»Найкраще людям живеться в країні годин і шоколаду - Швейцарії Відповіді на питання читачів 3

Світлана КОНОВАЛЮК, «Репортер»

Іноді так хочеться покласти лимон не в чай, а в швейцарський банк!

5. Про банки

- Я розумію, що на екскурсії в банки, де мільйонери ховають свої грошики, вас не водили. І все ж їх таємне присутність, запах грошей відчувався?

Надія Василівна, шкільний учитель, яка мріє побувати в Швейцарії і в Японії

- Звичайно, я ж вам розповідала, як нам, без'язиким, принесли один на двох салат вартістю 500 грн. Розповідала, як на нас глузливо і зарозуміло дивилися арабські хлопчики-офіціанти в вуличних кафе. Якщо допомогу з безробіття становить в Швейцарії близько 3 тис. Франків на місяць (трохи менше євро і трохи більше долара), а мінімальна заробітна плата - 3800, робітник у середньому отримує близько 5800 франків, то вони в порівнянні з нами - вже мільйонери. Коли одна вчителька з Ростова дізналася, що її швейцарські колеги отримують
8-12 тис. Франків (при 20-годинному робочому тижні), то вона схопилася за серце.

Зареєстрованих мільйонерів тільки в Женеві, наприклад, живе 1600 осіб, а в Цюріху їх число рахунку не піддається. Їх вілли займають цілі квартали на Золотому і Срібному узбережжях Цюріхського озера.

Тому коли бачиш на фасадах значки типу BNP Paribas, HSBC, UBS, то в серці щось кевкає, доводиться заспокоювати себе християнською мораллю про скромність земних бажань.

Банк BNP Paribas (Бе-Ен-Пе Париба) - фінансовий конгломерат, європейський лідер на світовому ринку банківських і фінансових послуг та один з шести найсильніших банків в світі, за даними агентства «Standard & Poor's». Разом з Société Générale та Crédit Lyonnais складає «велику трійку» французького банківського ринку. Штаб-квартири - у Парижі, Лондоні і Женеві. Банк веде бізнес в 80 країнах. В Україні банк володіє 84,99% акцій «УкрСиббанку» (філія є в Нікополі).

Світову славу має банк HSBC (Ейч-Ес-Бі-Сі), штаб-квартира в Лондоні - один з найбільших фінансових конгломератів в світі. За рейтингом журналу «Forbes» 2011 року є найбільшою (по капіталізації) компанією в Європі і другий у світі. Намагався потрапити в Україну, але порахував передчасним.

Національний банк Швейцарії (UBS) має дві штаб-квартири: одна знаходиться в Берні, друга - в Цюріху; філія в Женеві, представництва - в Базелі, Лозанні, Лугано, Люцерні і Сан-Галлені.

Банк UBS прославився не дуже добре. Він розробив величезну програму фінансових послуг, адресованих заможним клієнтам, які живуть в США. Ці люди отримали можливість відвести свої статки від сплати податків в своїй країні. Дізнавшись про що, навесні 2008 р американська податкова служба подала до суду на головний швейцарський банк, що різко загострило політичні відносини між США і Швейцарією і підняло питання про самому подальше існування банківської таємниці в Конфедерації. А тепер проблемна ситуація виникла у відносинах між Швейцарією і Францією: країни підготували договір про уникнення подвійного оподаткування, але, як заявив нещодавно президент Ханс-Рудольф Мерц, ратифікація його буде відкладена у зв'язку з передачею французькому податковому відомству секретної інформації про клієнтів банку HSBC швейцарським співробітником банку Ерве Фальчиані.

У Женеві діє Міжнародна приватна бізнес-школа (по суті, Університет бізнесу та управління), який співпрацює з 200 міжнародними банками, страховими компаніями, різними швейцарськими установами, група BMU / IFGP (яка керує бізнес-школою) визнана однією з лідируючих в сфері освіти в області фінансів, страхування, управління і банківської справи.

6. Про тунелях

- Мене вразив ваш розповідь про швейцарських бункерах. Скільки ж тоді у них тунелів? Я працював на БАМі і знаю, як їх важко будувати. Кожен тунель ми здавали помпезно, московське начальство приїжджало. А скільки журналістів, навіть зарубіжних!

Олексій Смілянський, колишній шофер

- Я теж 10 років відпрацювала на БАМі журналістом, доводилося бачити роботу будівельників тунелів, але там тунелів все-таки було дуже мало. А в Швейцарії налічується більше 600 тунелів, включаючи Симплонский (ж / д, 19,8 км). У гірських регіонах працюють фунікулери і канатні дороги. Найдовший - Сен-Готардский (32-48 км, роздвоюється), де російське воїнство покрило себе немеркнучої славою на всі часи, проявивши чудеса бойового духу, кмітливості та витривалості під проводом Суворова! Пам'ятайте картину «Перехід Суворова через Альпи»? Це він вів своє військо з Італії через перевал в районі Чортова моста, щоб опинитися перед противником раптово. Ось в цьому самому місці побудований автомобільний тунель, а зараз готується до відкриття двоколійний залізничний тунель довжиною 57 км, коротше будуть поїздки з Цюріха до Мілана, більше вантажів піде не автомобілями, а по залізниці, що екологічніше.

Другий за значенням - Сен-Бернарского автомобільний тунель довжиною 17 км.

Так що наш автобус постійно пірнав в темряву, і ми мчали через різнокольорові вогники.

Фото з Інтернету

(Далі буде)

І все ж їх таємне присутність, запах грошей відчувався?
Скільки ж тоді у них тунелів?
Пам'ятайте картину «Перехід Суворова через Альпи»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация