Найцікавіші російські міста

Російські міста так само різноманітні, як і сама Росія. На великій російській території є і високогірні міста, і розтягнулися на сотні кілометрів уздовж морського берега, і дуже древні міста, і зовсім недавно засновані. Є серед російських міст і суперництво: наприклад, за титул найдревнішого міста Російської Федерації. Російські міста так само різноманітні, як і сама Росія

Хто в Росії самий-самий? Я маю на увазі наші чудові провінційні міста і містечка. Який з російських міст у росіян найулюбленіший. Давайте розберемося в цьому питанні.

Звернемося до інтернету ... Чим "великий и могучий" просвітить нас з цього приводу? Як то кажуть, у мене є дві новини, хороша і погана. Почнемо з поганої. Найбруднішим і найбільш екологічно несприятливих містом Росії є Норильськ. Є такі офіційні дані: на кожного мешканця заполярного міста припадає по вісім тонн шкідливих промислових викидів в рік - абсолютний рекорд для нашої країни.

На думку експертів, місто являє собою зону екологічного лиха. Він також входить в десятку найбрудніших міст світу. Екологічний моніторинг в Норильську проводиться по хлору, важких металів, сірководню, сірчаної кислоти, діоксиду селену і багатьом іншим шкідливим речовинам. Всього визначається до 31 забруднюючої компонента.

Гранично допустимі концентрації шкідливих домішок по багатьом з них у багато разів перевищують норми. Середня тривалість життя в місті, за офіційними даними, на десять років менше, ніж в цілому по Росії. Всього в списку міст з найменш сприятливою екологічною обстановкою 56 російських населених пунктів. На другому місці після Норильська - Череповець, нижче розташувалися Новокузнецьк, Липецьк і Магнітогорськ.

А ось одним з найчистіших і впорядкованих міст Росії з населенням до одного мільйона чоловік вважається башкирський Стерлітамак. Цікаво, що ще в 1970-ті роки екологічна ситуація в цьому великому тоді центрі хімічної промисловості та машинобудування вважалася жахливою навіть по досить невибагливим тоді радянськими мірками. Влада довго намагалися вирішити проблему, а в 90-ті роки проблема зникла сама собою - разом зі значною частиною згаданих промислових підприємств. У всякому разі, такі дані представлені в Мережі.

Читайте також: Покинуті міста - майданчики для трилерів

Наймолодша і найменша столиця регіону в Росії - це Магас, заснований 23 лютого 1994 року тодішнім президентом Республіки Інгушетія Русланом Аушевим. В кінці грудня 2000 року Аушев переніс в Магас столицю республіки. Населення столичного міста становило тоді трохи більше 500 чоловік, зараз там проживає трохи більше 4 тисяч чоловік. Це один з небагатьох в останні десятиліття міст світу, спеціально заснованих як столиця. Магас знаходиться всього в декількох кілометрах від Назрані.

Самий "довгий" місто Росії - Сочі. Протяжність майбутньої столиці Зимових Олімпійських ігор 2014 року становить 145 кілометрів, але деякі місцеві жителі вважають, що його повна довжина - не менше 161 кілометри. Трохи поступається Сочі місто Волгоград, що простягнувся по березі Волги.

Самий високогірний місто Росії - Тирниауз (Кабардино-Балкарія), що знаходиться на висоті понад тисячу метрів.

Найдавнішим і одночасно самим південним (і більш-менш крупним) містом Росії є дагестанський Дербент. "Каспийские ворота" - так в давнину називалося це місто, його згадує в своїх записах ще давньогрецький географ Гекатей Мілетський, що жив в VI столітті до нашої ери.

Хоча з приводу титулу "найдавніше місто Росії" до сих пір сперечаються не тільки історики, а й юристи! Звичайно, найпоширеніша версія - Дербент. Але якщо врахувати (за наполяганням юристів-буквоїдів), що на момент виникнення цього міста ні Російської імперії, ні Київської Русі, ні вже тим більше Російської Федерації не існувало, а саме поселення до Кавказький воєн взагалі не входило до складу Росії, то привласнити Дербенту вищезгадане звання можна тільки з натяжкою.

Амбітна версія істориків: найдавнішим містом Росії є Великий Новгород. Початком його літочислення вважається 859 рік. Грандіозний місто, що омивається водами річки Волхов, став, по суті, таким собі прабатьком християнства на Русі. Кремль і численні пам'ятники архітектури пам'ятають правителів раннього періоду нашої держави. На користь цієї версії говорить також і те, що Новгород завжди був російським містом і є якась певна дата заснування міста.

Читайте також: Найщасливіші люди живуть в Туві

Третя версія, також має право на існування і висунута в першу чергу археологами. На їхню думку, найдавніше місто Росії - це Стара Ладога, перші згадки про неї зустрічаються аж з середини VIII століття. Збереглися надгробні плити, які датуються 921 роком.

Ну, а тепер відповідь на запитання, поставлене на початку статті. Так ось: 88 відсотків росіян вважають найулюбленішим своїм містом не якийсь там самий-самий, а той, в якому народилися або довго жили! І іншого, напевно, і не дано.

Читайте найцікавіше в рубриці "Регіони"

Хто в Росії самий-самий?
Чим "великий и могучий" просвітить нас з цього приводу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация