Найбільший алмаз в Росії, найбільший діамант з Якутії

  1. Діамантова історія нашої країни
  2. Рекордсмен Росії і Європи
  3. якутські рекордсмени
  4. Продовження якутського рейтингу
  5. Якутська зірка і інші яскраві знахідки
  6. Завершення списку рекордсменів
  7. Алмазне надбання Росії

У статті ми розповімо про найбільших алмазах в Росії

У статті ми розповімо про найбільших алмазах в Росії. Наша земля багата самоцвітами. В середньому щорічно добувають 36 мільйонів карат дорогоцінних каменів, що дозволяє займати почесне друге місце в світовому списку держав. А в рейтингу за розвіданими запасами РФ стоїть на першому місці. Додатково коротко розглянемо найвідоміші діаманти, які знайдені в різних куточках нашої неосяжної батьківщини.

Діамантова історія нашої країни

Діамант залишається найпрекраснішим, бажаним і престижним дорогоцінним каменем природного походження. Алмазний фонд Росії почав формуватися кілька століть назад. Значний внесок в нього зробили російські царі і цариці, правили державою в XVIII столітті.

В алмазному фонді РФ містяться найбільші алмази, знайдені в різних куточках планети. Є там і вітчизняні «гіганти». Про них і поговоримо далі.

Про них і поговоримо далі

Найбільші алмази Росії:

  • «XXVI з'їзд КПРС» - діамант, знайдений в 1980 році (342,57 карата);
  • «Олександр Пушкін» - самоцвіт здобутий в 1989 році (320,65 кар);
  • «Творець» - один з найбільш «молодих» алмазів, знайдений в 2004 році (вага - 298,48);
  • «Вільна Росія» - камінь, подарований першому президентові РФ в 1991 році (241,88 кар);
  • «Зірка Якутії» - знайшли зразок в 1974 році (вага - 232,1).

Це далеко не всі алмази Росії, отримали світову популярність. Про деякі з них розповімо далі в статті.

Рекордсмен Росії і Європи

Найбільший алмаз Європи знайдений в Росії, поблизу Архангельська. Самоцвіт значних розмірів виявили при розробці родовища імені В. Гриба.

Діамант, вага якого дорівнює 181,68 кар, визнаний найбільшим каменем, знайденим на території Європи за всю історію алмазодобича. Якщо перевести карати в більш звичні грами. Те вага самоцвіту складе близько 36 м

Кристали вагою понад 180 кар є великою рідкістю. У Росії таких гігантів було знайдено п'ять, і архангельський рекордсмен розташовується на почесному 4 місці, інші знайдені в Якутії.

Поки не прийнято остаточне рішення щодо подальшої долі архангельського кристала. Чи буде він відданий огранювання, або його стануть зберігати в первісному вигляді, вирішать експерти.

Фахівці оцінюють родовище Гриба як дуже перспективний. Тільки за попередніми даними в ньому міститься більше 100 млн. Кар дорогоцінних каменів.

Кар дорогоцінних каменів

якутські рекордсмени

У надрах якутської землі постійно знаходять великі алмази, що заслуговують на увагу експертів і просто цінителів природних багатств.

Далі в статті коротко розглянемо 15 примітних самоцвітів, які вдалося знайти за час розробки родовища.

На першому місці знахідка 1980 року. Камінь, знайдений в кимберлитовой трубці «Мир», отримав назву, яка відповідає політичним подіям того часу - «Двадцять шостий з'їзд КПРС». Це мінерал, вага якого склала 342,5 кар.

Відрізнявся самоцвіт значні габарити і незвичайним кольором. Він мав яскравий лимонно-жовтий окрас. Кристал піддали огранювання. Цей унікальний діамант - найцінніший експонат Алмазного фонду Московського Кремля.

Інший якутський велетень розташувався на почесному другому місці алмазного рейтингу регіону. Його вага становить 320,65 кар, а знайдений він в 1989 році. Особливість каменю - це уламок іншого великого самоцвіту, а не цілісний самородок.

На третьому щаблі російського рейтингу стоїть кристал «Творець» з масою 298,48 кар. Знайдений мінерал в родовищі ВАТ «Нижньо-Ленское». Власником діаманта є Гохран. «Творець» включений до складу Алмазного фонду держави.

Продовження якутського рейтингу

Четверте місце по праву займає діамант з гучним ім'ям «Вільна Росія». Назва пов'язана з тим, що камінь знайдений (в трубці «Ситиканская») в 1991 році одночасно з проголошенням незалежності країни. Вага самоцвіту - 241,88 карата. Народ республіки Саха вирішив піднести коштовність в дар президенту Борису Єльцину.

Камінь вагою 241,21 карата, розташувався на п'ятому ступені. Його знайшли в кимберлитовой трубці «Нюрбинская». в середині літа 2016 року. Незважаючи на видатні розміри, алмаз поки залишається безіменним. Кристал є наполовину прозорим, на поверхні і в середині є тріщини і травлення. Містяться сліди окислення, також виявлені включення графіт-сульфідів.

На шостий сходинці рейтингу розмістився алмаз, який знайшли восени 2013 року в кимберлитовой трубці «Ювілейна». Вага самоцвіту становить 235, 16 кар, а його вартість оцінюється експертами ринку в 2 млн. Доларів. Камінь повторює форму октаедра, він прозорий, з легким жовтим відтінком. Тріщини відсутні, в периферійній зоні відзначається скупчення графіт-сульфідів.

Якутська зірка і інші яскраві знахідки

Діамант «Зірка Якутії», вагою 232,1 кар, знайдений в далекому 1973 році. Згідно порядкам того часу, великі самородки відразу ж доставлялися Косигіна, що займає пост голови Ради Міністрів. На момент видатної знахідки високопоставлений чиновник перебував у відпустці, тому спочатку камінь назвали «50 років Аерофлоту». А вже потім за указом Косигіна перейменований в теперішню версію. Сьогодні алмазом «Зірка Якутії» розповідає Алмазний фонд Кремля, де він зберігається.

На восьмому місці камінь, який отримав ім'я «Борис Ейфман». Кристал виявили в родовищі «Нюрбинская». Оскільки ця подія збіглася з ювілеєм відомого культурного діяча, то питання з назвою вирішили швидко.

Оскільки ця подія збіглася з ювілеєм відомого культурного діяча, то питання з назвою вирішили швидко

1991 рік виявився багатим на видатні події - і незалежність проголосили, і діамант вагою 210,55 карата відшукали. Родовищем гіганта, названого «Прем'єром» є кімберлітові трубка «Світ». Займає 9 сходинку рейтингу.

Алмаз відмінного ювелірної якості, вагою 207,29 карат, знайшли в трубці «Зірниця» в 2016 році. Мінерал став найвизначнішою знахідкою родовища. Назвали його «Діти Азії», оскільки саме в цей час стартували шості міжнародні дитячі змагання. Кристал прозорий, з правильними гранями.

Завершення списку рекордсменів

11 щабель - великий алмаз, який отримав ім'я «60 років ВЛКСМ» - ще один камінь, знайдений в кимберлитовой трубці «Мир» в 1978 році. Вага самоцвіту - 200,74 кар.

Алмаз виявили в тому ж родовищі, що і попередній. Дата знахідки - літо 1977, вага «Зірки Півночі» - 195 карат.

На почесному 13 місці кристал «Хокеїст Анатолій Фірсов». Який отримав ім'я на честь видатного російського хокеїста. Маса самородка - 181,59. Дата видобутку - серпень 2001 року.

В кінці 1999 року виявлено алмаз вагою 180,17 карат. Наступ нового тисячоліття і ювілейна дата зародження християнської релігії підказали назву. Каменю було присвоєно ім'я «2000-річчя Різдва Христового».

На останньому місці в рейтингу стоїть діамант «60 років ЯАССР», який знайдений в 1982 році на території щедрою на скарби Якутії.

На останньому місці в рейтингу стоїть діамант «60 років ЯАССР», який знайдений в 1982 році на території щедрою на скарби Якутії

Алмазне надбання Росії

Найбагатший музей Російської Федерації - Алмазний фонд Кремля. Засновником сховища коштовностей вважається Петро I. Спочатку в музеї зберігалися тільки державні регалії, пізніше туди почали вносити вишукані прикраси царської династії.

З приходом комуністичної влади традиція поповнювати музей коштовностями не зникла. На сьогоднішній день найціннішим експонатом державного сховища є корона імператриці Катерини Другої.

Ще один дуже примітний експонат музею - алмаз Орлова. Всього в фонд входять 7 самоцвітів, даний же камінь є найціннішим серед них. Маса його - 189,62 карата. Детальніше про кристалі можна прочитати в статті « Про знаменитому алмазі Орлова » .

Ми розглянули найвидатніші камені Росії. Про світових рекордсменів можна дізнатися в матеріалі «Найбільші діаманти в світі».

Ставте лайки і діліться статтею в соціальних мережах, нехай ваші друзі теж дізнаються якомога більше про алмазному надбанні РФ.

Пишіть в коментарях, історія якого кристала вас вразила найбільше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация