Найцікавіша і небезпечне полювання

Взяти на полюванні кабана - мрія будь-якого мисливця. Це чудовий трофей: смачне м'ясо, ікла, шкура. Це успіх, гордість, самоствердження мисливця. Пам'ять на все життя. Несподівані моменти, нервове напруження, найбільші удачі і самі гіркі розчарування бувають на цій чудовій полюванні. Взяти на полюванні кабана - мрія будь-якого мисливця

Одиночного мисливцеві забороняється переслідувати пораненого звіра. Іноді навіть смертельно поранений, він влаштовує засідку на своєму сліду і раптово нападає. Фото: Сьоміна Михайла

Чи не відаю, що відчувають мисливці на тигрів, левів, носорогів, але у нас, в Росії, сама емоційна полювання - на кабанів. Найцікавіша і найнебезпечніша.

Як тривожні хвилини очікування на номері або в засідці! Згадайте, як несподівано з'являється сікач, що йде в стороні від стада, з яким шумом йде стадо, гнані собаками, як безстрашно кидається на вас поранений кабан, повний дикої рішучості і ненависті до свого ворога - до вас, самотньо стоїть у вербового куща.

Згадайте, і всі ваші буденні турботи зникнуть. Адже все в цьому світі суєта суєт. Крім полювання.

Тікаючи від небезпеки або стрімко кидаючись на ворога, кабан розвиває швидкість до 40 кілометрів на годину, робить стрибки до 4,5 метрів в довжину, може бігти без відпочинку до 15 км. Кабани швидко і легко плавають, впевнено ходять по болотах, легко піднімаються на круті схили.

Щелепи кабана мають по 22 зуба. Ікла верхньої щелепи короткі і, виходячи з ясен, загинаються догори. Тригранні ікла нижньої щелепи ростуть у самців протягом усього їхнього життя і до 6-8-річного віку мають довжину до 10 см.

Ікла кабана - страшна зброя, що дозволяє йому успішно захищатися від таких сильних хижаків, як ведмідь і вовк.

Читайте матеріал " Кабан помилок не прощає "

За вражаючу здатність завдавати блискавичні удари, часто смертельні, мисливці називають великих самців «сікачами» (за старих часів - «вепр»).

У самок ікла невеликі і, обороняючись, вона не січе ворога, а рве і топче ногами.

Свині - дбайливі матері, вони сміливо захищають поросят і в перший місяць дуже агресивні - кидаються назустріч будь-якому звірові або людині, який ризикнув наблизитися до стада на близьку відстань. Всі свині в стаді захищають всіх поросят - і своїх, і чужих.

У кабанів дуже тонкий нюх і слух, але слабкий зір. Проте, навіть в темряві вони вільно пересуваються в лісовій гущавині.

Розміри кабанів досить значні. П'ятирічний кабан досягає ваги до 120 кг. Відразу похвалюся - у Вірменії я вбив кабана вагою 310 кг. Страшно уявити, що міг зробити цей гігант зі своїм ворогом!

Кабан - швидкий, чуйний, обережний звір. Під час загону він рухається відрізками 20 - 50 м, потім миттєво зупиняється, уважно переглядає місцевість, прислухається і принюхується, після чого повторює біг із зупинками. Він вважає за краще триматися в густих заростях, а просіки, галявини гонние кабани долають стрибками.

Мені довелося полювати на кабанів в горах Копет-Дага і Талишських, в Вірменії, Україні, Білорусі, Карелії, Московської та Ярославській областях.

Скажу не хизуючись - я добув близько сотні кабанів. Багато? Так, багато, але я полюю на них з 1960 р За ці роки довелося випробувати і пережити багато цікавих, а іноді трагічних випадків при полюванні на кабанів.

Одного разу я один полював на зайців самотопом. Полювання була успішною - один зайчик лежав в рюкзаку, і вирішив ще пройтися по верболозу і закінчити полювання. Рушниця -ІЖК (однозарядна куркова одностволка 16-го калібру) була заряджена патроном з дробом N№3.

Абсолютно несподівано з-під куща вивалюється великий кабан і неквапливо йде. Не роздумуючи про наслідки, стріляю ... Кабан розгортається, шерсть на шиї і спині дибки, скрегоче зубами і стрімко йде на мене. Що робити? Зарядити рушницю не встигну. Поруч росте тільки тонкий верболіз. Але вибору немає.

Кидаю рушницю і в останній момент, коли сікач був буквально в одному метрі від мене, хапаюся за два тонких вербових стовбура, підстрибую, підгинаю ноги до живота, верби підгинаються ... кабан на швидкості проскакує під моїми ногами. Хапаю з землі рушницю, гарячково заряджаю картеччю ... Кабан вже зник.

Читайте матеріал " Кабан здатний на хитрість "

Добре, що він зробив один захід. Моє легковажність могло призвести до тяжких наслідків. Зацьковано озираючись, я вибрався з чагарника і додому.

Іншим разом ми полювали з дідом Арут. Це був дуже відомий і шанований мисливець в Вірменії. (Царство йому небесне. Він помер в 1971 і похований на горі Сарі-Баба. На могильній плиті два слова: Арут. Мисливець).

Дід Арут прочісував місцевість зліва від мене, а я йшов уздовж обгороджувального вала, який насипано по березі Араксу на випадок сильного розливу річки. Несподівано з боку діда з'являється стадо кабанів числом не менше 20 голів і рухається по стежці, на якій стою я.

Стежка йде по вузькому проходу між двома канавами, заповненими водою. Стріляю дрібним дробом в повітря, думаю - відлякаємо ...

Але реакція кабанів була абсолютно для мене несподіваною. Ватажок наїжачився, секунду постояв, видав якийсь ричить звук, і все стадо кинулося на мене. Кущів та дерев немає, по обидва боки канави з водою ...

В останній момент спрацьовує інстинкт самозбереження - разом з рушницею стрибаю в канаву з водою. Поринаю глибше і зовсім поруч чую тупіт кабанів по перешийку. Вибрався з канави мокрий, а температура нульова ... Полювання пропала.

А цей випадок був майже трагічним. Ми полювали в районі с. Каменюки Брестської області. Організатором полювання був старшина прикордонної застави Гурій Васильович. Це був сильний чоловік вагою 110 кг, прекрасний мисливець, відмінний стрілець. Ось полювання почалося. Номери на місцях, загоничі рушили.

На ймовірному шляху руху кабанів стояли двоє мисливців і далі Гурій Васильович. Стадо кабанів вийшло на одного з них, і той, відмінний стрілець з чудовим рушницею, поклав двох сеголетков. Уже після пострілів на Г.В. вийшов сікач. Він не схибив.

Поранений звір круто розвернувся і пішов на мисливця. Пролунав другий постріл, але мимо. Поспішив Г.В., час було втрачено, і відскочити в сторону він не встиг. Сікач вдарив його в ноги, збив. Г.В. вдалося утримувати рушницю на витягнутих руках і стримувати натиск кабана.

При цьому ложе та ствол рушниці були в пащі кабана. Кабан з жорстокістю напирав, а мисливець із завзятістю стримував його. Кабан несподівано зробив сильний рух головою в бік, ремінь захлеснула йому за шию, і він разом з рушницею рвонув в чагарник.

У Г.В. був розірваний чобіт, і рясно лилася кров. М'яз ноги нижче коліна була відірвана від кістки. Він не зміг піднятися на ноги.

Після надання першої медичної допомоги його відправили на вертольоті до Мінська, де була зроблена операція, і мисливець через місяць видужав.

Читайте матеріал " Незвично великий слід кабана "

Кабана знайшли мертвим в 300 м від місця події. Рушниця, дуже схоже на понівечену кочергу, валялося поряд. Цівка було буквально розкришити, ствол погнутий і з такими зазублинами, що неможливо було повірити, що це зроблено зубами кабана. Рушниця відновленню не підлягала. Ось такі бували випадки ...

Основні правила безпеки на цій складній полюванні

Не слід випробовувати долю на цьому полюванні боягузливим мисливцям, погано вміє стріляти, недисциплінованим і легковажним. Такі мисливці ганьблять себе і підводять команду.

Головне - хороша підготовка кожного члена команди і чітка організація полювання з боку керівника.

Кожен мисливець повинен мати нормальну екіпіровку, одяг, не стискує рухів.

Встав на номер - ще раз перевір зброю, дай відмашку сусідам, вивчи свій сектор обстрілу, визнач відстань до найближчих орієнтирів і стій без найменших рухів і шуму. Якщо порушиш правила маскування, кабан на тебе ніколи не вийде.

Будь постріл може бути зроблений тільки по ясно видимій цілі. Стріляти на шерех, шум, по силуетах категорично забороняється. Це може привести до трагедії.

Стріляти по звірові в умовах лісу, чагарників припадає на відстані 25 -30 м картеччю і кулею до 40 м. Дотримання цього правила дає надію на успіх, якщо мисливець потрапляє в забійне місце. Не треба зволікати з другим пострілом. На цьому полюванні все вирішується за кілька секунд.

Якщо звір зупинений собаками в загоні, то загоничі повинні зрушити його і направити на лінію стрільців.

Якщо загонич один, то, за рішенням керівника полювання, йому може бути дозволено стріляти в окладі.

Мисливець, перебуваючи на номері, не повинен стояти безпосередньо на кабанячої стежці, а обов'язково в стороні від неї - в 3-4 м. Тоді не доведеться стріляти в лоб. Головне - зробити постріл в шию або під лопатку.

Категорично заборонено стріляти уздовж стрілецької лінії.

Якщо полювання здійснюється з підходу, то це робиться тільки за умови, якщо мисливці бачать один одного. Бажано, щоб до утримуваного собаками кабану підходили не більше двох мисливців одночасно.

Читайте матеріал " Нічні порушники: небезпека на дорозі "

Одиночного мисливцеві забороняється переслідувати пораненого кабана. Іноді навіть смертельно поранений кабан влаштовує засідку на своєму сліду і раптово нападає на мисливця. Зазвичай це відбувається в густих заростях. Близько підпустившись мисливця, кабан стрімко нападає. Якщо мисливець не встигає зробити постріл, то результат може бути для нього сумним.

Якщо після пострілу кабан кинеться на мисливця, а рушницю виявиться незарядженим, слід підпустити кабана на 1-2 кроки, а потім різко відскочити в сторону або перестрибнути через нього.

Найчастіше кабан виробляє напад один раз і паче не повертається. Але треба відразу ж зарядити зброю - невідомо, що в нього на думці!

Якщо кожен мисливець буде дотримуватися цих основних правил безпеки при полюванні на кабанів, то ми уникнемо сумних наслідків.

А. Клепцов 20 квітня 2017 о 15:43

Багато?
Що робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация