороб, в тому числі і у ненароджених дітей.

5. Тунгуска. Найбільший вибух метеорита стався в 1908 році біля річки Подкаменная Тунгуска, на честь якої і назвали 20-метровий метеорит.

Найбільший вибух метеорита стався в 1908 році біля річки Подкаменная Тунгуска, на честь якої і назвали 20-метровий метеорит

Тунгуський метеорит

Незважаючи на скромні розміри, маса небесного тіла становила 185 тисяч тонн, а удар впливав на територію в 2000 квадратних кілометрів. За підрахунками вчених, вибух від зіткнення осколка комети або астероїда з землею по силі склав 4 мегатонни в тротиловому еквіваленті.

6. Гора Тамбора. Найбільший вибух вулкана, зафіксований людством, стався в 1815 році. Вибух на горі Тамбора в Індонезії відповідав тисячу мегатоннам в тротиловому еквіваленті. Вибуховий виверження вулкана стало причиною викиду 140 мільярдів тонн магми, яка затопила острови Сумба і Ломбок.

Вибуховий виверження вулкана стало причиною викиду 140 мільярдів тонн магми, яка затопила острови Сумба і Ломбок

Гора Тамбора

Число загиблих склало 71 000 чоловік. Що залишилися в живих люди постраждали не тільки від виверження, але і від зміни клімату, яке спровокував піднявся в повітря попіл: на наступний рік після виверження в Індонезії несподівано випав сніг і знищив урожай. Наступив голод знищив ще сотні тисяч людей.

7. Чиксулубського кратер. Причина появи цього кратера невідома, але розміри просто вражають - природний об'єкт, виявлений в 1978 році на півострові Юкатан, має діаметр близько 180 кілометрів.

Причина появи цього кратера невідома, але розміри просто вражають - природний об'єкт, виявлений в 1978 році на півострові Юкатан, має діаметр близько 180 кілометрів

Чиксулубського кратер

Вчені припускають, що саме катаклізм на узбережжі Мексиканської затоки став останньою крапкою в процесі зміни клімату на землі і вимирання динозаврів. Вибухова хвиля привела до знищення половини живих істот на планеті 65 мільйонів років тому.

8. Комета Шумейкер-Леві 9. Що стосується найбільшого катаклізму у всесвіті, який спостерігало людство, то це зіткнення комети Шумейкер-Леві 9 і планети Юпітер в 1994 році.

Що стосується найбільшого катаклізму у всесвіті, який спостерігало людство, то це зіткнення комети Шумейкер-Леві 9 і планети Юпітер в 1994 році

Вибух комети Шумейкер-Леві 9

Комету на підльоті до планети розтрощила вщент гігантська сила тяжіння. Але оскільки кожен з осколків сягав 3 км в ширину, то наслідки цього зіткнення жахають. Вибух від удару комети про планету залишив після себе воронку шириною в 12 000 км. Це можна порівняти з розмірами Землі. Сила вибуху відповідала 6000 гігатонн в тротиловому еквіваленті.

9. Вибухи в Хіросімі і Нагасакі. Два авіанальоту на японські міста , Прискорили капітуляцію Японії і закінчення Другої світової війни, стали єдиними в історії випадками застосування ядерної зброї. 6 серпня 1945 року на Хіросіму була скинута бомба «Малюк» - 3,2 метра в довжину, 0,7 метра в діаметрі, вагою в 4 тонни.

6 серпня 1945 року на Хіросіму була скинута бомба «Малюк» - 3,2 метра в довжину, 0,7 метра в діаметрі, вагою в 4 тонни

Вибухи в Хіросімі

Потужність бомби склала 13-18 кілотонн тротилу. Бомба «Товстун», скинута через 3 дня на Нагасакі, володіла довжиною 3,25 метра, діаметром 1,54 метра, вагою в 4,6 тонни і потужністю вибуху в 21 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Зруйновані міста, 220 тисяч загиблих і забруднені території, на яких ніхто не живе, стали наслідком вибуху найбільших бомб в історії людства.

10. Мессинську битва. Найбільший неядерний вибух був зафіксований 7-14 червня 1917 року у Фландрії поруч з селом Месен. Підготовка до вибуху тривала 15 місяців - англійці вирили 20 тунелів під другим рівнем грунтових вод, заглиблюючись в землю на 25-50 метрів. У тунелі сумарною довжиною 7,3 км заклали 600 тонн вибухівки.

У тунелі сумарною довжиною 7,3 км заклали 600 тонн вибухівки

Воронка від вибуху під час Мессинской битви

Оскільки підземні заміновані тунелі розташувалися якраз під місцем дислокації німецьких військ, англійці просто накрили цю ділянку артилерійським вогнем. Вибух зруйнував лінії німецьких окопів, утворивши воронки діаметром до 80 метрів і глибиною до 27 метрів. Результатом операції стала загибель 10 тисяч німецьких солдатів. 7200 солдатів потрапили в полон - деморалізовані війська не чинили опору. Кратери залишилися до цих пір і перетворилися в штучні водойми.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация