Найвідоміші стіни світу

  1. Від Китаю до Берліна
  2. Що таке стіна безпеки
  3. За морем - за океаном
  4. Нехай Моська гавкає на слона

Фото: Прикордонне управління ФСБ РФ / ТАСС

Кримське прикордонне управління ФСБ відзвітувало про завершення будівництва загородження на кордоні з Україною. Готове споруда являє собою простягнувся на 60 кілометрів кордон інженерно-технічних комунікацій, що складається з вібраційних і радіопроменеві датчиків, а також відеокамер нічного бачення з можливістю трансляції того, що відбувається на пости керування. Кілька сотень детекторів різного типу дії розміщені на загороді як прихованим, так і відкритим способом.

За інформацією ФСБ система повністю налаштована і введена в експлуатацію. У повідомленні прес-служби відомства також підкреслюється, що будівництво «стіни» було плановим. Технічна розробка проекту та первинні підготовчі роботи були розпочаті ще в 2015-му році. У відомстві пояснили, що будівництво даного загородження пов'язано з «можливими спробами прориву диверсійно-розвідувальних груп з боку суміжної держави», а також з метою припинення контрабанди.

Від Китаю до Берліна

Будівництво захисних стін на кордонах держав має давню історію і активно застосовується до цих пір, тому у нашій Кримської прикордонної стіни є всі шанси придбати світову популярність. Самим знаменитим і старим спорудою подібного типу є Велика китайська стіна, довжина якої становить майже дев'ять тисяч кілометрів. Вона проходить по північному Китаю, а на ділянці Бадалин проходить в безпосередній близькості від столиці сучасного Китаю - Пекіна. До речі, крім основної стіни, що простягнувся на 6259 кілометрів, до неї також відносять 359-кілометровий ровів і 2232 кілометри природних захисних рубежів у вигляді пагорбів і річок. Зведена вона була для захисту давньокитайського держави від набігів монголів.

Однак так далеко за прикладами можна і не ходити. У новітній історії є чимало прикладів прагнення одних держав захистити свою територію від сусідів за допомогою розділових стін.

Найпотужніший історичного звучання має нині вже неіснуюча Берлінська стіна. У 1961 році вона буквально за одну ніч була побудована на кордоні Німецької демократичної республіки (НДР) і Федеративної республіки Німеччина (ФРН), розділивши два протиборствуючих в ті часи ідеологічних табори: комуністичний і капіталістичний. Загальна протяжність даної споруди становила 155 кілометрів. Воно в цілому ефективно обмежувало спілкування населення двох частин Німеччини, хоча було і безліч випадків її успішного подолання (в основному жителями соціалістичної Німеччини).

Юридичне існування Берлінська стіна припинила 9 листопада 1989 року, коли внаслідок перебудовних процесів в СРСР радянське керівництво дало добро на поступове об'єднання Німеччини. Всі ворота на контрольно-пропускних пунктах були відкриті для вільного переміщення німців в будь-яку сторону. З цього моменту почався і демонтаж стіни, в якому найактивнішу участь брали численні туристи, які побажали отримати кам'яний «шматочок історії». В даний час від неї залишилися лише музейні фрагменти.

Що таке стіна безпеки

До більш сучасним проектам стін відноситься Ізраїльська стіна безпеки - прикордонне споруда, відділ єврейську державу від Західного берега річки Йордан. Її будівництво почалося в 2003 році і закінчилося в 2005-му. Загальна довжина бар'єру склала 703 кілометри. На 90 відсотків він являє собою паркан з 60-метровою смугою відчуження. Місцями його висота досягає восьми метрів.

Основними цілями будівництва даного паркану були захист території Ізраїлю від атак терористів, захист єврейських поселень, комунікацій і доріг, що знаходяться поблизу кордону, від нападів і снайперського обстрілу з боку палестинських терористів, а також відділення основної частини арабського населення від зіткнень з єврейським населенням. На думку Тель-Авіва, зі своїм завданням Стіна безпеки успішно справляється.

За морем - за океаном

Американо-мексиканська стіна, або як її ще називають «Стіна Трампа», - мабуть, наймолодший проект, тому що він розпочато, але поки він не завершений. Ідея його створення виникла у нинішнього господаря Білого дому - 45-го президента США Дональда Трампа в ході його передвиборчої кампанії. За задумом американського лідера Мексиканська стіна повинна відокремити територію Штатів від незаконної міграції з Мексики та інших країн Латинської Америки.

Однак питання з фінансуванням цього проекту ще не вирішене. На поточний момент виділення коштів на будівництво стало причиною кризи в американському уряді, який паралізував його роботу.

Нехай Моська гавкає на слона

Як не дивно, але маленькі і малопомітні Прибалтійські країни намагаються не відставати від грандіозних «розділових проектів» більших держав. Так, Естонія і Латвія теж вирішили відгородитися стіною ... від Росії. Як заявляють тамтешні політики, вона буде встановлена ​​уздовж значної частини кордонів цих країн.

Російські експерти впевнені: ці заяви в більшій мірі обумовлені внутрішньополітичною боротьбою всередині цих держав, ніж їх проблемами в стосунках з Москвою. Проте огорожі на кордоні естонські і латвійські влади побудувати все ж можуть. Якщо знайдуть для цього достатню кількість коштів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация