Найманці. Солдати удачі. Французький іноземний легіон

  1. Шануємо кримінальний кодекс
  2. Класика жанру: Французький іноземний легіон
  3. Інші армії світу
  4. Приватні охоронні агентства

Їх професія оповита ореолом романтизму Їх професія оповита ореолом романтизму. Як їх тільки не називають: «дикі гуси», «пси війни», «солдати удачі». Про їхні заробітки розповідають небилиці, а їх навички завжди затребувані. Всю правду про найманих солдатів, про наймання іноземців в армії різних держав спробував з'ясувати кореспондент порталу www.interfax.by .

Шануємо кримінальний кодекс

Перед тим як зв'язати своє життя зі службою за наймом в будь-якої армії або збройної групі, варто ознайомитися з Кримінальним кодексом Республіки Білорусь. Особливо з тією його частиною, де йдеться про військові злочини. Отже.

Стаття 132. Вербівка, навчання, фінансування і використання найманців

Вербівка, навчання, фінансування, інше матеріальне забезпечення та використання найманців для участі в збройних конфліктах або військових діях караються позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Стаття 133. Наемничество

Участь на території іноземної держави в збройних конфліктах, військових діях особи, що не входить до складу збройних сил воюючих сторін і діє в цілях отримання матеріальної винагороди без уповноваження держави, громадянином якої вона є або на території якого постійно проживає (найманство), карається позбавленням волі на термін від трьох до семи років з конфіскацією майна або без конфіскації.

З першої процитованої статті, думається, все гранично ясно, а ось друга вимагає роз'яснень. Отже, найманцем, переслідуваним білоруськими законами, вважається особа, яка проходить (проходив) службу тільки в незаконних збройних формуваннях, наприклад в одній з релігійно-етнічних угруповань під час недавнього конфлікту на території сусідньої держави. Ті ж громадяни, що проходять службу в формуваннях, які входять до складу офіційних збройних сил будь-якої держави, Кримінальним кодексом не переслідуються.

Відповідно до 47-ї статті Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій 1949 року, найманець - це особа, яка спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті.

Тобто якщо ви завербовані не "спеціально для того, щоб брати участь в конфлікті», а були втягнуті в конфлікт після того, як увійшли до складу яких-небудь збройних сил, ви найманцем не вважає.

Класика жанру: Французький іноземний легіон

Саме, мабуть, найвідоміший підрозділ, сформований здебільшого з іноземців, - це Французький іноземний легіон (ФИЛ). Крім іноземців там служать і громадяни Франції, проте їх там небагато. Служать в легіоні і білоруси.

Для того щоб потрапити до легіону, необхідно ЛЕГАЛЬНО приїхати до Франції і звернутися в один з вербувальних пунктів. З вербувального пункту кандидатів відправляють на одну з військових баз для проходження тестів. Якщо раніше не надто придивлялися до минулого кандидатів, цікавлячись тільки їх фізичною підготовкою і інтелектом, то зараз набір до легіону посилений. Не приймають туди осіб з темним минулим, а також тих, хто незаконно проник до Шенгенської зони, не беруть фізично слабких, хворих, відверто дурних і «шибко розумних».

Для надходження в легіон необхідно пройти 3 тесту: медичний, психологічний і фізичний. Після успішного складання тестів здобувач проходить останній етап відбору, який в легіоні називають «гестапо». Тут претенденту доведеться відповісти на безліч питань про цілі, які спонукали його завербуватися, а також дуже докладно розповісти про своє минуле. Брехати тут безглуздо: брехня моментально розкривається професійними психологами - і в легіон брехуна, швидше за все, не пропустять.

У легіон приймають тільки чоловіків у віці від 17 до 40 років. Французька мова знати не обов'язково, хоча знання мови може бути додатковим бонусом в вашу користь. Перший контракт укладається строком на 5 років. Наступні контракти можна укладати на термін від 3 до 8 років. Заробляють легіонери по-різному, в залежності від місця служби, звання та вислуги років. Мінімум - 1050 Євро на місяць і максимум - близько 8000 євро на місяць. У легіоні вся оплата розраховується від базової ставки, яка, в свою чергу, залежить від звання і вислуги років. Коефіцієнт надбавки нараховується з урахуванням місця дислокації (Франція, заморський департамент, інша країна), кліматичних умов, активності (інтенсивності) бойових дій. Існують і інші виплати: наприклад - за певні бойові нагороди, а після 8 років бездоганної служби покладається винагороду в розмірі 24-х місячних окладів. Після 15 років служби всім легіонерам покладена довічна пенсія - близько $ 1000 в місяць.

Легіонером можна стати, лише прийнявши самостійне рішення, легально приїхав до Франції і прибувши на один з вербувальних пунктів.

Досить часто, як в Інтернеті, так і в газетах, зустрічаються оголошення про «допомогу в надходженні на службу до легіону» за гроші, зрозуміло. Всі такі оголошення - шахрайство чистої води. Допомога при вступі до легіон ніхто надати не зможе, в посольство Франції також звертатися безглуздо.

Французький іноземний легіон повинна являти собою фактичну одиницею збройних сил Французької Республіки і живе за її законами, строго дотримуючись букви Статуту французької армії. Легіонери-іноземці не присягають на вірність Франції, проте клянуться у вірності легіону.

Інші армії світу

У листопаді 2003 року президент Росії підписав Закон РФ, який вносить зміни до законів «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про статус військовослужбовців». Процитуємо деякі положення закону:

«Іноземному громадянину, який виявив бажання вступити на військову службу за контрактом, необхідно:

• законно перебувати на території Російської Федерації, т. Е. Мати документ, що посвідчує особу, міграційну карту, що має позначку органу прикордонного контролю про в'їзд в Російську Федерацію, або дозвіл на тимчасове проживання, або посвідку на проживання;

• зареєструватися за місцем перебування в територіальному органі федерального органу виконавчої влади, що відає питаннями внутрішніх справ;

• звернутися до військового комісаріату суб'єкта Російської Федерації із заявою про бажання проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах Російської Федерації, інших військах, військових формуваннях або органах ».

Для військовослужбовців-іноземців в Росії передбачено спрощене отримання російського громадянства.

Так що, як бачите, шановні читачі, завербуватися служити в Російську армію білоруському громадянинові ще простіше, ніж в ФИЛ. Однак мало хто наші громадяни поспішають поповнити ряди особового складу авіації, армії і флоту сусідньої держави.

Як передавало в червні цього року інформаційне агентство "Інтерфакс", з посиланням на заступника начальника Генштабу Збройних Сил РФ Василя Смирнова, в даний час в Збройних Силах Росії проходять службу за контрактом 325 іноземних громадян з країн ближнього зарубіжжя.

«Серед іноземців, які проходять контрактну службу в російській армії, найбільше громадян Таджикистану (103), Узбекистану (69) і України (42)», - сказав В. Смирнов.

Легіонери в російській армії, за законом, мають ті ж умови, що і російські контрактники. Але є одна суттєва відмінність: іноземці не присягають на вірність Росії. Заробляють російські контрактники куди менше їх французьких колег - від 5 до 15 тисяч російських рублів в місяць.

Можна відправитися служити і в збройні сили США. Однак для того, щоб стати американським «наймитом», іноземцю, в тому числі і громадянину нашої країни, потрібно мати як мінімум «ГрінКард». Завербуватися в армію або флот можуть, зокрема, студенти, які проходять навчання в вузах США, володарі робочих віз, а також особи, які отримали в країні статус біженців. Крім того, новобранець повинен проживати в країні не менше двох років. Служба в армії згодом дозволить цим людям швидше отримати американське громадянство.

Однак заробляють військовослужбовці армії США не надто багато. Зарплата новобранця - менше $ 965 на місяць. Сержанта яка відслужила вже в 2 роки - $ 1450 на місяць. При службі в районах ведення бойових дій військовослужбовці отримують «бойову» надбавку.

Іноземець може спробувати щастя і в австралійській армії, але тільки якщо у нього є PR-віза (віза постійного резидента).

Є іноземні найманці і в армії Великобританії, але білорусам туди дорога замовлена, тому як в армію беруть лише громадян тих держав, які раніше були британськими колоніями.

Приватні охоронні агентства

Є ще один спосіб послужити на іноземного дядька, не вступаючи в конфлікт з Кримінальним кодексом.

Справжні приватні армії, причому абсолютно легальні, ховаються під скромними вивісками типу «приватна охоронна фірма» або «багатонаціональна корпорація».

Сама, мабуть, відома серед них - «Блекуотер» (англ. Blackwater - «Чорна вода») - з лютого 2009 року перейменована в «Xe» (читається як «Зі»). Це приватна американська охоронна фірма, а по суті справи - невелика, але потужна «приватна армія» чисельністю, за деякими оцінками, до 21 тисяч осіб.

Крім неї, найбільш відома багатонаціональна корпорація Executive Outcomes (EO). Її назву можна перекласти з англійської як «ефективне виконання».

Ці «охоронні фірми» найчастіше діють на абсолютно законних підставах, займаючись охороною вантажів, чиновників і навіть армійських підрозділів (!) В зонах ведення бойових дій.

У такого роду приватні фірми набирають тільки чоловіків у віці від 35 до 45 років, як людей найбільш істресостійкими, які звикли до рутини і не схильних до необдуманих вчинків. Обов'язкова умова - служба в минулому в поліцейських або військових спецпідрозділах не менше 5 років.

Співробітники «приватних охоронних компаній» в даний час несуть службу в Іраку, Афганістані, а також в неспокійних районах Африки.

Стріляючи з усіх видів зброї, маючи на озброєнні важке озброєння і навіть авіацію, формально «приватники» не ведуть бойових дій, вони лише «застосовують зброю на ураження для захисту охоронюваного об'єкта», а ще вони надають «послуги планування і здійснення охоронних та оборонних заходів ».

Серед співробітників таких компаній чимало колишніх офіцерів армії СРСР. Там котируються ветерани, які набули досвіду в локальних конфліктах дев'яностих. Співробітників таких компаній нерідко наймають збройні сили тієї чи іншої держави для виконання найбільш «делікатних» доручень. Причина тому проста: приватні компанії не обмежені Статутом і не підкоряються рішенням численних міжнародних конвенцій, що регламентують закони і звичаї війни.

Photo from Reuters

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация